آیا ترامپ باید به هرشل واکر کمک کند؟ جمهوری خواهان جورجیا لیری هستند.

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آتلانتا – هفته های پایانی مبارزات انتخاباتی دور دوم برای سنا در جورجیا با اولین هفته های انتخابات ریاست جمهوری سابق دونالد جی. ترامپ برای انتخاب مجدد در سال 2024 مصادف خواهد شد. این همپوشانی برخی از جمهوری خواهان را با یک سوال طولانی مواجه کرده است: آیا آقای ترامپ از ایالت هلو برای مبارزات انتخاباتی هرشل واکر، نامزد جمهوری خواهان در مجلس سنا بازدید خواهد کرد؟

آقای ترامپ پیش از انتخابات میاندوره ای در چندین ایالت کلیدی برای نامزدهای مورد حمایت خود گردهمایی برگزار کرد، اما در طول چند ماه گذشته مبارزات انتخاباتی در جورجیا، جایی که اکثر رقبای مورد حمایت او در انتخابات مقدماتی خود شکست خوردند، از آن بازدید نکرد. اعلام ریاست‌جمهوری او در روز سه‌شنبه، برخی از اعضای حزب جمهوری‌خواه جورجیا را وادار کرد تا با نگرانی زیادی در مورد اینکه آیا او در مسیر مبارزات انتخاباتی آقای واکر و به‌طور گسترده‌تر، برای خودش خواهد آمد یا نه، گمانه‌زنی کنند.

“امیدوارم پرزیدنت ترامپ لحظات خوبی را در مارآ لاگو داشته باشد. کول موزیو، رئیس گروه محافظه‌کار سیاسی محافظه‌کار مستقر در جورجیا، شورای سیاست‌گذاری خط مقدم، گفت: و من معتقدم که او آنجا خواهد ماند و معتقدم که باید آنجا بماند.

گردهمایی ترامپ در گرجستان می‌تواند فصل دشوار مبارزات انتخاباتی سنا را برای این حزب پیچیده‌تر کند. جمهوری خواهان کنترل مجلس را از دست داده اند و بیشتر انرژی که می توانستند برای حمایت از آقای واکر در دور دوم انتخابات علیه سناتور رافائل وارناک بگذارند، در عوض به جنگ داخلی میان جمهوری خواهان سنا در واشنگتن – یعنی سناتورهای ریک اسکات و میچ مک کانل – رفته است. در مورد چگونگی مدیریت این چرخه

همچنین تغییرات جمعیتی گرجستان بر ذهن جمهوری خواهان تاثیر می گذارد که این ایالت را برای هر دو طرف در بازی قرار داده است. حضور رئیس جمهور سابق یک نیروی متحرک تضمین شده برای رای دهندگان فوق محافظه کار جورجیا است، که آقای واکر باید به طور دسته جمعی در 6 دسامبر شرکت کنند. اما همچنین می تواند رای دهندگان متحرک و میانه روها در حومه آتلانتا را که به دلیل کمی کاندیدای نامزد نادیده گرفته شده بودند، بیگانه کند. تجربه سیاسی و رسوایی های شخصی بی شمار.

به همین دلیل، بسیاری از جمهوری‌خواهان جورجیا مدت‌ها تلاش کرده‌اند که آقای ترامپ را دور نگه دارند تا مبادا لفاظی‌های او به چشم‌انداز بازپس‌گیری کرسی سنا آسیب برساند.

استفن لاوسون، مشاور جمهوری خواه در جورجیا که رهبری PAC آقای واکر را بر عهده دارد و به مدیریت کمپین سنا سال 2020 کلی لوفلر کمک کرد، گفت: «در یک دنیای ایده آل، او تا پایان دور دوم انتخابات صبر می کرد.

آقای ترامپ از قبل شروع به جمع‌آوری کمک‌های مالی برای آقای واکر کرده است، اگرچه درخواست‌های ایمیلی او از طرف آقای واکر به حامیانش اکنون به سایت جمع‌آوری کمک‌های مالی او در سال ۲۰۲۴ پیوند دارد. اما سه‌شنبه شب در سخنرانی خود برای اعلام نامزدی ریاست‌جمهوری خود، آقای ترامپ از جمهوری‌خواهان درخواست کرد که از آقای واکر حمایت کنند و او را «انسان شگفت‌انگیزی که کشور ما را دوست دارد» خواند.

او یک ورزشکار باورنکردنی بود. او حتی سناتور بهتری خواهد بود.» آقای ترامپ با اشاره به شهرت آقای واکر به عنوان بازیکن فوتبال دانشگاه جورجیا گفت. «بیرون برو و به هرشل واکر رأی بده.»

دموکرات‌ها بلافاصله از اعلامیه آقای ترامپ استفاده کردند و متحدان آقای وارناک از این موقعیت استفاده کردند برای دور دوم انتخابات خود پول جمع آوری کند.

آقای وارناک روز سه شنبه درباره آقای ترامپ گفت: «ما می دانیم که او در سیاست تفرقه به خوبی تمرین می کند. و حریف من همکار اوست.

آقای واکر به ندرت در سخنرانی ها و تبلیغات تبلیغاتی خود از آقای ترامپ نام می برد و در عوض بر محکومیت آقای وارناک و بایدن تمرکز می کند. سخنگوی آقای واکر به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

علاوه بر این، دو تن از بزرگترین دشمنان رئیس جمهور سابق در ایالت، فرماندار برایان کمپ و وزیر امور خارجه براد رافنسپرگر، اکنون از محبوب ترین چهره های این ایالت هستند. هر دوی این افراد قاطعانه رقبای مورد تایید آقای ترامپ را در جریان انتخابات مقدماتی شکست دادند و در روز انتخابات به پیروزی های چشمگیری دست یافتند.

متحدان آقای واکر در درخواست‌های خود از آقای کمپ برای پیوستن به او در مبارزات انتخاباتی نسبت به رئیس‌جمهور سابق پر سر و صداتر بوده‌اند و استدلال می‌کنند که عملکرد قوی فرماندار در 8 نوامبر جایگاه آقای واکر را در میان بیش از 200000 نفر تقویت می‌کند. رای دهندگانی که برای انتخاب مجدد آقای کمپ رای دادند اما به آقای واکر رای ندادند.

آقای موزیو، برای نمونه، گفت که ترجیح می دهد که آقای واکر هم از آقای کمپ و هم از فرماندار فلوریدا ران دیسانتیس کمک دریافت کند.

با این حال، برخی جمهوری‌خواهان در این ایالت، آقای ترامپ را شخصیتی می‌دانند که می‌تواند به رای‌دهندگان حزب جمهوری‌خواه که با نتایج سه‌شنبه گذشته روحیه‌شان را تضعیف کرده‌اند و ممکن است تمایلی به عقب‌نشینی در دسامبر نداشته باشند، دوباره انرژی بدهد.

سالی گرابز، رئیس حزب جمهوری خواه کانتی کاب، گفت که فکر می کند آقای ترامپ حامیانش را تشویق می کند تا رای دهند. اما او همچنین تعداد رای دهندگان محافظه کار را که ممکن است با دیدار او از بین بروند، اذعان کرد.

او گفت: «کسانی هستند که از همان ابتدا ترامپ را دوست نداشتند. آنها از زندگی در سیاست های او لذت می بردند، اما شخصیت او را دوست نداشتند. و من می گویم، شخصیت او چیزی است که سیاست های او را مؤثر ساخته است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …