Manu Tuilagi: “باید این ذهنیت را داشته باشید که بازی ما را به آنها تحمیل کنید” | مانو توئیلاگی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مهر چیزی از آخرین پیروزی انگلستان در مقابل نیوزلند در سال 2012 در ذهن می ماند، اما وجه مشترک همه آنها مانو توئیلاگی است. تلنگر برای تلاش برد باریت، انفجار رعد و برق، جهش به سمت دن کارتر و ریچی مک‌کاو، برای راه‌اندازی کریس اشتون یا گرفتن پاس کایرن رید برای تلاش رهگیری او – تویلاگی در آن بعدازظهر نیرویی از طبیعت بود. با این حال، شاید به یاد ماندنی ترین جنبه، پوزخند عظیم روی صورت او باشد، درست زمانی که همه بلک ها هاکا را تکمیل کردند. شادی ساده و رقیق نشده از آنچه که او به تازگی شاهد آن بوده است، از کاری که قرار است انجام دهد. یک لحظه آرامش قبل از رها کردن نام تجاری منحصر به فرد خود از هرج و مرج.

ده سال بعد، توئیلاگی در هتل مجلل انگلستان در سوری سرسبز نشسته است و نکات برجسته آن مسابقه را نشان می دهد. او قبلاً آنها را بارها دیده است – به هر حال این بزرگترین پیروزی انگلیس در برابر نیوزیلند است – اما او نمی تواند از خنده خودداری کند. او خیلی خجالتی است که نمی‌تواند کاری انجام دهد، اما وقتی تلاش خودش را تماشا می‌کند سکوت می‌کند، اما نحوه خندیدن او با دیدن امتیازات باریت و اشتون نشان می‌دهد که این شادی کاهش نمی‌یابد. “یکی از بهترین بازی هایی که من در آن شرکت داشتم. من عاشق دیدن آن هستم.” شگفت آور است که فکر کنیم آن مسابقه 10 سال پیش بود، به همان اندازه که توئیلاگی تنها 21 سال داشت اما این هفدهمین بازی ملی او بود. او به یاد می آورد: «آن زمان من خیلی جوان بودم. اما، او اضافه می کند: “من آن را مانند دیروز به یاد دارم.”

واضح است که رویارویی با All Blacks بهترین نتیجه را از Tuilagi به ارمغان می‌آورد زیرا هفت سال بعد، پس از یک سری مصدومیت که ممکن بود بیشتر دوران حرفه‌ای بین‌المللی را به پایان برساند، او در یوکوهاما حضور داشت و تلاش انگلیس را در برد نیمه‌نهایی جام جهانی مقابل All Blacks به ثمر رساند. و خط دفاعی آنها را در سراسر آن فرو می برد. انگلیس از سال 2003 دو بار نیوزیلند را شکست داده است، توئیلاگی در هر دو مورد پیشتاز بوده است و شما گمان می‌کنید که اگر قرار باشد روز شنبه این کار را تکرار کنند، نقش او بسیار مهم خواهد بود. او می‌گوید: «فقط شما می‌دانید که این اعتقاد چقدر واقعی است و باید آن را داشته باشید. من می دانم که پسرها این آخر هفته را بدون شک انجام خواهند داد.

توئیلاگی تماشای فیلم های هایلایت را به پایان رسانده است و چیزی که او را بیش از هر چیز شگفت زده می کند این است که چگونه در آن زمان کسی بود که بر اساس غریزه زندگی می کرد. می‌توانید تصور کنید استوارت لنکستر، سرمربی وقت، کاملاً از آن راضی بود و به Tuilagi اجازه داد تا هرج و مرج را در آغوش بگیرد، اما از آن زمان او یاد گرفت که از نقش خود در ساختار گسترده‌تر لذت ببرد. احتمالاً بازی را خیلی بیشتر درک می کنم. فکر می‌کنم در جوانی کمی بیشتر از غریزه بازی کردم که طبیعی است، اما اکنون نقشه بازی را درک کرده‌ام، نیاز به اجرای برنامه بازی را درک می‌کنم و باید در آن نقش داشته باشم. اما لذت بازی تغییر نکرده است.»

تولیاگی به یاد می آورد که در آغاز بازی 2012 هیچکس به انگلیس فرصت نداد. آنها به راحتی فیجی را شکست داده بودند اما سپس از استرالیا و آفریقای جنوبی متحمل شکست شدند و بنابراین آمادگی آنها برای دیدار با تیم All Blacks بدون شکست در 21 مسابقه حول القای اعتقاد به تیم متمرکز بود. همین سه سال پیش بود که ادی جونز میوه کیوی را با شمشیر سامورایی به دو نیم کرد و داشتن این «اعتقاد» که توئیلاگی از آن صحبت می‌کند دوباره در روز شنبه کلید خواهد خورد.

مانو توئیلاگی برای جمعیت دست تکان می دهد
Tuilagi می داند که داشتن اعتقاد به شکست دادن All Blacks در روز شنبه بسیار مهم است. عکس: دیوید راجرز/گتی ایماژ

“آن هفته [in 2012] ما فقط در مورد اعتقاد صحبت کردیم و من فکر می کنم این کلمه عظیم است. باید به خودت ایمان داشته باشی.» او می افزاید. شما باید باور داشته باشید که بازی را برنده خواهید شد، در غیر این صورت ذهنیت شما به این نتیجه می رسد که این اتفاق بیفتد. شما باید این ذهنیت را داشته باشید که وارد آنجا شوید و بازی ما را به آنها تحمیل کنید، نه برعکس.” و روبرو شدن با هاکا؟ یکی از شگفت انگیزترین چیزهایی که در زمین می بینید. مقابل آن ایستاده است. دیدن تاریخ آن کشور که در مقابل شما نمایش داده می شود شگفت انگیز است. این چالش را مشخص می کند و شما باید آن را بپذیرید.»

تویلاگی، 31 ساله، اکنون در مرحله ای از حرفه خود است که باید حجم کار او را مدیریت کرد. او قرار نبود هفته گذشته به هیچ وجه به مصاف ژاپن برود تا اینکه جونز تصمیم گرفت “خوب است که او را بالا ببریم” و 16 دقیقه از روی نیمکت ظاهر شد. مواقعی دیده می‌شود که او در تمرینات کار خودش را انجام می‌دهد، بسیار بیشتر از سال‌های گذشته با نیازهای بدنش هماهنگ است، اما در اطراف کمپ کسی محبوب‌تر نیست.

جونز او را به عنوان “مرد نهایی تیم” توصیف می کند و هنگامی که توئیلاگی از “خوش بینی” خود صحبت می کند که در تمام دوره های خود در حاشیه حفظ کرده است، می توانید نگاهی اجمالی به اینکه چرا هم تیمی هایش تا این حد به او علاقه دارند، می شود. این و حضور محض او در زمین و برای اعضای جوانتر تیم در این هفته، آنهایی که هرگز با آل بلکز روبرو نشده اند، در مورد دیدن Tuilagi در سر میز صبحانه چیزی اطمینان بخش خواهد بود.

او می‌گوید: «آنچه به پسرها می‌گویم این است که شما تصادفی اینجا نیستید، به اندازه کافی خوب هستید، شما بهترین کشور هستید. هیچ چیز عالی نخواهد بود، اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که یک بازی عالی را انجام دهید، این یک امتیاز است. اما نقش خود را انجام دهید، وظیفه خود را نیز انجام دهید و کارها را به عهده بگیرید، بازی را ادامه دهید. داشتن آن چالش خوبی است. فکر نمی‌کنم چیزهای زیادی در زندگی وجود داشته باشد که باید همزمان به کارهای فیزیکی و ذهنی بپردازید، اما در ورزش فرصت این کار را دارید.”

همه چیز خوب پیش می رود، توئیلاگی پنجاهمین بازی ملی خود را در برابر آفریقای جنوبی در روز شنبه به دست خواهد آورد یا به عبارت دیگر، او در 10 سال پس از برچیدن آل بلکز تنها 31 بازی را به دست آورده است. بدون مشکلات مصدومیت، او تا به حال سه رقمی شده بود، اما پشیمانی وجود نخواهد داشت – “من این را نمی خواهم، اگر به آنجا برسم، بالای ماه خواهم بود” – زیرا تویلاگی از وضعیت خود راضی است و اطرافش را احاطه کرده است. هم تیمی ها و یک مرد خانواده

در واقع، در روز تعطیلی بازیکنان در روز یکشنبه، خانواده‌ها به اردو دعوت شدند و یک مرکز بازی نرم برای بچه‌هایشان در پایگاه تمرینی ایجاد شد. همانطور که Tuilagi می گوید: “اگر می خواهید هرج و مرج را تمرین کنید، آن مکان است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

درخواست برای سرکوب ساخت و ساز در ایتالیا پس از فاجعه ایسکیا | ایتالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پس از اینکه رئیس دفتر …