گزارش می‌گوید کودکان کوئینزلند ممکن است به جنایاتی که برای اجتناب از قوانین وثیقه مرتکب نشده‌اند اعتراف کنند | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گزارش جدید حاکی از آن است که کودکان کوئینزلند ممکن است به جرائمی که مرتکب نشده‌اند اعتراف کنند که کمیسر پلیس این ایالت می‌گوید که نرخ پیشروی زندانی شدن جوانان در کشور منعکس‌کننده «انتظارات جامعه» است.

اظهارات مارک رایان پس از آن بیان شد که او گزارشی هشت ماهه را منتشر کرد که در آن قوانین وثیقه جدیدی را ارزیابی می‌کرد که برای «سرکوب جنایات جوانان» توسط دولت پالاسزوک طراحی شده بود.

این گزارش می‌گوید که کودکان ممکن است به جرائمی که مرتکب نشده‌اند اعتراف کنند یا طبق قوانین عدالت جوانان ایالتی برای اولین بار به خاطر جرایم سطح پایین زندانی شده‌اند.

اما رایان گفت که این گزارش نشان می‌دهد که قوانین طبق برنامه عمل می‌کنند و مجرمان تکراری جدی‌تر را برای مدت طولانی‌تری در بازداشت نگه می‌دارند.

وزیر پلیس گفت: “عمل باید نتیجه ای داشته باشد و زمانی که شما قوانین سختگیرانه ای دارید، که بازتابی از انتظارات جامعه است، در نهایت افراد بیشتری را در بازداشت خواهید داشت.”

باب اتکینسون، کمیسر سابق پلیس، که مؤلف بررسی اصلاحات عدالت جوانان بود، تعدادی «برجسته» را در میان هشت تغییر قانونی و نه طرح سیاستی که بررسی کرد، شش ماه پس از معرفی آنها در اوایل سال 2021 شناسایی کرد.

از جمله حذف فرضیه وثیقه برای کودکانی که در حال انجام جرایم جدی دستگیر شده‌اند در حالی که قبلاً در آزادی مشروط بوده‌اند، سرکوب استفاده از دستگاه‌های نظارت الکترونیکی یا «دستبند مچ پا» که برای برخی از مجرمان نوجوان تعبیه شده است.

صبح روز چهارشنبه، اتکینسون همچنین محاکمه چاقو در ساحل طلایی را ستایش کرد که گزارش نشان داد جرایم ناشی از چاقو را تا 23 درصد کاهش داده است.

با این حال، بررسی آن آزمایش ساحل طلایی که توسط مؤسسه جرم‌شناسی دانشگاه گریفیث انجام شد، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه اسکنرها افراد را از حمل چاقو منصرف می‌کردند یا منجر به کاهش قابل توجه جرایم خشونت‌آمیز شده بود، پیدا نکرد.

آن بررسی اشاره کرد که یک دوره آزمایشی 12 ماهه به طور کلی به عنوان زمان بسیار کوتاهی برای شناسایی دقیق نتایج بلندمدت در نظر گرفته می شود. اما اتکینسون از این اقدامات حمایت کرد.

نظر من در این مورد این است که تا زمانی که به طور مسئولانه از آن استفاده شود و شفافیت در مورد تعداد دفعات استفاده از آن و استفاده پلیس در رابطه با آن باز باشد، پس باید به دنبال گسترش آن باشیم، همانطور که دولت انجام داده است. و پتانسیل گسترش بیشتر آن در آینده را محدود نکنید.»

“بدون بی احترامی به تحقیقات دانشگاهی، به هیچ وجه، من فکر می کنم که هیئت منصفه به خوبی و واقعاً هنوز در این مورد نظر دارد و فکر می کنم، اگر مردم از آن حمایت کنند و پلیس نیز مسئول باشد، فکر می کنم کار ارزشمندی است که انجام دادن.”

بررسی گریفیث نشان داد که برخی از افسران در طول آزمایش اسکن چاقو در ساحل طلایی اهداف بالقوه را به صورت نژادی معرفی می کنند.

این محاکمه هفته گذشته گسترش یافت تا به پلیس اجازه دهد تا از فلزیاب‌ها بر روی افراد در مناطق تفریحی شبانه و وسایل نقلیه عمومی در سراسر ایالت استفاده کند، علی‌رغم نگرانی‌های آزادیخواهان مدنی مبنی بر اینکه به پلیس اجازه می‌دهد پیش از جستجوی افراد، از دلایل استاندارد شک منطقی عبور کند.

اتکینسون در گزارش خود گفت که برخی از وکلا این نگرانی را مطرح کردند که کودکانی به جرمی که مرتکب نشده‌اند اعتراف کرده‌اند یا از زمان تصویب این قوانین، شواهد کافی وجود ندارد.

آنها همچنین هشدار دادند که کودکان ممکن است برای اولین بار و جرایم سطح پایین زندانی شده باشند “بعید است که حکم بازداشت را تضمین کند”.

اتکینسون در گزارش می‌نویسد: «این ادعاها را نمی‌توان به طور کامل با داده‌ها اثبات کرد، اما داده‌های به دست آمده برای این بررسی نشان می‌دهد که مدت زمانی که جوانان در دیده‌بان‌ها و بازداشتگاه‌ها می‌گذرانند از زمان شروع اصلاحات افزایش یافته است».

«نگرانی‌هایی وجود داشت که مقرراتی که برای هدف قرار دادن مجرمان جدی و مکرر نوجوانان طراحی شده‌اند، ممکن است مجرمان بار اول و کودکانی را دستگیر کنند که در دسته مجرمان تکرار شونده جدی قرار نگیرند.

این احتمال علاوه بر تأثیرات منفی بالقوه بر جوانان، بر حجم کاری ذینفعان دادگاه از جمله وکلای حقوقی تأثیر می گذارد.»

علی‌رغم این نگرانی‌ها، اتکینسون دریافت که قوانین امنیت جامعه را بهبود می‌بخشد، زیرا تعداد بیشتری از کودکان با وثیقه‌شان رد شده یا در بازداشت نگهداری می‌شوند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گزارش مورد حمایت سازمان ملل می گوید که دیوار مرجانی بزرگ باید در فهرست میراث جهانی «در خطر» قرار گیرد | دیواره مرجانی بزرگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک ماموریت تحت حمایت سازمان …