اخبار زنده جنگ روسیه و اوکراین: نشست اضطراری G20 پس از فرود موشک های ساخت روسیه در لهستان | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

لهستان می گوید «موشک ساخت روسیه» دو نفر را در روستای مرزی کشته است

وزارت امور خارجه لهستان گزارش داد که یک “موشک ساخت روسیه” به روستای پرژوودوف در لهستان در نزدیکی مرز اوکراین سقوط کرد و دو نفر را کشتند.

لوکاس جاسینا سخنگوی امور خارجه در بیانیه ای که روز سه شنبه منتشر شد گفت:

در 15 نوامبر 2022، گلوله باران گسترده کل خاک اوکراین و زیرساخت های حیاتی آن توسط نیروهای مسلح فدراسیون روسیه برای ساعات زیادی مشاهده شد.

در ساعت 15:40 در روستای پرژوودوف… یک موشک ساخت روسیه سقوط کرد و دو شهروند جمهوری لهستان کشته شدند.

آندره دودا، رئیس جمهور لهستان گفت، مشخص نیست چه کسی موشکی را که چند مایلی دورتر از مرز اوکراین فرود آمد، پرتاب کرد، اما او و سایر مقامات ادعا کردند که احتمالاً “ساخت روسیه” است.

این می‌تواند به این معنی باشد که این یک مهمات روسی بوده که ممکن است از مسیر منحرف شده باشد، اما همچنین می‌تواند موشکی از سامانه دفاع هوایی اس-300 اوکراین باشد، سلاح‌هایی که به گفته کارشناسان در اصل ساخت روسیه بوده است.

در پی انفجار بزرگ در روستای شرق دو کشاورز کشته و یک تراکتور منهدم شد.

لهستان می گوید «موشک ساخت روسیه» باعث انفجار در پرژوودوف شد
لهستان می گوید «موشک ساخت روسیه» باعث انفجار در پرژوودوف شد

رهبران گروه 7 پس از انفجار لهستان نشست اضطراری برگزار کردند

جسیکا الگوت

جسیکا الگوت

اعضای G7 و کشورهای ناتو که در بالی برای اجلاس G20 گرد هم آمده‌اند، پس از فرود موشک‌های ساخت روسیه در لهستان که منجر به کشته شدن دو نفر شد، نشستی فوری برگزار کردند.

در این دیدار رئیس جمهور آمریکا حضور داشت جو بایدن، انگلستان ریشی سوناک، آلمان اولاف شولز، رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون، رئیس جمهور کانادا جاستین ترودو، اتحادیه اروپا اورسولا فون در لاین، ژاپن فومیو کیشیدا، هلند’ مارک روتهو همچنین اسپانیا پدرو سانچز، ایتالیا جورجیا ملونی و رئیس شورای اتحادیه اروپا چارلز میشل.

بایدن، سوناک و شولز صبح زود با آندری دودا، رئیس جمهور لهستان صحبت کردند.

بقیه اجلاس که بعدازظهر چهارشنبه به پایان می رسد احتمالاً تحت سلطه پاسخ به اعتصاب ها خواهد بود.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و دیگر رهبران گروه 7 برای برگزاری نشست اضطراری در بالی گرد هم می آیند.
جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و دیگر رهبران گروه 7 برای برگزاری نشست اضطراری در بالی گرد هم می آیند. عکس: Saul Loeb/AFP/Getty Images

خلاصه و خوش آمدید

سلام و خوش آمدید به پوشش زنده آبان نیوز از جنگ در اوکراین. من سامانتا لاک هستم و تمام آخرین پیشرفت‌ها را در چند ساعت آینده برای شما می‌آورم.

لهستان احتمالاً برای یک اورژانس تماس خواهد گرفت نشست تمام وزرای ناتو پس از آن که گفت موشک‌های ساخت روسیه وارد این منطقه شده‌اند کشوری که برای اولین بار در طول جنگ اوکراین به خاک ناتو حمله می شود.

دولت لهستان اعلام کرد که سفیر مسکو را پس از اصابت موشک ساخت روسیه به روسیه احضار کرده است. روستای Przewodów لهستان، بعد از ظهر سه شنبه در نزدیکی مرز اوکراین.

برای هر گونه به روز رسانی یا بازخوردی که می خواهید به اشتراک بگذارید، لطفاً از طریق ایمیل یا در تماس باشید توییتر.

اگر به تازگی به ما ملحق شده اید، در اینجا تمام آخرین پیشرفت ها آمده است:

 • یک موشک ساخت روسیه بعدازظهر سه شنبه در روستای پرژوودوف لهستانی در نزدیکی مرز اوکراین سقوط کرد و دو نفر را کشت. وزارت خارجه لهستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که اولین باری است که خاک ناتو در طول جنگ اوکراین مورد حمله قرار می‌گیرد.

 • رئیس جمهور لهستان آندری دودا گفت که این انفجار یک “حادثه یکباره” بوده است و “هیچ نشانه ای” وجود ندارد که آن دوباره اتفاق بیفتد. دودا گفت که “به احتمال زیاد” این موشک ساخت روسیه بوده است، اما “در حال حاضر هیچ مدرک قطعی در مورد اینکه چه کسی این موشک را پرتاب کرده است، نداریم… همه اینها در حال حاضر تحت بررسی است.”

 • دولت لهستان اعلام کرد که سفیر مسکو در لهستان را برای ارائه توضیحات احضار کرده است. بر اساس بیانیه ای که در وب سایت دولت لهستان منتشر شد، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: «زبیگنیو رائو» وزیر امور خارجه سفیر فدراسیون روسیه را به وزارت امور خارجه احضار کرد و خواستار توضیحات فوری فوری شد.

 • وزرای ناتو به درخواست دولت لهستان در حال آماده شدن برای گردهمایی روز چهارشنبه هستند. این نشست قرار است بر اساس ماده 4 معاهده ناتو تشکیل شود، که به همه متحدان ناتو اجازه می دهد در صورت تهدید “تمامیت ارضی، استقلال سیاسی یا امنیت” هر یک از اعضا گرد هم آیند.

 • حمله عمدی به یکی از اعضای ناتو در تئوری می تواند منجر به استناد به ماده 5 ائتلاف شود.، که بیان می کند حمله به یکی از اعضای ائتلاف نظامی حمله به همه تلقی می شود. اما بعید است که پیمان ناتو در اثر یک حمله تصادفی ایجاد شود.

 • کاخ سفید گفت نمی تواند گزارش های منتشر شده از لهستان را تایید کند و با دولت لهستان برای جمع آوری اطلاعات بیشتر کار می کرد. همزمان با فرارسیدن روز در بالی در اندونزی، جایی که نشست گروه 20 در حال برگزاری است، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا تلفنی با دودا گفتگو کرد.

 • بایدن به دودا «حمایت کامل و کمک به تحقیقات لهستان» را پیشنهاد داد. بایدن همچنین روز چهارشنبه طی یک تماس تلفنی «تعهد آهنین ایالات متحده به ناتو» را تأیید کرد.

 • دودا همچنین با رئیس جمهور اوکراین صحبت کرده است. ولودیمیر زلنسکی. زلنسکی پس از آن در توئیتی نوشت: «ما اطلاعات موجود را رد و بدل کردیم و در حال شفاف‌سازی تمام حقایق هستیم… تمام اروپا و جهان باید کاملاً در برابر روسیه تروریستی محافظت شوند.»

 • وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای ورود موشک های این کشور به لهستان را تکذیب کرد و این گزارش ها را “تحریک عمدی” خواند. اظهارات رسانه‌ها و مقامات لهستانی درباره سقوط ادعایی موشک‌های «روسی» در منطقه پرژوودوف یک تحریک عمدی به منظور تشدید اوضاع است. هیچ حمله ای به اهدافی در نزدیکی مرز دولتی اوکراین و لهستان توسط موشک های روسی انجام نشد.

 • برخی از تحلیلگران گفتند که آنها معتقدند عکس هایی از بقایای موشک در صحنه، یک سامانه دفاع هوایی اس-300 اوکراینی را نشان می دهد. که درگیر ساقط کردن یک موشک روسی بود، اما تایید آن گزارش ها ممکن نبود.

 • روسیه روز چهارشنبه همزمان با نشست سران گروه 20 در بالی، موجی از حملات موشکی را در سراسر اوکراین آغاز کرد. مقامات اوکراین گفتند که این حمله برنامه ریزی شده دیگری است که به تاسیسات زیرساخت انرژی این کشور هدف گرفته شده است. زلنسکی در سخنرانی عصر چهارشنبه خود گفت: «در مجموع 90 موشک» به اوکراین اصابت کرد. هفت میلیون خانه بدون برق ماند. کایریلو تیموشنکو، معاون رئیس‌جمهور ریاست‌جمهوری، در تلگرام نوشت که وضعیت انرژی در سراسر اوکراین در نتیجه «بحرانی» است.

 • پیش از این، زلنسکی، با استفاده از لینک ویدئویی به گروه ۲۰، از رهبران این کشور خواسته بود که از اوکراین برای پایان دادن به جنگ بر اساس شرایطش حمایت کنند. – اولین مورد این است که نیروهای روسیه از تمام اوکراین، از جمله مناطقی که در سال 2014 اشغال کرده بود، خارج شوند. زلنسکی خواستار برگزاری یک کنفرانس بین المللی برای “تثبیت عنصر کلیدی معماری امنیتی پس از جنگ” و جلوگیری از تکرار “تجاوز روسیه” شد.

 • دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملینوی گفت: اظهارات زلنسکی مبنی بر عدم وجود توافق «مینسک-3» برای پایان دادن به درگیری ها در اوکراین، تأیید می کند که کیف علاقه ای به برگزاری مذاکرات صلح با مسکو ندارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کی‌روش به کلینزمن می‌گوید استعفا دهد و به اردوگاه ایران برود پس از اظهارنظر بی‌بی‌سی | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، کارلوس کی روش پس از آن …