زنی به جرم قتل دوستش با ماهیتابه در آپارتمان سیدنی مجرم شناخته شد | نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

زنی به جرم قتل دوست بازنشسته خود با ماهیتابه پس از پختن شام برای او در آپارتمانی در سیدنی مجرم شناخته شد.

پیتر مک کارتی در 20 دسامبر 2020 در کف آپارتمان خود در کوگی جنوبی که توسط مبلمان و شیشه شکسته احاطه شده بود، به ضرب گلوله کشته شد.

در کنار جسد یک ماهیتابه خم شده که دسته آن شکسته بود پیدا شد.

نارل فیونا اسمیت چندین بهانه در مورد آنچه رخ داده بود ارائه کرد و هرگونه درگیری فیزیکی را رد کرد.

اما هیئت منصفه دادگاه عالی نیو ساوت ولز روز چهارشنبه متوجه شد که او وکیل بازنشسته را بعد از شام در 17 دسامبر 2020 به قتل رسانده است.

ارسال حکم از 3 فوریه آغاز خواهد شد.

شواهد DNA و اثر انگشت منطبق با مشخصات مک کارتی و اسمیت روی اشیاء در سراسر واحد، از جمله برزنت آبی که تا حدی پاهای او را پوشانده بود، وجود داشت.

اسمیت، که در قتل اعتراف کرد، در ابتدا به پلیس گفت که «واقعاً او را نمی‌شناخت».

سپس، آزادی مشروط به پلیس گفت که این زوج پس از اینکه مرد مسن از طریق پیامک تولد 46 سالگی او را تبریک گفته بود، ملاقات کردند و با هم مشروب خوردند.

او گفت که در آپارتمانش، او در انجام کارهای خانه به مک کارتی کمک می کرد، برای شام یک نان سیب زمینی پخته بود و قبل از اینکه حدود ساعت 8 شب از آنجا خارج شود، با زنان محلی به جزئیات درام های جزئی او گوش می داد.

اسمیت به پلیس گفت ممکن است خون او در واحد پیدا شود، زیرا او با پیچ گوشتی خود را در حین رفع بن بست مک کارتی برید.

مجرم همچنین ادعا کرد که به او کمک کرده است تا تمام وسایل یک عاشق سابق را از واحد خود خارج کند “زیرا او قادر به مقابله با واکنش او نبود”.

وکیل اسمیت گفت که اسمیت همیشه قتل دوستش را “قاطعانه و قاطعانه” انکار می کرد و انگشتش را به سمت معشوق سابق که کلید آپارتمانش را داشت نشانه می گرفت.

اما کاترین جفریس، دادستان ولیعهد، پیشنهاد داد که هیئت منصفه شکی ندارند که «نتیجه اجتناب ناپذیر» این بود که اسمیت مک کارتی را کشته است.

جفریس گفت: «او درباره میزان شناخت متوفی ناسازگار است، هیچ شواهدی دال بر سرقت وجود ندارد، هیچ مدرک پزشکی قانونی در مکان‌های مربوط به یک فرد ناشناس وجود ندارد».

در طول محاکمه، همسر سابق مک کارتی اعتراف کرد که رابطه او با او به دلیل عادت به نوشیدن و “علاقه اش به خانم ها” تیره شده است.

اما او گفت که آنها همچنان در تماس بودند، از جمله برای سازماندهی گردهمایی های کریسمس هر سال.

وقتی او به پیام‌ها پاسخ نمی‌داد، جسد کتک خورده او را پیدا کرد.

در حالی که اسمیت مسئولیت را انکار می کرد، شخصی که با او شناخته می شد پس از قتل از کارت های خودپرداز مک کارتی استفاده کرد و خود اسمیت نیز از کارت اوپال خود برای سفر به سیدنی در روزهای پس از مرگش استفاده کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

‘مزدوران’: رهبر ایران معترضان ضد دولتی را محکوم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، روز …