پوشش رسانه‌های دست راستی از نامزدی ترامپ برای ریاست‌جمهوری نشان می‌دهد که نمی‌تواند رویگردان باشد | دونالد ترامپ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

همه نشانه‌ها در هفته گذشته این بود که رسانه‌های آمریکایی متعلق به روپرت مرداک آماده بودند تا دونالد ترامپ را به طور دسته جمعی کنار بگذارند. نیویورک پست مسخره کرد ترامپ در نقش هامپتی دامپی، وال استریت ژورنال او را “بزرگترین بازنده حزب جمهوری خواه” اعلام کرد و حتی فاکس نیوز نیز از انتخابات میان دوره ای اسفبار ترامپ دفاع ناچیزی کرد.

با تماشای فاکس نیوز در سه شنبه شب، با این حال، زمانی که ترامپ اعلام کرد دوباره در سال 2024 برای ریاست جمهوری نامزد می شود، به نظر می رسید که همه حاضر نیستند ترامپ را رها کنند.

شبکه دست راستی که زمانی از حامیان سرسخت رئیس جمهور دوبار استیضاح شده بود، پیام های متفاوتی را در مورد اهمیت و احتیاط نامزدی ترامپ برای انتخاب مجدد ارائه کرد، زیرا برنامه های اوایل عصر عمدتاً اعلامیه برنامه ریزی شده ترامپ را نادیده می گرفتند، در حالی که بعد از ظهر برخی از فاکس ها دست اندرکاران خبری تمام تلاش خود را برای تقویت ترامپ انجام دادند.

سیگنال‌ها در ساعت 6 بعدازظهر این بود که فاکس نیوز ممکن است از قهرمان سابق خود دور شود.

برت بایر، یکی از شخصیت‌های فاکس نیوز که نسبت به افرادی مانند تاکر کارلسون و شان هانیتی کمتر طرفدار تلقی می‌شود، میزبان مایک پنس، معاون سابق رئیس‌جمهوری بود که گفته می‌شود خودش در حال برنامه‌ریزی برای نامزدی ریاست‌جمهوری است.

با توجه به اینکه ترامپ از پنس متنفر است، پس از اینکه پنس از تایید نتیجه انتخابات 2020 امتناع کرد، رئیس جمهور سابق چندان خوشحال نمی شد که ساعاتی قبل از اعلام مار-آلاگو به پنس زمان پخش بدهد.

ترامپ وقتی از او در مورد اعلامیه آینده ترامپ برای ریاست جمهوری پرسیده شد، کمتر از پاسخ پنس خرسند بود. پنس قبل از افزودن یک «اما» گفت: «خب، این کشور آزاد است، برت، و رئیس‌جمهور این حق را دارد که امشب هر اعلامیه‌ای را که می‌خواهد اعلام کند».

در حالی که در دو سال گذشته به سراسر کشور سفر کرده‌ام، چیزی که بارها و بارها می‌شنوم، برت، این است که مردم می‌خواهند شاهد بازگشت ما به سیاست‌های دولت ترامپ و پنس باشند.»

اما من می شنوم که مردم می گویند مایلند ما با رهبری پیش برویم که کشور ما را حول عالی ترین آرمان ما متحد کند و نشان دهنده نوع احترام و متمدنی باشد که مردم آمریکا هر روز به یکدیگر نشان می دهند.

افکار پنس با روایتی مطابقت دارد که مطبوعات مرداک و وب سایت فاکس نیوز، روزها در حال چرخش هستند – اینکه کشور از ترامپ خارج شده است و شاید نوبت شخص دیگری باشد.

پس از لقب ترامپ به عنوان بزرگترین بازنده هفته گذشته، ژورنال روز سه شنبه بار دیگر در سرمقاله خود قرار گرفت و در سرمقاله ای اشاره کرد: “تقریباً در همه جا در رقابت های رقابتی هفته گذشته، نامزدهای مورد تایید آقای ترامپ در آتش سوزی شکست خوردند.”

فاکس نیوز محتاطانه تر عمل کرده بود، اما به ویژه در تحلیل شب انتخابات، دفاع کمی از ترامپ ارائه کرده بود، و بخش نظرات وب سایت فاکس نیوز چهارشنبه و پنجشنبه گذشته دو مقاله متفاوت منتشر کرد که ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا را به عنوان آینده آمریکا معرفی کرد. حزب جمهوری خواه

رئیس جمهور سابق ترامپ به صحبت های شان هانیتی در یک گردهمایی مبارزاتی در میسوری در سال 2018 گوش می دهد. در 15 نوامبر، هانیتی پوشش حمایتی از نامزدی ترامپ برای ریاست جمهوری ارائه کرد.
رئیس جمهور سابق ترامپ به صحبت های شان هانیتی در یک گردهمایی مبارزاتی در میسوری در سال 2018 گوش می دهد. در 15 نوامبر، هانیتی پوشش حمایتی از نامزدی ترامپ برای ریاست جمهوری ارائه کرد. عکس: کارلوس باریا/ رویترز

با نزدیک شدن ساعت ها به اعلامیه ترامپ در ساعت 9 شب، به نظر می رسید فاکس نیوز به فاصله گیری ملایم خود از ترامپ ادامه می دهد.

جسی واترز که مجری یک برنامه روزانه یک ساعته در ساعت 19 است، تنها در ساعت 19:45 به موضوع اعلامیه ترامپ پرداخت. واترز که قبلاً مدافع مشتاق ترامپ بود، پیش از این که نتیجه‌گیری کند، ممکن است «تصادفی» بین ترامپ و دیسانتیس رخ دهد:

هر دوی این افراد، چه دونالد ترامپ و چه رون دیسانتیس، فقط باید آن را به بایدن ببرند، زیرا می‌دانید، این کشور نمی‌تواند چهار سال دیگر را تحمل کند.»

ویل کین، ساعت 8 بعد از ظهر را برای کارلسون که ظاهراً در تعطیلات به سر می‌برد، پر می‌کرد، به ترامپ نیز توجهی نکرد و چند بار در خلال ریف‌های طولانی‌تر درباره مرز، جنایت و اف‌بی‌آی از رئیس‌جمهور سابق نام برد.

ساعت 9 شب، به چیزی شبیه به رابطه قبلی برگشته بود. فاکس نیوز این روزها به ندرت گردهمایی های ترامپ را پخش می کند، اما هانیتی بخش عمده ای از برنامه خود را به سخنرانی ترامپ سپرد و در حالی که ترامپ در مورد شهرهای کوچک و غرق در خون غوطه ور می شد، سکوت کرد.

هنگامی که هانیتی، یکی از حامیان دیرینه ترامپ که قبلاً توسط فاکس نیوز پس از حضور روی صحنه در یک گردهمایی ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود مورد سرزنش قرار گرفته بود، دو بار سخنرانی ترامپ را قطع کرد – خوراک ترامپ که آرام صحبت می کرد و اشاره می کرد، به بازی در سمت راست ادامه داد. سمت صفحه نمایش – برای ارائه احساسات حمایتی از مهمانان دست انتخاب شده و متحدان ترامپ بود.

در اولین شفاعت هانیتی، پس از اینکه ترامپ حدود 35 دقیقه صحبت کرد، برای تحلیل به پیت هگزث، پسر مشهور طرفدار ترامپ مراجعه کرد.

هگزت به درستی فوران کرد: «به نظر می رسد ترامپ به همان شکلی است که تا به حال او را دیده اید.

شایان ذکر است، هانیتی خود به نطق ترامپ، یا ایده کاندیداتوری مجدد ترامپ توجهی نکرد، در عوض صرفاً به عنوان یک ناظم هوشیار عمل کرد، زیرا مهمانان او – که از جمله جیم جردن، نماینده ترامپگرای کنگره بود – با هیجان و ستایش انتقاد کردند.

شاید بینش‌هایی نیز وجود داشت که فاکس نیوز در حین سخنرانی ترامپ اجرا کرد، که با بی‌اعتنایی با «پرزیدنت ترامپ اعلامیه اصلی را اعلام کرد» شروع شد و با این جمله «دونالد ترامپ نامزدی ریاست‌جمهوری 2024 را اعلام کرد» ادامه یافت.

در ساعت 10 شب، دونالد ترامپ همچنان در حال رفتن بود، به این معنی که او به زمان لورا اینگراهام، که مانند هانیتی، از حامیان پرشور بود، عبور کرد.

اینگراهام یک دقیقه یا بیشتر از ادامه سخنرانی ترامپ را قبل از اعلام این خبر پخش کرد: «زمانی که اخبار اقتضا کند، ما به رئیس جمهور سابق ترامپ باز خواهیم گشت.» هرگز این کار را نکرد.

مانند هانیتی، اینگراهام، به طور غیرمعمول، حرف زیادی برای گفتن در سخنرانی ترامپ نداشت. اما یکی از مهمانان او بن دومنک، نویسنده محافظه‌کاری بود که روز دوشنبه در فاکس نیوز اعلام کرد که ترامپ به هدف خود عمل کرده است.

دومنک باز هم خیلی جلو نرفت، اما پس از آن اینگراهام زمان زیادی را به سخنرانی ترامپ اختصاص نداد.

اما پس از 10 دقیقه یا بیشتر در مورد رئیس جمهور سابق، یادآوری از فاکس نیوز آمد که ترامپ دیگر تنها نمایش در شهر نیست.

همانطور که اینگراهام صحبت می کرد، یک بنر هشدار فاکس نیوز در پایین صفحه چشمک زد.

آخرین خبر؟ DeSantis در RGA مورد استقبال گرم قرار گرفت [Republican Governors Association] ملاقات”.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

‘مزدوران’: رهبر ایران معترضان ضد دولتی را محکوم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، روز …