جمهوری خواهان ارشد با مخالفت هایی روبرو می شوند که مک کارتی برنده جایزه حزب جمهوری خواه به عنوان رئیس مجلس می شود

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – رهبران جمهوری خواه در کنگره با تهدیدهای تازه ای برای قدرت و اختلاف در صفوف خود از جناح راست جسور و خشمگین روبرو هستند، پس از عملکرد ضعیف تر از حد انتظار در انتخابات میان دوره ای که باعث تضعیف روحیه حزب آنها شده است.

نماینده کوین مک کارتی از کالیفرنیا روز سه شنبه به طور قاطع نامزدی جمهوری خواهان را برای رئیس مجلس به دست آورد، اما یک رقیب جناح راست بیش از دوجین مخالف را به خود جلب کرد که نشان دهنده ضعف در تسلط خود بر حزب خود بود و به نبردی بالقوه سخت در پیش رو برای تضمین این شغل اشاره کرد. در آغاز کنگره جدید

این رای گیری، که در حالی برگزار شد که حزب او همچنان در حال رسیدن به چیزی بود که به نظر می رسید از نظر تاریخی یک اکثریت ناچیز باشد، در حالی برگزار شد که همتای جمهوری خواه آقای مک کارتی در کنگره، سناتور میچ مک کانل از کنتاکی، با چالشی برای موقعیت و موقعیت خود مواجه شد. شورش محافظه کارانه خود از همکارانی که خشم خود را در مورد نتایج انتخابات میان دوره ای در طی یک ناهار خصوصی آزمایشی که تقریباً چهار ساعت به طول انجامید ابراز کردند.

تشخيص خود او از عملكرد حزب کوبنده بود و به نظر مي‌رسد که او معتقد است جمهوري‌خواهان با نامزدهاي افراطي و پيام‌هاي تفرقه‌انگيز، بدبختي‌هاي ميان‌دوره‌اي خود را بر سر خود آورده‌اند.

آقای مک کانل گفت: “ما در میان مستقل ها و میانه روها عملکرد ضعیفی داشتیم، زیرا تصور آنها از بسیاری از افراد در نقش های حزبی و رهبری ما این است که آنها درگیر هرج و مرج، منفی بافی، حملات بیش از حد هستند.” او گفت که رای دهندگان منتقد از جمهوری خواهان “ترس” داشتند

به نظر می رسد که هر دو رهبر در مسیری قرار دارند که موقعیت های بالای حزب خود را تضمین کنند. اما صحنه‌هایی که در هر دو انتهای کاپیتول هیل آشکار می‌شود، شاهدی بر تداوم سقوط و اختلافات عمیق در حزب جمهوری‌خواه بود، زیرا قانون‌گذاران در جستجوی مسیری به جلو بودند. و آنها پیش‌بینی سردردهای پیش‌رو در کنگره جدید را برای این دو رهبر در حالی که تلاش می‌کنند جناح راست ناآرام خود را به هم بزنند، پیش‌بینی کردند، با دونالد جی. ترامپ، رئیس‌جمهور سابق، که هنوز هم قدرت زیادی در حزب دارد و به عنوان یک نیروی اصلی پیش از اعلام مورد انتظار او ظاهر می‌شود. که او در سال 2024 به دنبال انتخاب مجدد خواهد بود.

نامزدی آقای مک کارتی اولین نمایش موفقی برای نماینده دوره هشتم کنگره از کالیفرنیا بود. اما این تنها افتتاحیه در مسیری طولانی و دردناک به سمت سخنرانان بود.

در یک رای گیری مخفی که پشت درهای بسته در کاپیتول برگزار شد، او به راحتی چالشی را که در سمت راست خود با اندی بیگز نماینده آریزونا، رئیس سابق حزب آزادی فوق العاده محافظه کار که به عنوان یک نامزد معترض نامزد شده بود، شکست داد. آقای مک کارتی فقط نیاز به جلب حمایت اکثریت کنفرانس خود – از جمله مدیران فعلی، اعضای تازه انتخاب شده و نامزدهای رقابت‌های فراخوانده نشده – داشت و در آخرین آمار 188 به 31، بسیار بیشتر از آن را جلب کرد.

اما رای گیری نشان داد که آقای مک کارتی هنوز از حمایت 218 قانونگذار که برای تضمین این پست در رای گیری کل مجلس در ژانویه نیاز دارد، برخوردار نیست. آقای مک کارتی با اکثریتی بسیار ضعیف و انتظار می رود همه دموکرات ها با او مخالفت کنند، فقط می تواند چند جمهوری خواه را از دست بدهد.

این واقعیت ریاضی دست قانونگذاران دست راستی را تقویت کرده است که به آقای مک کارتی فشار می آورند تا تغییراتی را اعمال کند که قدرت آنها را به حداکثر می رساند و او را تضعیف می کند، از جمله اینکه عملاً به هر جمهوری خواه اجازه می دهد هر لحظه برای کنار گذاشتن سخنران و مذاکره مستقیم با آقای مک کارتی اقدام کند. سخنران برای انجام وظایف کمیته

آقای مک کارتی پس از رأی گیری به خبرنگاران ابراز اطمینان کرد که در نهایت برنده جایزه سخنران خواهد شد و متعهد شد که بر کنفرانسی نظارت خواهد کرد که در آن «هیچ کس بیش از دیگران قدرت نخواهد داشت».

وی در عین حال اذعان کرد که با توجه به خواسته های جناح راست خود، این امر مستلزم برخی امتیازات است: “همه باید از هر دو طرف اندکی بدهند.”

در سنا، پس از یک جلسه سخت که در آن جمهوری‌خواهان در مورد اینکه چرا نتوانسته‌اند اکثریت را به دست آورند، بحث کردند، سناتور ریک اسکات از فلوریدا اعلام کرد که آقای مک‌کانل را برای مقام رهبری عالی به چالش می‌کشد.

آقای اسکات در نامه ای به سناتورها که پیشنهاد خود را اعلام کرد، گفت: رای دهندگان از ما التماس می کنند که به آنها بگوییم در زمان مسئولیت چه خواهیم کرد. متأسفانه، ما همچنان به انتخاب رهبری که از انجام این کار امتناع می ورزد و به هر کسی که انجام می دهد حمله می کند، ادامه داده ایم. این به وضوح کار نمی کند، و زمان آن است که تغییرات جسورانه ای داشته باشیم.»

به نظر می رسد که او به رد عمومی آقای مک کانل در بهار گذشته از پلتفرمی که آقای اسکات برای نامزدهای جمهوری خواه ارائه کرده بود، اشاره می کند که از جمله خواستار اعمال مالیات های جدید بر میلیون ها آمریکایی و حذف تدریجی تامین اجتماعی و خدمات درمانی بود.

آقای مک‌کانل، که امسال هشدار داده بود که «کیفیت نامزدها» می‌تواند به حزب او آسیب برساند، ارزیابی متفاوتی را ارائه کرد و نشان داد که این آقای اسکات بود که به‌عنوان رئیس کمیته مبارزات انتخاباتی کنفرانس خدمت می‌کرد.

آقای مک کانل به خبرنگاران گفت: “من هرگز یک موج قرمز را پیش بینی نکردم.”

او گفت که گرد و غبار می تواند انتخابات رهبری برنامه ریزی شده برای چهارشنبه را به تعویق بیاندازد، اقدامی که به خواسته اصلی جناح راست تندرو کنفرانس او ​​پاسخ خواهد داد. اما او اعتماد به نفس را در مورد نتیجه پیش بینی کرد: آقای مک کانل گفت: “من آرا را دارم و انتخاب خواهم شد.”

متحدان آقای مک کارتی در پشت درهای بسته در سالنی در کاپیتول، او را به عنوان یک متحد کننده آزمایش شده در نبرد معرفی کردند که آنها را به اکثریت مجلس رساند، هرچند باریک. پیش از رای گیری، کلی آرمسترانگ نماینده داکوتای شمالی در حمایت از رهبر اقلیت ایستاد و خواستار اتحاد شد و گفت که جمهوری خواهان به رهبری نیاز دارند که بفهمد “وقتی ما بین خودمان می جنگیم، دموکرات ها پیروز می شوند.” آنها را به شرط ناشناس بودن توصیف کرد.

با این حال، در راهروهای کنگره، جمهوری خواهان چیزی جز یکپارچه به نظر می رسید و آشکارا از نمایش ناامیدکننده حزب خود ناراحت بودند.

محافظه کاران مجلس سابقه طولانی در تحریف رهبران خود و فرو بردن انتخابات رهبری در هرج و مرج دارند. جان بونر در سال 2015 از سمت سخنران اخراج شد و به جای مواجهه با یک دعوای بالقوه تحقیرآمیز که توسط جناح راست حزبش هدایت می شد، استعفا داد. و خود آقای مک کارتی پس از اینکه برای جانشینی آقای بونر تلاش کرد، توسط گروهی از تندروها ناکام ماند.

اما وظیفه آقای مک کارتی در حال حاضر از برخی جهات بسیار دشوار است، با اکثریتی بسیار ضعیف و گروهی از قانونگذاران راست افراطی سختگیرتر از پیشینیان خود.

برخی از فویل‌های همیشگی او آشکارا از اینکه هرگز اجازه نمی‌دهند او سخنران شود ابراز خوشحالی می‌کردند.

مت گاتز نماینده فلوریدا گفت: «برای اینکه باور کنید کوین مک کارتی رئیس مجلس خواهد شد، باید باور داشته باشید که او در شش هفته آینده آرایی را به دست خواهد آورد که در شش سال گذشته نتوانسته به دست آورد».

از سوی دیگر، چالش آقای اسکات، اولین باری است که آقای مک کانل برای موقعیت رهبری خود به چالش کشیده می شود.

برخی از همکاران او به وضوح از این حرکت خشمگین شدند. سناتور میت رامنی از یوتا گفت که برخی از جمهوری خواهان “نظراتی درباره رهبر مک کانل می دهند که کمتر برای تأثیرگذاری بر انتخاب مجدد وی به عنوان رهبر طراحی شده است و بیشتر برای قرار دادن آنها در مبارزات انتخاباتی خود طراحی شده است.”

اما برخی دیگر استدلال کردند که برای حزب مهم است که پس از شکست خود مکث کند و ارزیابی مجدد کند.

من از رهبران ما می‌خواهم که ماه آینده یا هر چیز دیگری بازگردند و بگویند، “باشه، این همان چیزی است که اشتباه شد. سناتور مارکو روبیو، جمهوریخواه فلوریدا، گفت: این چیزی است که ما هم در جبهه سیاست و هم در جبهه مبارزات انتخاباتی تغییر خواهیم داد. “وقتی رای می دهید، همه به راه خود ادامه می دهند.”

کارل هولس و لوک برادواتر گزارش کمک کرد

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

طراح Balenciaga بابت کمپین “نامناسب” با حضور کودکان متاسفم | بالنسیاگا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، طراح خلاق Balenciaga به دلیل …