فراخوان بیش از 1000 تسلا در استرالیا به دلیل نقص فرمان، چند روز پس از تصادف مرگبار در چین | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بیش از 1000 وسیله نقلیه الکتریکی تسلا در استرالیا به دلیل نقص فرمان که می تواند “خطر تصادف منجر به آسیب جدی یا مرگ” را برای رانندگان، مسافران و سایر کاربران جاده افزایش دهد، فراخوان شده اند.

وزارت حمل و نقل استرالیا اوایل روز چهارشنبه به دلیل مشکل فرمان برقی که بر خودروهای تسلا مدل S و مدل X فروخته شده بین سال‌های 2017 تا 2020 تأثیر گذاشته بود، فراخوان داد.

این فراخوان دومین موردی است که طی دو هفته گذشته بر تولیدکننده خودرو در استرالیا تأثیر می‌گذارد و تنها چند روز پس از تصادف با سرعت بالا با خودروی تسلا در چین که منجر به کشته شدن دو سرنشین شد، صورت می‌گیرد.

آخرین فراخوان استرالیایی تسلا برای 1012 خودروی تسلا به دلیل خطر از دست دادن قدرت سیستم کمکی الکترونیکی فرمان آنها پس از به‌روزرسانی نرم‌افزار اخیر صادر شد. بر اساس اعلامیه فراخوان، این ممکن است “نیازمند تلاش بیشتر راننده به ویژه در سرعت های پایین باشد”.

اگر خطا رخ دهد، خودرو یک هشدار صوتی پخش می کند و یک هشدار بصری نشان می دهد.

به صاحبان خودروهای آسیب دیده توصیه شده است که نرم افزار جدید را برای رفع مشکل دانلود کنند یا برای نصب آن به یک فروشنده مجاز مراجعه کنند.

این فراخوان پس از اعلامیه ای دو هفته پیش انجام شد که شامل 326 خودروی مدل 3 با مشکل کمربند ایمنی بود.

ویدئویی از تصادف با سرعت بالا در گوانگدونگ چین منتشر شده است که در آن یک خودروی تسلا مدل Y پس از ظاهراً کاهش سرعت برای پارک، به‌طور نامنظم رانندگی می‌کرد.

این حادثه که توسط پلیس چین در حال بررسی است، منجر به کشته شدن دو عابر پیاده از جمله یک دانش آموز دبیرستانی و مجروح شدن سه نفر از جمله راننده آن شد.

تسلا گفت که این شرکت “فعالانه هرگونه کمک لازم” را به پلیس برای بررسی تصادف ارائه خواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …