ویلانووا، کلانتر لس آنجلس، پس از دوره جنگی تسلیم شد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

الکس ویلانووا، رهبر مبارز اداره کلانتر شهرستان لس آنجلس، روز سه‌شنبه پس از یک رقابت شدید با رابرت لونا، رئیس سابق پلیس لانگ بیچ، برای یکی از قدرتمندترین مشاغل اجرای قانون کشور، شکست را پذیرفت.

او در یک کنفرانس خبری پر پیچ و خم گفت: «من می‌خواهم برای کلانتر آینده آرزوی سلامتی کنم. او با صدایی احساسی گفت: «آنها قهرمانان واقعی هستند.

در جمع بندی های اولیه، آقای ویلانووا به سرعت از رقیب خود عقب افتاد. از روز دوشنبه، او همچنان با 20 درصد از آقای لونا عقب بود، اما با وجود 655000 برگه رای باقی مانده برای شمارش، آسوشیتدپرس رسما برنده ای را اعلام نکرد. در لس آنجلس، شمارش آرا بیشتر طول می کشد زیرا بسیاری از ساکنان رای خود را از طریق پست به صندوق انداختند.

کلانتر ویلانووا قبل از این که گل را دریافت کند، 20 دقیقه را صرف انتقاد از نگرانی هایی کرد که به طور معمول در برابر نظارت مقاومت کرده است. او منتقدان خود را که گاه به نامشان می‌گفتند، سرزنش می‌کرد که روایت‌های نادرستی درباره دوران تصدی خود را منتشر می‌کردند و گزارشی از دستاوردهایش ارائه می‌کرد.

تا پایان، او خود را به‌عنوان یک فرد خارجی که مایل به رویارویی با تشکیلات سیاسی است به تصویر می‌کشد – حتی در شرایطی که دیده‌بانان و مخالفان او را به برخی از همان سوء استفاده‌هایی متهم می‌کردند که او با وعده‌ی مبارزه با او به قدرت رسید.

او گفت که یک سیاستمدار اوایل به او گفت که می‌توانی اصلاح‌طلب باشی یا می‌توانی دوباره انتخاب شوی. شما باید یکی را انتخاب کنید. او گفت: “من با افتخار می گویم که یک اصلاح طلب هستم.” “من هیچ تمایلی به کنار گذاشتن آنچه هستم یا اصولم فقط برای انتخاب مجدد ندارم.”

آقای لونا، 56 ساله، در شرق لس آنجلس بزرگ شد و به مدت سه دهه در اداره پلیس لانگ بیچ کار کرده بود. او که یک جمهوری خواه قدیمی بود، چند سال پیش به هیچ حزبی تغییر نام داد و سپس در سال 2020 به عنوان یک دموکرات ثبت نام کرد و امسال برای دفتر غیرحزبی به عنوان نقطه مقابل کلانتر ویلانووا به رقابت پرداخت.

آقای لونا در بیانیه ای گفت که از این رای “عمیقاً افتخار و فروتن” شده است.

دوران ریاست کلانتر ویلانووا با خصومت با کسانی که اقتدار او را به چالش می‌کشیدند، برجسته شد. به گفته رئیس کمیسیون نظارت او، او به شدت با هیئت ناظران شهرستان لس آنجلس، که بر بودجه دپارتمان او نظارت می‌کرد، خصومت داشت و تحقیقات جنایی را علیه افرادی آغاز کرد که منجر به تشکیل پرونده نشد، که این امر حاکی از انگیزه‌های پنهان بود.

رهبران محلی به قدری با کلانتر ویلانووا درگیر شده بودند که معیاری را به صندوق رای اضافه کردند که به هیئت نظارت اجازه می داد او را اخراج کند. این اقدام با پیشروی بیشتر از تعداد رای‌های برجسته، به سمت تصویب آسان بود – نشانه ای از اینکه آنجلنوس از درگیری ها خسته شده بود و نسبت به کلانتر بی اعتماد شده بود.

دموکرات‌ها یک بار در اطراف کلانتر ویلانووا گرد هم آمده بودند و از فراخوان‌های او برای شفافیت تشویق شده بودند. اما او به زودی چیزی را به نمایش گذاشت که برخی آن را یک واژگونی سیاسی می‌دانستند، با حضور در «توکر کارلسون امشب» و ابراز انزجار از «چاپ بیدار شد».

آقای لونا قول داد که اعتماد عمومی را به کلانتر بازگرداند. او به طور گسترده ای برای رای دهندگان شناخته شده نبود و بدون ارتباط مشابه با این بخش، توانست طرفدارانی را جذب کند که با رفتار کلانتر فعلی خشمگین شده بودند. وی همچنین بر تعهد به همکاری با مقامات دولتی از جمله هیئت نظارت تاکید کرد.

کلانتر در لس آنجلس بر بزرگترین اداره کلانتری در کشور نظارت دارد که بودجه آن 3.6 میلیارد دلار است و 18000 کارمند دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت: رویکرد سهل‌انگیز به همه‌گیری کووید-19 می‌تواند یک نوع کشنده ایجاد کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس سازمان جهانی بهداشت روز جمعه …