پزشکان عمومی در انگلستان بیماران مشکوک به سرطان را مستقیماً برای آزمایش می فرستند | سرطان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

همه پزشکان عمومی در انگلستان می‌توانند بیماران مشکوک به سرطان را برای انجام آزمایش‌ها ارجاع دهند، بدون اینکه آنها ابتدا به متخصصی مراجعه کنند و تحت ابتکار NHS که برای تسریع تشخیص طراحی شده است.

این طرح که از این ماه آغاز می‌شود، به پزشکان خانواده اجازه می‌دهد بیمارانی را که علائم احتمالی دارند مستقیماً برای انجام اسکن، اشعه ایکس یا سایر آزمایش‌های تشخیصی بفرستند.

«ده‌ها هزار» مورد سرطان را می‌توان زودتر به‌عنوان نتیجه‌ای از رویکرد جدید شناسایی کرد، رویکردی که قصد دارد به بهبود سابقه ضعیف بریتانیا در تشخیص زودهنگام کمک کند.

هدف آن تضمین این است که 67000 نفر در سال که علائم احتمالی اما مبهم بیماری – مانند سرفه، خستگی یا سرگیجه – را دارند و برای اهداف آزمایشی به عنوان غیر فوری طبقه بندی می شوند، دیگر با تأخیر طولانی قبل از انجام آزمایش مواجه نشوند.

پزشکان عمومی و پرستاران اکنون می‌توانند مستقیماً این چک‌ها را سفارش دهند، در اقدامی که روسای NHS انگلستان امیدوارند میانگین زمان انتظار را حدود دو سوم به چهار هفته کاهش دهند تا بیمار نتیجه‌اش را خیلی سریع‌تر دریافت کند.

آماندا پریچارد، مدیر اجرایی سازمان، در سخنرانی روز چهارشنبه در جمعی از رهبران خدمات بهداشتی در کنفرانس سالانه ارائه‌دهندگان NHS بیمارستان‌ها در لیورپول، گسترش آزمایش‌های سریع را اعلام خواهد کرد.

با فرستادن مستقیم بیماران به آزمایش، می‌توانیم سرطان‌های بیشتری را در مراحل اولیه تشخیص دهیم و درمان کنیم، و به ما کمک می‌کند تا به اهداف برنامه بلندمدت NHS خود برای تشخیص سه چهارم سرطان‌ها در مراحل یک یا دو که درمان آسان‌تر است، برسانیم. “او خواهد گفت.

در آینده هر پزشک عمومی می‌تواند بیماران را برای انجام سونوگرافی، MRI، اشعه ایکس یا روشی به نام سیگموئیدوسکوپی – برای تشخیص سرطان‌های روده بزرگ و رکتوم – در بیمارستان یا یکی از مراکز تشخیصی اجتماعی که NHS انگلستان راه‌اندازی کرده است، ارجاع دهد. . در حال حاضر فقط برخی از جراحی ها قادر به انجام این کار هستند.

آن‌ها از سیستم‌های نرم‌افزاری موجود NHS برای ارجاع بیماران استفاده می‌کنند، بیمارانی که تحت راهنمایی موسسه ملی بهداشت و مراقبت عالی (Nice) نسبت به افرادی که علائم نگران‌کننده‌تر سرطان مانند توده یا خونریزی دارند، اولویت کمتری دارند.

رهبران تحقیقات سرطان انگلستان و پزشکان عمومی از این تغییر استقبال کردند.

Kruti Shrotri، رئیس سیاست تحقیقات سرطان بریتانیا، گفت: سرطانی که در مراحل اولیه تشخیص و درمان می شود، احتمال بیشتری دارد که با موفقیت درمان شود، بنابراین ما از این اعلامیه NHSE استقبال می کنیم که به سرعت بخشیدن به تشخیص بیماران کمک می کند.

پروفسور مارتین مارشال، رئیس کالج سلطنتی پزشکان عمومی، گفت که پزشکان خانواده قبلاً در ارجاع افراد مبتلا به علائم سرطان به پزشک متخصص در عرض دو هفته کار خوبی انجام می دادند و این کار را با 20 درصد بیشتر بیماران نسبت به قبل از شیوع کووید در بهار انجام می دادند. 2020.

با این حال، بیمارانی وجود خواهند داشت که ممکن است معیارهای ارجاع سریع را نداشته باشند و علائم مبهمی دارند که می‌تواند سرطان باشد، اما به احتمال زیاد شرایط شایع کمتری دارند. در این شرایط، دسترسی مستقیم به خدمات تشخیصی می تواند مفید باشد.»

پزشکان عمومی می خواهند از تشخیص به موقع بیماران خود اطمینان حاصل کنند، به طوری که مبتلایان به سرطان بتوانند درمان مناسب را دریافت کنند و بیمارانی که فاقد آن هستند، اطمینان حاصل کنند.

مارشال افزود، این تغییر “گامی مثبت” است، که به درخواست طولانی مدت پزشکان عمومی برای داشتن حق ارجاع بیماران بیشتر پاسخ می دهد.

باید دید که سیستم تست NHS که در حال حاضر تحت فشار شدید قرار دارد، چگونه با این تغییر کنار خواهد آمد. NHS انگلستان گفت که مراکز تشخیصی اجتماعی – ده ها مرکز باز هستند و در همه 160 مرکز برنامه ریزی شده – نقش کلیدی ایفا خواهند کرد. آنها باید بتوانند سالانه 9 میلیون چک را برای طیف وسیعی از شرایط تا پایان سال 2024 تحویل دهند، پس از راه اندازی همه آنها.

اما در سال‌های اخیر تعداد فزاینده‌ای از بیماران مجبور شده‌اند برای انجام آزمایش یا دریافت نتیجه مدت‌زمان منتظر بمانند، زیرا تقاضا، که تا حدی به دلیل مراجعه پزشکان عمومی به افراد بیشتری برای بررسی سرطان ایجاد شده است، از توانایی NHS برای پاسخگویی به آن پیشی گرفته است. به عنوان مثال، در پایان سپتامبر، حدود 320000 بیمار در انگلستان بیش از شش هفته – حداکثر فرضی – برای یک آزمایش تشخیصی کلیدی منتظر بودند. این 11 برابر بیشتر از 30200 نفری بود که در سپتامبر 2019 در همان موقعیت قرار داشتند.

NHS مدتی است که نمی تواند اهداف کلیدی زمان انتظار برای آزمایش های تشخیصی را برآورده کند. به عنوان مثال، تنها 72.6٪ از افرادی که به دلیل مشکوک بودن به سرطان برای یک قرار اضطراری مراجعه می کنند، ظرف دو هفته دیده می شوند، اگرچه هدف 93٪ است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اشاره به شورش محافظه‌کاران در ممنوعیت مزرعه بادی خشکی که منجر به دور برگشتی می‌شود | قدرت باد

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، وزیران در روزهای آینده در …