سخنرانی ترامپ پر از حرف های اغراق آمیز و دروغ بود | دونالد ترامپ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اعلامیه دونالد ترامپ مبنی بر اینکه در سال 2024 دوباره برای ریاست جمهوری نامزد خواهد شد با شادی، ناامیدی و تمسخر در طیف سیاسی مواجه شد.

ترامپ سه‌شنبه شب در اعلانیه مورد انتظارش در تفرجگاهش در مار-آ-لاگو در فلوریدا، سخنانی را ایراد کرد که برای هر کسی که یکی از راهپیمایی‌های مبارزات انتخاباتی او را تماشا کرده باشد، کاملا آشناست. با نگاهی به آمریکا در حالی که در اوایل سال 2021 ریاست جمهوری را ترک کرد، ترامپ تصویری گلگون و اغلب گمراه کننده از کشوری ترسیم کرد که مرزهای امن، اقتصاد قوی و صلح جهانی ایجاد کرده بود.

ترامپ تا حد زیادی همه گیری جهانی را نادیده گرفت که آخرین سال ریاست جمهوری او را مشخص کرد و قبل از کناره گیری بیش از 400000 آمریکایی را کشت. او این ادعای عجیب را مطرح کرد که در زمانی که او رئیس جمهور بود، کشور چندین دهه بدون جنگ سپری کرده بود، هرچند که جنگ در افغانستان در پایان دوره ریاست جمهوری او هنوز در حال گسترش بود. و ترامپ این بیانیه بی اساس را ارائه کرد که از زمان سوگند خوردن جو بایدن، مرز آمریکا و مکزیک “پاک شده” است.

ترامپ از این حرف‌های اغراق‌آمیز و اغلب نادرست استفاده کرد تا ادعای خود را برای سومین نامزدی ریاست‌جمهوری مطرح کند.

ترامپ گفت: دو سال پیش ما ملت بزرگی بودیم و به زودی دوباره ملت بزرگی خواهیم بود. برای اینکه آمریکا را دوباره بزرگ و با شکوه کنم، امشب نامزدی خود را برای ریاست جمهوری ایالات متحده اعلام می کنم.

دونالد ترامپ نامزدی ریاست جمهوری 2024 را اعلام کرد – ویدئو

این اعلامیه توسط وفادارترین متحدان ترامپ تجلیل شد که حتی پس از برانگیختن یک شورش مرگبار در ساختمان کنگره ایالات متحده در 6 ژانویه همچنان در کنار او ایستاده اند.

لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه کارولینای جنوبی گفت: «اگر رئیس‌جمهور ترامپ به این لحن ادامه دهد و این پیام را به‌طور مداوم ارائه کند، شکست دادن او سخت خواهد بود». سخنرانی امشب او، در تضاد با سیاست‌ها و نتایج او علیه دولت بایدن، مسیر پیروزی را برای او در انتخابات مقدماتی و عمومی ترسیم می‌کند.»

اما عملکرد ناامید کننده جمهوری خواهان در انتخابات میان دوره ای هفته گذشته ممکن است با ارزیابی مطمئن گراهام از چشم انداز ترامپ در تضاد باشد. علیرغم انتظارات گسترده مبنی بر اینکه جمهوری خواهان به راحتی اکثریت مجلس را به دست خواهند آورد، در حالی که ترامپ سه شنبه شب سخنرانی خود را ایراد کرد، کنترل مجلس پایین به طور رسمی برای تصاحب باقی ماند. در سنا، دموکرات‌ها پیش از این دو سال دیگر قدرت اکثریت را به دست آورده‌اند و حتی ممکن است بسته به نتایج دور دوم انتخابات جورجیا در ماه آینده، کرسی‌هایی را به دست آورند.

ترامپ روز سه‌شنبه در جمعی دوستانه صحبت می‌کرد و با نادیده گرفتن این واقعیت که این ۲۲ باخت در برخی از انتخابات پی‌درپی سال به وقوع پیوست، نرخ موفقیت میان‌دوره‌ای ۲۳۲ پیروزی و تنها ۲۲ شکست را تایید کرد. منتخبان سنای ترامپ مانند مهمت اوز از پنسیلوانیا و دان بولدوک از نیوهمپشایر رقابت هایی را از دست دادند که می توانست به جمهوری خواهان کمک کند اکثریت را به دست آورند. کسانی که دروغ های ترامپ درباره تقلب گسترده در انتخابات 2020 را پذیرفتند، مانند نامزدهای فرمانداری کری لیک از آریزونا و دان ماستریانو از پنسیلوانیا، سه شنبه گذشته عملکرد بسیار بدی داشتند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا اعلام کرد که در سال 2024 در املاک مار-آ-لاگو در پالم بیچ فلوریدا برای ریاست جمهوری نامزد خواهد شد.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا اعلام کرد که در سال 2024 در املاک مار-آ-لاگو در پالم بیچ فلوریدا برای ریاست جمهوری نامزد خواهد شد. عکس: جاناتان ارنست/ رویترز

لری هوگان، فرماندار جمهوری‌خواه مریلند و منتقد مکرر ترامپ، به سی‌ان‌ان گفت: «من فکر می‌کنم اساساً این سومین انتخابات متوالی است که دونالد ترامپ به قیمت رقابت برای ما تمام می‌شود، و این مانند سه حمله است، شما بیرون هستید. یکشنبه.

ترامپ هرگز مسئولیت شکست را قبول نکرد (یا حتی اعتراف کرد)، در عوض پیشنهاد کرد که نامزدهای جمهوری‌خواه شکست خورده‌اند، زیرا آمریکایی‌ها هنوز سوزش تورم بی‌سابقه و عدم اطمینان اقتصادی را احساس نمی‌کنند.

زمان نشان خواهد داد که آیا این پیام ضعیف در بین رای دهندگان طنین انداز خواهد شد یا خیر، اما دموکرات ها هیچ وقت را برای یادآوری چیزی که ممکن است در مورد ریاست جمهوری ترامپ قدردانی نمی کردند به آمریکایی ها تلف کنند. سخنرانی سه شنبه سیل از ایمیل های ضد جمع آوری کمک های مالی ترامپ از نامزدها و گروه‌های دموکرات، و خود رئیس‌جمهور مستقر نیز به این جمع پیوست. حتی قبل از اینکه ترامپ سخنان خود را به پایان برساند، جو بایدن ویدئویی را در توییتر به اشتراک گذاشت با اشاره به اینکه سلف او شاهد کاهش کلی مشاغل بود و تلاش کرد قانون مراقبت مقرون به صرفه را لغو کند.

بایدن در توییتی نوشت: دونالد ترامپ آمریکا را شکست داد.

یکی از مقامات ارشد کاخ سفید بایدن نیز سخنرانی مارآلاگو را به سخره گرفت به عنوان خسته کننده، انتقادی که توسط یکی از اعضای سابق دولت ترامپ نیز تکرار شد.

سارا متیوز که پس از شورش 6 ژانویه کاخ سفید را ترک کرد، گفت: “این یکی از کم انرژی ترین و بی انگیزه ترین سخنرانی هایی است که من تا به حال از ترامپ شنیده ام.” «حتی جمعیت هم خسته به نظر می رسد. دقیقاً آن چیزی نیست که هنگام اعلام نامزدی ریاست جمهوری می خواهید.»

این یکی از کم انرژی ترین و بی انگیزه ترین سخنرانی هایی است که تا به حال از ترامپ شنیده ام. حتی جمعیت هم خسته به نظر می رسد. دقیقاً آن چیزی نیست که هنگام اعلام نامزدی ریاست جمهوری می خواهید.

– سارا متیوز (@SarahAMatthews1) 16 نوامبر 2022

تصمیم ترامپ برای اعلام زودهنگام، تنها یک هفته پس از پایان آخرین چرخه انتخابات، به این معنی است که منتقدان او زمان بیشتری برای تشریح سابقه و حضور در مبارزات انتخاباتی او خواهند داشت. اما برای خود ترامپ، اعلام زودهنگام می تواند مزایایی داشته باشد.

ترامپ که به سرعت هرگونه تحقیق درباره او را به عنوان شکار جادوگر محکوم کرده است، اکنون با تهدیدات قانونی در چندین جبهه مواجه است و احتمالاً از نامزدی جدید اعلام شده خود برای تقویت ادعاهای مشکوک خود در مورد آزار و شکنجه سیاسی استفاده خواهد کرد.

اعلام زودهنگام ترامپ همچنین تلاشی آشکار برای پاکسازی میدان برای نامزدی جمهوری خواهان است، زیرا به نظر می رسد به ویژه یکی از رقبای سال 2024 در حال افزایش است. ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، از زمان پیروزی مجدد در انتخابات هفته گذشته با 20 امتیاز، پوشش درخشانی از رسانه های راستگرا دریافت کرده است و نشانه های اولیه حاکی از توجه رای دهندگان جمهوری خواه وجود دارد.

بر اساس نظرسنجی پولیتیکو/مورنینگ کانسالت که در روزهای پس از بسته شدن نظرسنجی انجام شد، 33 درصد از جمهوری‌خواهان و مستقل‌های متمایل به جمهوری‌خواه می‌گویند که اگر انتخابات مقدماتی 2024 امروز برگزار شود، از دیسانتیس حمایت خواهند کرد، در حالی که این رقم درست قبل از روز انتخابات 26 درصد افزایش یافته است.

اما همین نظرسنجی نشان دهنده تأثیر ماندگار ترامپ بر رای دهندگان جمهوری خواه بود، زیرا 47 درصد از پاسخ دهندگان گفتند در صورت برگزاری انتخابات مقدماتی از رئیس جمهور سابق حمایت خواهند کرد. پس از اینکه ترامپ تایید کرد که در سال 2024 برای بازپس گیری کاخ سفید تلاش خواهد کرد، برخی از سرسخت ترین منتقدان او با تعجب اذعان کردند که او احتمالاً دوباره نامزد جمهوری خواهان خواهد شد.

علیرغم چالش پیش رو، همان منتقدان ابراز اطمینان کردند که آمریکایی‌ها دوباره با تعداد زیادی پای صندوق‌های رای خواهند رفت تا ترامپ دومین شکست را به ارمغان بیاورند.

“او بازگشت. او در انتخابات مقدماتی GOP پیروز خواهد شد.» گفت ریک ویلسون، استراتژیست سابق جمهوری خواه و یکی از بنیانگذاران گروه ضد ترامپ پروژه لینکلن. تنها 721 روز تا روز انتخابات 2024 باقی مانده است. ما قبلاً او را با هم شکست دادیم. ما می توانیم دوباره او را با هم شکست دهیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دیکشنری مریام وبستر می گوید که گاز لایت کلمه سال است اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، “Gaslighting” – ذهن دستکاری، به …