سبزها می گویند که اداره بلایای NSW پیشنهادی قدرت پاکسازی زمین “عملاً نامحدود” خواهد داشت | سیاست نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نمایندگان مجلس نمایندگان و گروه های محیط زیست هشدار داده اند که یک مرجع جدید بلایای طبیعی در نیو ساوت ولز دارای اختیارات «عملاً نامحدود» برای لغو حفاظت از محیط زیست است و می تواند منجر به پاکسازی پارک های ملی شود.

آنتونی رابرتز، وزیر برنامه‌ریزی ایالت، روز دوشنبه لایحه‌ای را برای ایجاد «سازمان بازسازی» که به آمادگی، بازیابی و بازسازی اختصاص دارد به پارلمان ارائه کرد.

او گفت که این مقام توسط ساختار اداره بازسازی کوئینزلند، که پس از بلایای طبیعی متوالی در آن ایالت در تابستان 11-2010 ایجاد شد، مطلع شد.

اما سبزهای NSW، MLC مستقل در حال خروج جاستین فیلد و دو گروه محیط‌زیست می‌گویند این قانون که قرار است عصر چهارشنبه در مجلس علیا مورد بحث قرار گیرد، اختیارات «بی‌سابقه‌ای» را برای پاک‌سازی زمین اعطا می‌کند.

کیت فهرمان، MLC سبزها، گفت: «اختیارات در این لایحه بی‌سابقه است و به وزیر برنامه‌ریزی این اختیار را می‌دهد که تقریباً هر قطعه زمین را بدون توجه به ارزش زیست‌محیطی آن پاکسازی کند».

او گفت که حزب نیاز به حرکت سریع برای ایمن نگه داشتن جوامع در مواجهه با رویدادهای آب و هوایی مکرر و شدید را تشخیص داده است.

اما این لایحه “بیش از حد” بود، زیرا بدون نظارت وزیر محیط زیست ایالت، اختیار پاکسازی زیستگاه گونه های در معرض تهدید و اکوسیستم های در معرض خطر را اعطا کرد.

او گفت: «در دست وزیر اشتباه می توان از این اختیارات برای پیشبرد توسعه کاملاً نامناسب و بدون توانایی برای اعتراض جامعه استفاده کرد.

این افتضاح است که وزیر محیط زیست هیچ اختیاری در این لایحه ندارد.

این مقام یک آژانس جدید با مدیر اجرایی خاص خود خواهد بود و دارای اختیاراتی برای واکنش به بلایای در حال وقوع و همچنین اقدام برای جلوگیری یا کاهش بلایای آینده خواهد بود.

این سازمان از نزدیک با خدمات اورژانس همکاری خواهد کرد، اما برای برنامه ریزی تحت کنترل و هدایت وزیر خواهد بود.

انجمن پارک های ملی NSW با وزیر محیط زیست، جیمز گریفین، تماس گرفته است تا نگرانی خود را از این که این لایحه به آژانس جدید اجازه می دهد قوانین زیست محیطی و مناطق حفاظت شده (PAs) را در مواردی که خطری را درک می کند، لغو کند.

غیر منطقی نیست تصور کنیم که مقام پیشنهادی این دیدگاه را ایجاد کند که پارک‌های ملی کاملاً قابل اشتعال هستند، سپس تصمیم بگیرد که یک کاهش مناسب ممکن است پاکسازی مناطق حفاظت شده دارایی‌های 200 متری یا وسیع‌تر در اطراف همه (مناطق حفاظت‌شده) باشد. یا اینکه باید مسیرهای آتش نشانی در هر یال در هر پارک ملی ایجاد شود.

این انجمن از دولت می خواهد که این لایحه را اصلاح کند تا مناطق حفاظت شده از جمله پارک های ملی را حذف کند.

گری دانت، مدیر اجرایی انجمن، گفت: «انجمن پارک‌های ملی نیو ساوت ولز از لایحه «سازمان بازسازی» دولت نیوساوت ولز به شدت نگران است.

این لایحه به اختیارات پیشنهادی تقریباً بدون محدودیت می‌دهد تا تمام اشکال حفاظت در برابر توسعه نامناسب در نیوساوت ولز – از جمله در حساس‌ترین مناطق ما از نظر زیست‌محیطی مانند پارک‌های ملی و زیستگاه گونه‌های در معرض تهدید را لغو کند.

ژاکی مامفورد، مدیر اجرایی شورای حفاظت از طبیعت نیوساوت ولز، این سوال را مطرح کرد که چرا این لایحه بدون مشورت در هفته آخر پارلمان به تصویب رسیده است.

او گفت: “دولت از فاجعه در لیزمور به عنوان پوششی برای باز کردن پارک های ملی برای تخریب بیشتر استفاده می کند.”

پارک‌های ملی باید از محدوده این لایحه حذف شوند، از جمله اینکه آنها بیش از حد فاحش است.

اپوزیسیون NSW از ایجاد یک مرجع بازسازی حمایت کرده است که توسط نماینده لیزمور، جنل سافین، حمایت شده است.

این حزب مجموعه ای از اصلاحات را برای بهبود حکمرانی، شفافیت و ترتیبات نظارتی آژانس پیشنهادی ارائه کرده است.

سافین گفت: «از روز اول، من از یک مرجع بازسازی NSW با الگوبرداری از سازمان موفق بازسازی QLD – یک سازمان فراگیر برای هدایت آمادگی، پاسخ، بازیابی، بازسازی، کاهش و انطباق تحول آفرین حمایت کرده ام.

ایندیپندنت MLC فیلد گفت که این لایحه همانطور که پیش‌نویس شده است «اختیارات اضطراری فوق‌العاده با مکانیسم‌های نظارت و شفافیت بسیار محدود» را اعطا می‌کند و متکی به دولت‌های آینده است که از این اختیارات «مسئولانه و در راستای منافع عمومی» استفاده می‌کنند.

او گفت: «نیروی اضطراری نمی‌تواند جایگزین نیاز به برنامه‌ریزی بلندمدت تاب‌آوری آب‌وهوایی که با مشورت واقعی با جوامع انجام می‌شود، شود».

نظر از رابرتز خواسته شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شبکه ملی طرح های شروع طرح زمستانی اضطراری را لغو کرد | صنعت انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، اپراتور شبکه برق بریتانیا برنامه‌های …