با افزایش موارد ویروس چین، دانشگاه پکن تعطیل شد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پکن — مقامات چینی روز چهارشنبه یک دانشگاه بزرگ در پکن را پس از یافتن یک مورد کووید-19 تعطیل کردند، زیرا با وجود افزایش نارضایتی عمومی، به رویکرد “کووید صفر” پایبند هستند.

در اطلاعیه دانشگاه آمده است که دانشجویان و اساتید دانشگاه پکن اجازه خروج از محوطه را ندارند مگر در موارد ضروری و کلاس‌ها به صورت آنلاین در یک محوطه دانشگاه تا جمعه منتقل می‌شوند.

پکن بیش از 350 مورد جدید را در آخرین دوره 24 ساعته گزارش کرده است، بخش کوچکی از جمعیت 21 میلیونی آن، اما برای آغاز قرنطینه‌ها و قرنطینه‌های محلی تحت استراتژی «صفر کووید» چین کافی است. در سراسر کشور، چین حدود 20000 مورد را گزارش کرده است که در مقایسه با حدود 8000 یک هفته پیش افزایش یافته است.

مقامات از قرنطینه در سطح شهر دوری می‌کنند تا تأثیر آن بر آزادی رفت و آمد و اقتصاد رو به افول را به حداقل برسانند. آنها می خواهند از تکرار قرنطینه شانگهای در اوایل سال جاری که کشتیرانی را فلج کرد و اعتراضات محله را برانگیخت، جلوگیری کنند. دستورالعمل‌های ملی تجدیدنظر شده که هفته گذشته صادر شد، از دولت‌های محلی خواست از رویکردی هدفمند و علمی پیروی کنند که از اقدامات غیرضروری اجتناب کند.

این امر همچنان ساختمان ها و گاهی اوقات مناطق وسیع تری را در صورت یافتن موارد قفل می کند. اعتراضات در شهر جنوبی گوانگژو در اوایل این هفته در منطقه ای متراکم که محل زندگی کارگران مهاجر در صنعت پوشاک است، آغاز شد. ویدئوهای منتشر شده در فضای مجازی نشان می‌دهد که جمعیت در حال پایین کشیدن موانع هستند، اگرچه دقیقاً مشخص نبود که چه چیزی آنها را ناراحت کرده است.

گوانگژو، یک مرکز صادرات صنعتی در نزدیکی هنگ کنگ، بیش از 6000 مورد جدید را گزارش کرد که بزرگترین شیوع مداوم این کشور است. سایر شهرهایی که شیوع گسترده ای دارند عبارتند از چونگ کینگ در جنوب غربی، ژنگژو در استان هنان و هوهوت، پایتخت منطقه مغولستان داخلی در شمال.

کارگرانی که برخی از آنها از نرده ها بالا می رفتند، اواخر ماه گذشته از خوابگاه های خود در یک کارخانه بزرگ آیفون در ژنگژو گریختند. اپل متعاقباً هشدار داد که مشتریان در تحویل مدل‌های آیفون 14 پرو با تاخیر مواجه خواهند شد.

مقامات چینی و رسانه های دولتی تاکید کرده اند که دولت به رویکرد “صفر کووید” خود پایبند است، پس از اینکه شایعاتی مبنی بر کاهش این سیاست باعث افزایش شدید بازار سهام در اوایل ماه جاری شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: اروپا باید در زمستان امسال صد هزار پناهنده اوکراینی را آماده کند.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس شورای پناهندگان نروژ (NRC) در …