ترامپ نقش یک مستبد سرنگون شده را بازی می کند که برای بازپس گیری شکوه گذشته تلاش می کند | دونالد ترامپ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دونالد ترامپ از چسباندن نام خود بر ساختمان‌ها تا استخدام فرزندانش، از ترشح بزاق بر سر رژه‌های نظامی گرفته تا وحشی‌گری رسانه‌ها، از دوستی با هم‌قطاران تا سرپیچی از اراده مردم، کارهای زیادی برای مقایسه با مستبدان انجام داده است.

روز سه شنبه او به ایفای این نقش تا حد کمال ادامه داد. فقط اکنون او دیکتاتور سرنگون شده بود، از قدرت خارج شده بود و در آخرین شکیبایی خود، املاک مجلل Mar-a-Lago در فلوریدا، توسط گروهی رو به کاهش از وفاداران احاطه شده بود. به عنوان یک قاعده، هر چه کاخ بزرگتر باشد، مرد ضعیف تر است.

چهل و پنجمین رئیس‌جمهور ایالات متحده با تشویق‌های تند و سوت‌های تند، اعلام کرد که قصد دارد چهل و هفتمین رئیس‌جمهور آمریکا شود «تا دوباره آمریکا را بزرگ و با شکوه کند». پیش از این هرگز کسی در سایه این همه رسوایی و تحقیقات جنایی به کاخ سفید راه نیافته بود. و هرگز قبلاً – شاید! آیا ترامپ در حزب جمهوری خواه تا این حد آسیب پذیر بوده است؟

اگر او امیدوار بود که این سخنرانی یک ساعته شک‌ها را ساکت کند و حمایت غول رسانه‌ای روپرت مرداک را دوباره به دست آورد، مطمئناً ناامید خواهد شد. ترامپی که روی صحنه رفت به نظر قهرمان سالخورده ای می رسید که به دادگاه مرکزی بازمی گردد و متوجه می شود که یک راکت چوبی در دست دارد.

در تلاشی برای «ریاست جمهوری» جلوه دادن – چیزی که آمریکا قبلاً چهار سال در انتظارش بیهوده بود – عملکرد کم انرژی را ارائه داد که به خاطر آن جب بوش را مسخره می کرد (بنابراین جب بوش جونیور در توییتر نوشت: «وای! سخنرانی کم انرژی توسط دونالد. زمان برای رهبران جدید است! #ضعیف #SleepyDonnie”).

در اینجا منظره مردی بود که بر فراز تپه است و افتخارات گذشته را تعقیب می کند و در برابر مردن حق خشمگین است. او به مهمانان گفت: “همانطور که در سال 2016 قول داده بودم، من صدای شما هستم.”

دیوید اکسلرود، استراتژیست سابق باراک اوباما، در توییتی نوشت: «عملکرد عجیب و غریب. یا به او توصیه شده بود که آن را کم کند یا فقط به خاطر تمام تپشی که در هفته گذشته برای عملکرد GOP خورده، افسرده است.

بیانیه طولانی مدت ترامپ تنها یک هفته پس از شکست بسیاری از نامزدهای مورد تایید او در انتخابات میان دوره ای، پس از سرزنش های مشابه در سال های 2018 و 2020 منتشر شد. میلیون ها نفر این پیام را ارسال کردند که از دروغ، نفرت و تئوری های توطئه خسته شده اند. هرچه او در میان دوره می فروخت، مردم دیگر نمی خریدند.

طبیعتاً او این فرض را نپذیرفت و مدعی شد که 232 برد و تنها 21 شکست متحمل شده و اعتبار لازم به او داده نشده است. من قصد ندارم از اصطلاح اخبار جعلی استفاده کنم. ما آن را بسیار زیبا نگه خواهیم داشت.» او گفت. او با ادعای زودهنگام این که جمهوری خواهان به تازگی اکثریت مجلس نمایندگان را به دست آورده اند، با خوشحالی افزود: «نانسی پلوسی اخراج شد!» ازدحام چند صد نفری میهمان فوران کرد.

ترامپ همچنین این گمانه زنی پر پیچ و خم را آغاز کرد که «شهروندان کشور ما به شدت درد و رنجی که ملت ما متحمل می شود پی نبرده اند و تأثیر کلی این رنج تازه شروع شده است».

هواداران در Mar-a-Lago تشویق می کنند.
هواداران در Mar-a-Lago تشویق می کنند. عکس: اندرو هارنیک/AP

اما، در سال 2024، آنها ممکن است بر اساس آن عمل کنند. بعید به نظر می‌رسید که این سخنرانی بتواند رسانه‌های مرداک یا کمک‌کنندگان جمهوری‌خواه را که اکنون آشکارا با ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، که شکل تمیزتر و واضح‌تری از ترامپیسم را ارائه می‌کند، معاشقه می‌کنند، متقاعد کند.

ترامپ این بار از نام «ران دیسانتیمونیوس» خودداری کرد، اما ادعای سال 2016 خود را تکرار کرد که نارضایتی آمریکا خواستار یک بیگانه است، نه یک سیاستمدار (او از «پوسیدگی فاسد فساد در واشنگتن دی سی» صحبت کرد، که باعث شد جمعیت شعارهای «بیرون بکشید». مرداب را تخلیه کن!»). تفاوت، این بار، این است که ایالات متحده می داند چهار سال حضور ترامپ در دفتر بیضی به چه معناست – دو استیضاح و یک آزمایش در قتل عام آمریکا.

انتخابات مقدماتی بین ترامپ، دیسانتیس و احتمالاً مایک پنس، مایک پمپئو و دیگران تهدید می‌کند که یک لرد مگس‌ها جمهوری‌خواه باشد. ترامپ با ضرر تحقیقات متعدد فدرال، ایالتی و کنگره بر سر او شروع خواهد کرد. شاید او احتمالاً به اشتباه فکر می‌کند که نامزدی ریاست‌جمهوری از او در برابر وزارت دادگستری محافظت می‌کند.

ظاهراً مار-آلاگو خود یک صحنه جنایت است: اینجا بود، در ملک 20 جریبی، که ترامپ صدها سند طبقه بندی شده را ذخیره کرد که باید به آرشیو ملی داده می شد (او ادعا کرده است که فقط می تواند آنها را از طبقه بندی خارج کند. با فکر کردن در مورد آن).

ترامپ در سال 2019 مار-آ-لاگو را محل اقامت دائم خود اعلام کرد و ظاهراً به یک دی جی غیر محتمل در آنجا تبدیل شده است، با آهنگ امضای او روستای مردمی YMCA. به عنوان پس‌زمینه‌ای برای بیانیه روز سه‌شنبه، به جایگاه ترامپ به‌عنوان «میلیاردر یقه آبی» اشاره کرد – اگر من بتوانم رویای آمریکایی را زندگی کنم، شما هم می‌توانید.

او آدرس خود را در محاصره 33 پرچم ملی ایالات متحده و ستون های استادانه به سبک کورنتی، زیر سقفی از 16 لوستر کریستالی و تزئینات ظریف ورق طلا ارائه کرد. دیوارها دارای شمعدان های مصنوعی و آینه های غول پیکر به سبک ورسای بودند. صفحه‌های تلویزیون غول‌پیکر با رنگ سفید روی آبی اعلام کردند: «آمریکا را دوباره عالی کنید! TRUMP را به 88022 ارسال کنید. DONALDJTRUMP.COM.

شعارهای «ترامپ! ترامپ! ترامپ!” و فریاد می زند “دوستت داریم!” از صدها مهمان دعوت شده که روی زمین سنگ مرمر نشسته یا ایستاده اند – برخی از آنها ماگا با کت و شلوار و کلاه قرمزی برای اثبات این موضوع سخت سخت هستند، برخی تازه کار فلوریدا با برنزه ها و جواهرات برای اثبات آن. حداقل چهار مرد ژاکت‌های چرمی به تن داشتند که روی آن «دوچرخه‌ران برای ترامپ» نقش بسته بود.

پیش از این، مایک لیندل، مرد بالش من، در اتاق چرخیده بود و به دنبال خبرنگارانی بود تا درباره تئوری‌های توطئه خارق‌العاده‌اش درباره دستگاه‌های رای‌گیری انتقاد کند. بلندگوها قدیم‌های طلایی ترامپ را رونق دادند، درست همانطور که در راهپیمایی‌های او انجام می‌دهند: جانی کش، التون جان، الویس پریسلی، دالی پارتون، رولینگ استونز، داستی اسپرینگفیلد، فرانک سیناترا (“و اکنون، پایان نزدیک است/ و من با آن روبرو هستم.” پرده نهایی»).

سپس، به طرز عجیبی، غرش کر کننده ای شنیده می شود که مردم آواز می خوانند؟ از موزیکال Les Misérables و “God Bless the USA” توسط لی گرین‌وود که بیشتر مورد اعتماد و آزمایش قرار گرفت.

هنگامی که ترامپ نامزدی خود را تایید کرد، کمی گرم شد و به دلایل جعلی علیه جو بایدن انتقاد کرد و برخی از سیاست های نیمه کاره را کنار زد. با وجود وحشت 6 ژانویه و انکار منکران انتخابات در هفته گذشته، هنوز کاملاً قادر به رها کردن سال 2020 نیست، او اعلام کرد: “برای از بین بردن تقلب، فوراً از رای دهنده، رای دادن در همان روز و فقط برگه های رای کاغذی درخواست خواهم کرد.” این جمعیت آن را دوست داشتند.

ملانیا ترامپ بانوی اول سابق آمریکا در پایان با لبخند در کنار رئیس جمهور سابق ظاهر شد. اما هیچ نشانی از پسر و قهرمان ماگا، دونالد جونیور یا دختر ایوانکا وجود نداشت، که بیانیه ای صادر کرد و گفت که او اکنون از سیاست دوری می کند. در شب بازگشت بزرگ ترامپ، ترامپ، مانند شاه لیر، در سکوت مورد سرزنش مورد علاقه‌اش قرار گرفت، غیبتی که پیشنهاد می‌کرد: بگذار برود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

من یک سرشناس هستم به مت هنکاک در معرض قرار گرفتن دیگر نمایندگان مجلس فقط می توانند رویای آن را ببینند | مت هنکاک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک ماه در سیاست زمان …