پس از خروج رافائل نادال از فینال ATP، کارلوس آلکاراز سال را به عنوان جوان ترین شماره یک به پایان می رساند | کارلوس آلکاراز

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رافائل نادال پس از ست اول کاسپر رود از تیلور فریتز در مسابقه رفت و برگشت خود در تورین که تضمین می کرد کارلوس آلکاراز سال را به عنوان شماره 1 جهان به پایان می رساند، از فینال ATP حذف شد.

نادال اسپانیایی نیاز به پیروزی در تورنمنت داشت تا از هموطنش آلکاراز در رده‌بندی بالاتر برود، اما باخت مستقیم مقابل فریتز در روز یکشنبه و فلیکس اوگر-آلیاسیمه در اوایل روز سه‌شنبه باعث شد تا او نیاز داشته باشد که رود در ست‌های مستقیم شکست بخورد تا امیدهایش را زنده نگه دارد. نروژی اما ست اول را با نتیجه 6-3 مقابل فریتز برد و سپس برنده آمریکایی شد.

آلکاراز 19 ساله که به دلیل مصدومیت در مسابقات شرکت نمی کند، به عنوان جوان ترین شماره 1 پایان سال از زمان شروع رنکینگ ATP در سال 1973 تایید خواهد شد.

نادال با شکست 6-3 6-4 خود مقابل اوگر-آلیاسیمه کانادایی، رکورد 22 بار قهرمان گرند اسلم، اکنون برای اولین بار از سال 2009، چهار مسابقه متوالی ATP Tour را شکست داده است. مربی زمان تونی که در جعبه خود نشسته بود، در آخرین مسابقه گروهی خود با فریتز با شانس حضور در چهار تیم آخر روبرو خواهد شد.

Auger-Aliassime گفت: “من یک مسابقه داشتم تا به شرایط عادت کنم و احساس کردم بازی من امروز بهتر شده است، من آن را با دقت و ثبات انجام می دادم.”

این نمایش ناامید کننده نادال بود که زنگ زده به نظر می رسید و تنها یک تورنمنت از زمان اوپن آمریکا بازی کرده بود.

رافائل نادال پس از شکست مقابل فلیکس اوگر-آلیاسیمه از کانادا به جمعیت سلام می کند.
رافائل نادال پس از شکست مقابل فلیکس اوگر-آلیاسیمه از کانادا به جمعیت سلام می کند. عکس: والریو پنیچینو/گتی ایماژ

«یک دو چیز مثبت وجود دارد. در سه هفته گذشته توانستم دو تورنمنت بازی کنم. این یک نکته مثبت است، چیزی که برای مدتی قادر به انجام آن نبودم.

او ادامه داد: “فکر نمی کنم یادم رفته باشد که چگونه تنیس بازی کنم، چگونه از نظر ذهنی به اندازه کافی قوی باشم.” من فقط باید تمام این احساسات مثبت و این همه اعتماد به نفس و این همه ذهنیت قوی را که باید در سطحی که می خواهم باشم، بازیابی کنم. نمی دانم دوباره به آن سطح برسم یا نه. اما چیزی که من شک ندارم این است که من برای آن خواهم مرد.»

نادال در ست اول در مقاطعی دست بالا را داشت و دو بار تهدید کرد که سرویس حریف خود را که روز یکشنبه در اولین حضورش در تورنمنت توسط رود شکست خورد، بریک کرد.
سرویس در 3-4 نادال 40-0 منجر شد، اما چند خطای دوگانه و خطاهای پایه باعث شد تا اوگر-آلیاسیم شکست بخورد.

اوگر-آلیاسیمه، که در این فصل چهار عنوان قهرمانی را به دست آورده است، ست اول را با قدرت محکمی به پایان رساند و در اوایل ست دوم، زمانی که نادال در تلاش برای سرویس و والی ضربه خورد، یک بریک جلوتر رفت.

نادال درخشش عجیبی را نشان داد، اما نتوانست تاثیری بگذارد زیرا به شکست رسید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …