نفر بعدی کیست؟ جمهوری خواهانی که ممکن است در سال 2024 با ترامپ مقابله کنند | انتخابات آمریکا 2024

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اعلامیه دونالد ترامپ برای سومین نامزدی در کاخ سفید نه تنها سوالات جدی را برای کشوری که در طی شکست هیلاری کلینتون، چهار سال پر هرج و مرج او در قدرت، شکست کینه توز از جو بایدن و تحریک شورش 6 ژانویه علیه خود تقسیم کرد، ایجاد می کند.

ورود ترامپ به رقابت برای نامزدی جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2024، پرسش‌هایی وجودی برای خود حزب جمهوری‌خواه ایجاد می‌کند. از آنجایی که انتخابات میان‌دوره‌ای هفته گذشته نتوانست «موج قرمز» مورد انتظار را ایجاد کند و سنا را در دستان دموکرات‌ها قرار داد و مجلس نمایندگان را به سختی تحت کنترل جمهوری‌خواهان قرار داد، چشم‌انداز اولیه تغییر کرده است.

در اینجا هفت جمهوری خواه وجود دارد که ممکن است شانس خود را برای شکست دادن ترامپ برای راه اندازی کاخ سفید تصور کنند – و یکی که ممکن است سعی کند مانع از پیروزی مجدد او شود.

ران دیسانتیس

ران دیسانتیس.
ران دیسانتیس. عکس: رویترز

فرماندار فلوریدا تنها جمهوری‌خواه است که در نظرسنجی‌های مربوط به نامزدی بعدی، حتی در نظرسنجی‌های پس از انتخابات میان‌دوره‌ای، حتی از ترامپ نزدیک‌تر شده است. دیسانتیس همچنین از موفقیت قابل توجهی در به کارگیری سیاست های ترامپ و نمایش های بی رحمانه آشکارا در ایالت خود برخوردار بوده است که منجر به پیروزی قاطعانه در انتخابات مجدد شد. گزارش‌هایی که حاکی از آن است که دیسانتیس می‌دانست که نمی‌تواند در یک مبارزه مستقیم با ترامپ پیروز شود و از ورود به رینگ خودداری می‌کند، اکنون مانند آثار باستانی دوران سیاسی دور به نظر می‌رسد، قبل از اینکه تعداد زیادی از نامزدهای مورد حمایت ترامپ در انتخابات میان‌دوره شکست بخورند. زمان نیز در کنار DeSantis است. تا سال 2028، زمانی که ترامپ طبق قانون اساسی حتی در صورت پیروزی در این دوره، از نامزدی منع خواهد شد و در هر صورت 82 سال سن دارد، دیسانتیس تنها 50 سال خواهد داشت.

مایک پنس

مایک پنس
مایک پنس عکس: AP

معاون ترامپ جاه طلبی خود را به وضوح بیان کرده است و از ایالت های کلیدی بازدید می کند، با گروه های محافظه کار صحبت می کند و خاطرات می نویسد. در تمام این مدت، او سعی کرده است شتر ضرب المثل را از سوراخ سوزن استعاری بگذراند و از دموکراسی دفاع کرده و در عین حال سعی دارد خود را با حامیان مردی که سعی در خراب کردن آن داشت، خشنود کند، پیروانش شعار «مایک پنس را آویزان کن» سر می دادند. به کنگره یورش بردند. پنس از جلسات استماع 6 ژانویه به دلیل امتناع از مسدود کردن نتایج انتخابات به عنوان یک قهرمان ظاهر شد. کتاب او، خدایا به من کمک کن، بیش از آنچه انتظار می رفت، انتقادی از ترامپ دارد و در دنیای سیاسی تغییر یافته منتشر می شود. با این حال، سخت است که ببینیم یک VP تا این حد تابع یک چالش اصلی قوی است.

تد کروز

تد کروز
تد کروز عکس: AP

سناتور تگزاس که در سال 2016 ترامپ را به او نزدیک کرد، با امتناع از تعظیم فوری، کمی احترام خود را حفظ کرد و اگرچه متعاقباً جای خود را در حزبی در چنگ ترامپ پذیرفت، اما همچنان به عنوان یک تحریک کننده برجسته در جناح راست تندرو حفظ کرده است. مهمانی – جشن. کروز تنها سیاستمداری است که حتی به ترامپ و دیسانتیس در نظرسنجی مربوط به سال 2024 نزدیک است – اگرچه او اغلب از دونالد ترامپ جونیور نیز شکست می خورد. به سختی می توان دید که تگزاس در حال ایجاد یک چالش قوی است، تا حدی به دلیل آن چیزی است که سناتور سابق دموکرات آل فرانکن زمانی گفت: «من تد کروز را بیشتر از سایر همکارانم مانند تد کروز دوست دارم. و من از تد کروز متنفرم.”

جاش هاولی

جاش هاولی.
جاش هاولی. عکس: رویترز

سناتور میسوری در 6 ژانویه در خارج از ساختمان کنگره مشت خود را به سوی تظاهرکنندگان بلند کرد، به همان اندازه فیلم معروفی از او گرفته شد که با ورود شورشیان فرار کرد، سپس به طور بدنامی به اعتراض به نتایج در ایالت های کلیدی رای داد. مانند تام کاتن، سناتور آرکانزاس که ممکن است از تصمیم خود برای عدم کاندیداتوری در سال 2024 پشیمان باشد، هاولی قد بلند، باهوش و تندرو است که از “مالکیت لیبی” و اصرار به رویارویی با چین لذت می برد. برخلاف کاتن، او به کت و شلوارهای دیزاینر یا تی شرت های تنگ و شلوار جین علاقه دارد. در 42 سالگی، زمان هاولی ممکن است زمانی فرا برسد که ترامپ دیگر نتواند نامزد شود.

گلن یانگکین

گلن یانگکین.
گلن یانگکین. عکس: AP

فرماندار ویرجینیا با پرهیز از تماس با ترامپ، اما دنبال کردن تاکتیک‌های ترامپی متمایز، از جمله ادعای بی‌نظمی ترقی‌خواهان در مدارس و آموزش تئوری نژادی انتقادی به کودکان، برنده یک ایالت با گرایش دموکرات شد. برای هشدار دموکرات ها، او تلاش کرده است که چهره نسبتاً نوازشگر و جلیقه پشمی خود را حفظ کند. او همچنین مورد حمله نژادپرستانه ترامپ قرار گرفته است که این روزها نشانه ای از قد و قواره است. اما اگر یانگکین نماینده چیزی باشد که برای جمهوری خواهی معتدل موافق است، به نظر می رسد در حزبی که ترامپ و دیسانتیس بر آن مسلط هستند، فضای زیادی برای او وجود ندارد.

نیکی هیلی

نیکی هیلی.
نیکی هیلی. عکس: EPA

فرماندار سابق کارولینای جنوبی در زمان ترامپ به عنوان سفیر در سازمان ملل خدمت کرد و پس از کمتر از دو سال استعفا داد – خروجی نسبتاً آبرومندانه از دولتی که به همان اندازه که ترامپ ستارگان صورتی و قرمز را جویده می‌کند، شهرت را می‌جوید. مانند تیم اسکات، تنها جمهوری‌خواه سیاه‌پوست در سنا (که ناخواسته کتابی منتشر کرد که می‌گوید در حال کاندیداتوری است)، هیلی، از میراث هندی، تنوع کمیاب را به رقابت اولیه می‌آورد. همچنین مانند اسکات، به نظر بسیاری از ناظران، هیلی به احتمال زیاد به عنوان نامزد انتخاباتی ترامپ یا حتی دیسانتیس تبدیل می شود.

مایک پمپئو

مایک پمپئو
مایک پمپئو عکس: گتی ایماژ

مایک پمپئو ابتدا در کلاس خود در وست پوینت بود، یک افسر ارتش در زمان – اما نه در واقع – در جنگ خلیج فارس، یک تاجر، یک نماینده مجلس چای از کانزاس، مدیر سیا، و سپس وزیر امور خارجه در دولت ترامپ. او با وجود اعتراف به اینکه دارد زمین را آماده می‌کند، اکنون برای ریاست‌جمهوری شانس زیادی دارد. پمپئو گفت: «ما یک تیم در آیووا، یک تیم در نیوهمپشایر و کارولینای جنوبی داریم. “و این تصادفی نیست. ما کارهایی را انجام می دهیم که یک نفر برای آماده شدن انجام می دهد. ما در تلاشیم تا بفهمیم که آیا این [the White House] مکان بعدی برای خدمت ما است.» به احتمال زیاد، اینطور نیست.

… و لیز چنی

لیز چنی.
لیز چنی. عکس: رویترز

این نماینده مجلس از وایومینگ از اعضای خانواده سلطنتی جمهوری خواه به عنوان دختر دیک چنی، معاون رئیس جمهور جورج دبلیو بوش است. او همچنین یک محافظه کار سختگیر است. اما او در طول حمله به کاپیتول تصمیم گرفت که کافی است. ایستادگی در برابر ترامپ، او را به نایب رئیس کمیته 6 ژانویه تبدیل کرد که برای لیبرال ها قهرمانی بعید و به زودی یک نماینده سابق کنگره بود که در انتخابات مقدماتی خود شکست خورد. چنی نگفته است که نامزد خواهد شد، اما برخی فکر می‌کنند که در حالی که او نتوانست در انتخابات مقدماتی پیروز شود، حضور در همه 50 ایالت به عنوان محافظه‌کار قانون اساسی ممکن است جناح راست را تقسیم کند و به هدف خود برسد: توقف ترامپ به هر قیمتی.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

انتخاب کنندگان گرجستان در آخرین روز رای گیری سنای آمریکا به پای صندوق های رای می روند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رای دهندگان ایالت جورجیا قرار است …