یک شرکت حقوقی دیگر کلیساها را به ارائه پیشنهادات غرامت کم به بازماندگان ادعایی سوء استفاده متهم می کند | کاتولیک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یکی دیگر از شرکت های حقوقی بزرگ کلیساها را متهم کرده است که از حکم اخیر برای تلاش برای سوء استفاده از بازماندگانی که به دنبال غرامت در مواردی که کشیش های پدوفیل ادعا شده جان خود را از دست داده اند، استفاده می کنند.

روز سه‌شنبه، آبان نیوز استرالیا فاش کرد که کلیسای کاتولیک رویکرد جدید تهاجمی را نسبت به بازماندگان در مواردی که کشیش‌ها و روحانیون ادعایی پدوفیل کشته شده‌اند، اتخاذ کرده است.

وکلای سه شرکت گفتند که کلیسا با تصمیمی در ژوئن جرأت پیدا کرده بود که به طور دائم پرونده مربوط به کشیش لیزمور متوفی به نام کلارنس اندرسون را متوقف کرد، به این دلیل که مرگ وی به این معنی است که کلیسا دیگر نمی تواند به درستی از خود دفاع کند.

وکلای دادگستری می گویند که این پیروزی باعث شده است که کلیسا در جریان مذاکرات با بازماندگان موضع تهاجمی تری اتخاذ کند و تهدید کند که در چنین مواردی به دنبال درخواست اقامت خواهد بود مگر اینکه مبالغ ناچیز پذیرفته شود.

اکنون، یک شرکت چهارم، اسلاتر و گوردون، گفته است که کلیساها از این حکم برای تحت فشار قرار دادن بازماندگان از شروع دادرسی مدنی استفاده می کنند.

“همکاران من اطلاع داده اند که نهادهای کلیسا تصمیم خود را در جریان مذاکرات حل و فصل بدون دعوا مطرح کرده اند، در حالی که پیشنهادات “کم توپ” ارائه کرده اند و تهدید کرده اند که اگر پیشنهاد پذیرفته نشود و رسیدگی ها آغاز شود، درخواستی برای حکم اقامت دائم ارائه خواهد شد. سم کارول، یکی از همکاران ارشد قانون سوء استفاده این شرکت، گفت.

به نظر می رسد پیگیری درخواست اقامت در چنین مواردی به ویژه در نیو ساوت ولز رایج باشد. تجزیه و تحلیل پرونده‌های اخیر حداقل پنج مورد را نشان می‌دهد که در آن کلیسای کاتولیک یا آنگلیکن یا نهادهای مرتبط، مرگ یک کشیش، برادر یا معلم ادعایی پدوفیل را مطرح کرده‌اند تا استدلال کنند که پرونده علیه آنها باید برای همیشه متوقف شود.

در یک مورد، برادران ماریست استدلال کردند که مرگ یکی از روحانیون آن، برادر سلکوس، امکان تحقیق یا به چالش کشیدن مستقیم روایت شاکی در مورد سوء استفاده را برای آن غیرممکن کرد. این سازمان در شرایطی که سوابق خود نشان می‌داد شکایت‌های متعددی در مورد آزار و اذیت برادر سلکوس با پسران دیگر دریافت کرده بود، ادامه داد.

دادگاه عالی نیو ساوت ولز به برادران ماریست اقامت دائم اعطا کرد و گفت که امکان محاکمه عادلانه وجود ندارد. در عوض، دادگاه پیشنهاد کرد که شاکی ممکن است واجد شرایط دریافت غرامت از طریق طرح جبران خسارت ملی باشد، که مبالغی تا سقف 150000 دلار می دهد.

در موردی دیگر، اسقف نشین لیزمور در برابر ادعای سوء استفاده از جان کوران که اکنون مرده و دختری 12 یا 13 ساله بود، اقامت دائم دریافت کرد.

مدرسه گرامر ترینیتی، یک مدرسه انگلیسی، نیز با موفقیت در دو ادعای سوء استفاده، اقامت دائمی را به دست آورده است که به مرگ افراد مرتبط اشاره می کند.

سایر موارد سوء استفاده، که کلیسا را ​​شامل نمی شود، نیز در جایی که فرد مورد سوء استفاده از آن مرده است، باقی مانده است. این شامل موارد مربوط به سوء استفاده در لیگ هوایی کامدن است.

کمیسیون سلطنتی پاسخ‌های سازمانی به سوء استفاده جنسی از کودکان دریافت که به طور متوسط ​​بیش از ۲۲ سال طول می‌کشد تا بازماندگان شکایت کنند. با توجه به موانع پیش روی شاکیان، همه حوزه های قضایی اکنون محدودیت زمانی برای طرح دعاوی مدنی را حذف کرده اند.

کارول گفت که تصمیم ژوئن برای محافظت از کلیسا در برابر ادعای مدنی “تاثیرات گسترده ای بر توانایی بازماندگان کودک آزاری برای عدالت خواهی برای جنایات ارتکابی علیه آنها” خواهد داشت.

او همچنین پیش‌بینی کرد که سازمان‌های دیگر، خارج از کلیسا، «جسور می‌شوند تا نه تنها در مواردی که مرتکب فوت کرده‌اند، بلکه در مواردی که سازمان تصور می‌کند تحت نوعی دیگر از آسیب‌ها یا تعصبات ناشی از آن است، به دنبال دستور اقامت دائم باشند. مدت زمانی که از وقوع سوء استفاده گذشته است.»

کارول گفت: «توصیه‌های کمیسیون سلطنتی به دنبال رفع موانعی بود که بازماندگان در تعقیب خسارات جبران‌ناپذیر و معمولاً مادام العمر ناشی از سوء استفاده قرار می‌گیرند و اکنون به نظر می‌رسد که سازمان‌های مذهبی و دیگر سازمان‌ها در تلاش هستند تا برخی از این موانع را بازگردانند.» .

کلیسا برای پاسخ تماس گرفته شد. در بیانیه قبلی، وکلای اسقف نشین لیزمور گفتند که استراتژی آن برای پاسخ به ادعاهای کودک آزاری “همچنان بر اساس حقایق و شرایط منحصر به فرد هر مورد هدایت می شود”.

در استرالیا، خدمات پشتیبانی بحران Lifeline 13 11 14 است. اگر شما یا شخصی که می شناسید تحت تأثیر تجاوز جنسی، خشونت خانوادگی یا خانوادگی قرار گرفته است، با 1800RESPECT به شماره 1800 737 732 تماس بگیرید یا به www.1800RESPECT.org.au مراجعه کنید. در مواقع اضطراری، با 000 تماس بگیرید. خطوط کمک بین المللی را می توانید از طریق www.befrienders.org پیدا کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ناتو در صحنه یکی از بحث برانگیزترین تصمیمات اوکراین برای گفتگو با اوکراین تشکیل جلسه می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، ناتو روز سه‌شنبه تشکیل جلسه می‌دهد …