سوناک اشاره می کند که پیشرفت در توافق تجاری هند را کند می کند | سیاست تجاری

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ریشی سوناک اشاره کرد که پیشرفت در توافق تجاری هند را برای بهبود شرایط آن کاهش خواهد داد و گفت که بریتانیا نباید “کیفیت را فدای سرعت کند”.

این اظهارات که پیش از گفتگو با نارندرا مودی، همتای هندی نخست وزیر بریتانیا در روز چهارشنبه در G20 انجام شد، حاکی از تغییر رویکرد بوریس جانسون و لیز تراس بود که سرعت و ضرب‌الاجل‌های سخت را در اولویت قرار دادند و متعهد به «توافق برای دیوالی» شدند. ” که محقق نشد.

اظهارات او پس از مداخله جورج یوستیس وزیر محیط زیست سابق، که از قرارداد تجاری با استرالیا که توسط تراس امضا شده انتقاد کرد و گفت که این “در واقع معامله خوبی برای بریتانیا نیست” و از او به دلیل تعیین “اهداف خودسرانه” انتقاد کرد. انعقاد توافقنامه

یوستیس همچنین از مذاکره کننده بریتانیایی کرافورد فالکونر، که اکنون دبیر دائمی موقت وزارت تجارت بین الملل است، انتقاد کرد و گفت: «توصیه او همیشه عقب نشینی و دادن امتیازات جدید بود و در تمام این مدت از افرادی که مسائل فنی را بیشتر از او درک می کردند، ناراحت بود».

گفته می‌شود که Sunak می‌خواهد شرایط بخش خدمات بریتانیا را از طریق قرارداد هند بهبود بخشد، با این حال تنش‌هایی در داخل دولت بریتانیا بر سر میزان ارائه آزادسازی ویزا توسط بریتانیا وجود دارد.

سوناک سه‌شنبه شب با دادن چراغ سبز به 3000 ویزای دو ساله برای متخصصان جوان هندی، یک شاخه زیتون در مورد ویزا پیشنهاد داد، معامله‌ای که بخشی از تفاهم‌نامه اولیه با هند بود.

گفته می‌شود سوئلا براورمن، وزیر کشور، با مصاحبه‌ای در اسپکتیتور که در آن گفته بود در مورد معامله تجاری بریتانیا با هند «حفظه‌ای» دارد، دهلی را عصبانی کرده است، زیرا می‌تواند مهاجرت به بریتانیا را افزایش دهد.

براورمن گفت که مهاجران هندی بیشترین تعداد افرادی که ویزا در بریتانیا باقی مانده اند را تشکیل می دهند و از معامله سلف خود پریتی پاتل با دهلی با هدف تسهیل مهاجرت در سال گذشته انتقاد کرد، که به گفته او “لزوما کارایی خوبی نداشته است”.

سوناک که در هنگام ناهار رهبران در اجلاس G20 در کنار مودی نشسته بود، به خبرنگاران گفت که توافق تجاری با هند “فرصتی فوق العاده” است اما پیشنهاد کرد که این تنها موضوع مورد بحث نیست.

او گفت: “من کیفیت را فدای سرعت نمی کنم.” و این برای همه معاملات تجاری صدق می کند. مهم است که به جای عجله کردن، آنها را به درستی دریافت کنیم، و بنابراین این رویکردی است که من در معاملات تجاری اتخاذ خواهم کرد.

نکته دیگر با هند: به یاد داشته باشید که قرارداد تجاری تنها بخشی از یک رابطه گسترده‌تر است که ما داریم، که فوق‌العاده قوی و در واقع استراتژیک است و در چندین جنبه مختلف سیاست اتفاق می‌افتد. تجارت بخش مهمی از آن است، اما تنها بخش نیست و ما در همه آنها پیشرفت خواهیم کرد.”

شماره 10 گفت که بریتانیا با یک مسیر سفارشی و متقابل موافقت می کند تا به متخصصان جوان از بریتانیا و هند در طول زندگی فرصتی برای شرکت در یک تبادل حرفه ای و فرهنگی بدهد.

سوناک گفت که تمرکز او در این اجلاس روی اقیانوس هند و آرام بوده است که شامل دیدار با مودی و جوکو ویدودو از اندونزی و همچنین با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و شی جین پینگ، رئیس جمهور چین بود.

هند و اقیانوس آرام برای امنیت و رفاه ما به طور فزاینده ای حیاتی است. این کشور مملو از اقتصادهای پویا و با رشد سریع است و دهه آینده با آنچه در این منطقه اتفاق می افتد تعریف می شود.

من از نزدیک ارزش باورنکردنی روابط عمیق فرهنگی و تاریخی ما با هند را می دانم. من خوشحالم که حتی بیشتر از باهوش ترین جوانان هند اکنون این فرصت را خواهند داشت که تمام آنچه را که زندگی در بریتانیا ارائه می دهد – و بالعکس – برای ثروتمندتر کردن اقتصاد و جوامع ما تجربه کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: پهپاد به انبار نفت روسیه حمله کرد، مسکو کیف را به “تروریسم هسته ای” در زاپوریژژیا متهم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، 1. یک روز پس از حمله …