دونالد ترامپ تایید کرد که در سال 2024 دوباره برای ریاست جمهوری آمریکا نامزد خواهد شد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد که برای سومین بار برای کاخ سفید تلاش خواهد کرد و به جمعیت حاضر در ملک خود در مار-آ-لاگو گفت: «برای اینکه آمریکا را دوباره بزرگ و با شکوه کنم، امشب نامزدی خود را برای ریاست جمهوری اعلام می‌کنم. ایالات متحده.”

این اعلامیه تنها یک هفته پس از نمایش ناامیدکننده میان‌دوره‌ای برای جمهوری‌خواهان صورت می‌گیرد و حزب را مجبور می‌کند تا تصمیم بگیرد که آیا نامزدی را بپذیرد که امتناع از پذیرش شکست در سال 2020 باعث شورش شد و دموکراسی آمریکا را به لبه پرتگاه سوق داد.

ترامپ در جمع صدها حامی، اعضای باشگاه و مطبوعات در سالن رقص با لوستر در باشگاه پالم بیچ خود گفت: «من کاندیداتوری می‌کنم زیرا معتقدم جهان هنوز شکوه واقعی این ملت را ندیده است.

وی افزود: ما دوباره آمریکا را در اولویت قرار خواهیم داد.

مبارزات انتخاباتی دیگر یک چرخش قابل توجه برای هر رئیس جمهور سابق است، خیلی کمتر برای رئیس جمهور سابق که تاریخ را به عنوان اولین کسی که دو بار استیضاح شد و دوره ریاستش با یورش خشونت آمیز طرفدارانش به ساختمان کنگره در تلاشی مرگبار برای توقف انتقال مسالمت آمیز قدرت در 6 ژانویه به پایان رسید، به پایان رسید. 2021.

ترامپ در لحظه آسیب پذیری سیاسی وارد رقابت می شود. او امیدوار بود که کمپین خود را در پی پیروزی های پرشور میان دوره ای حزب جمهوری خواه، که توسط نامزدهایی که در انتخابات مقدماتی امسال مطرح کرده بود، راه اندازی کند.

در عوض، بسیاری از آن نامزدها شکست خوردند، و به دموکرات‌ها اجازه داد سنا را حفظ کنند و حزب جمهوری‌خواه را تنها در مسیری برای کسب اکثریت مطلق در مجلس باقی گذاشت.

بسیاری از اعضای حزبش ترامپ را مسئول این ضررها می‌دانند، از جمله تعداد فزاینده‌ای که می‌گویند نتایج نشان می‌دهد زمان آن فرا رسیده است که جمهوری‌خواهان از او گذشته و به آینده نگاه کنند. ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا از انتخابات هفته گذشته به عنوان یکی از گزینه های مورد علاقه اولیه ظاهر شد.

تصمیم ترامپ برای شروع نامزدی خود قبل از انتخابات 2022 نیز به طور کامل در حالی صورت می‌گیرد که او با یک سری تحقیقات جنایی رو به افزایش از جمله چندین مورد که ممکن است منجر به کیفرخواست شود، مواجه است.

آنها شامل تحقیقات در مورد صدها سند با علامت های طبقه بندی شده است که توسط FBI از مار-آ-لاگو ضبط شده است و تحقیقات در حال انجام ایالتی و فدرال در مورد تلاش های وی برای لغو نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2020.

ترامپ در سخنرانی سه‌شنبه خود به لفاظی‌های تاریک آشنا بازگشت و کشور در زمان جو بایدن، رئیس‌جمهور جو بایدن را با عباراتی آخرالزمانی ترسیم کرد، «خیابان‌های غرق در خون» در «شهرهای آبگیر» و «تهاجم» به مرزها را توصیف کرد و در حالی که قول اعدام را داد، تشویق‌هایی به دست آورد. کسانی که به فروش مواد مخدر محکوم شده اند.

او گفت: «ما ملتی در حال افول هستیم. ما امشب اینجا هستیم تا اعلام کنیم که لازم نیست اینگونه باشد.»

ترامپ به طور مشخص از صحبت های زیادی در مورد انتخابات 2020 اجتناب کرد و از تئوری های توطئه افراطی که اغلب بر گردهمایی های او غالب است، اجتناب کرد.

به طور قابل توجهی بسیاری از حامیان قدیمی از جمله مدیران قبلی کمپین، دستیاران و دخترش ایوانکا مفقود شده بودند که بیانیه ای منتشر کردند و گفتند که قصد ندارد در کمپین او شرکت کند.

حتی پس از شکست‌های میان‌دوره‌ای حزب جمهوری‌خواه، ترامپ به لطف وفاداری پایگاه خود، قدرتمندترین نیرو در حزب خود باقی می‌ماند. اما او حتی در درون حزب خود نیز شخصیتی به شدت قطبی است.

نظرسنجی اکتبر AP-NORC نشان داد که حتی جمهوری خواهان نیز نسبت به باقی ماندن او پرچمدار حزب محتاط هستند و 43 درصد گفته اند که نمی خواهند او را در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 ببینند.

نامزدی ترامپ سوالات عمیقی در مورد آینده دموکراتیک آمریکا ایجاد می کند. روزهای پایانی ریاست جمهوری او با تلاشی مذبوحانه برای ماندن در قدرت، تضعیف سنت چند صد ساله انتقال مسالمت آمیز به پایان رسید.

و در دو سالی که از شکست او می گذرد، دروغ های مداوم – و بی اساس – ترامپ در مورد تقلب گسترده در انتخابات، اعتماد به روند سیاسی کشور را از بین برده است. نظرسنجی ها نشان داده است که بسیاری از رای دهندگان جمهوری خواه همچنان به او اعتقاد دارند.

مقامات انتخابات فدرال و ایالتی و دادستان کل خود ترامپ گفته اند که هیچ مدرک معتبری مبنی بر آلوده بودن انتخابات 2020 وجود ندارد. اتهامات رئیس جمهور سابق در مورد کلاهبرداری نیز توسط دادگاه های متعدد، از جمله قضات منصوب شده توسط ترامپ، رد شد.

تصمیم ترامپ همچنین راه را برای دیدار مجدد با بایدن هموار می‌کند، که گفته است علی‌رغم نگرانی‌های برخی از اعضای حزبش در مورد سن و محبوبیت پایین، قصد دارد برای انتخاب مجدد نامزد شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شهادت روپرت مرداک در پرونده افترا با دستگاه رای گیری Dominion | روپرت مرداک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک دادخواست تهمت ادعا می …