کمپین می گوید که همجنس گرایان قطری مورد آزار فیزیکی قرار گرفتند و سپس به عنوان مامور استخدام شدند | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک پزشک برجسته قطری و فعال حقوق همجنس‌گرایان به آبان نیوز گفته است که در ازای کمک به مقامات برای ردیابی دیگر افراد LGBTQ+ در این کشور، به همجنس‌گرایان وعده داده شده است که از شکنجه فیزیکی در امان باشند.

دکتر ناصر محمد که در ایالات متحده زندگی می‌کند اما با صدها همجنس‌گرای قطری ارتباط برقرار می‌کند، گفت که برخی از شبکه‌های مخفی پس از دستگیری توسط اداره امنیت پیشگیرانه قطر به خطر افتاده است.

“زیاد [of gay Qataris] از همدیگر نمی‌دانیم،» محمد گفت. و به این ترتیب ایمن تر است زیرا وقتی مجری قانون یک نفر را پیدا می کند، فعالانه سعی می کند کل شبکه خود را پیدا کند. اما برخی از افرادی که دستگیر و مورد آزار جسمی قرار گرفتند، سپس به عنوان مامور استخدام شدند.

اکنون مامورانی در جامعه همجنس‌گرایان وجود دارند که در ازای کار برای بخش امنیت پیشگیرانه و کمک به آنها در یافتن گروه‌هایی از افراد LGBTQ+، از شکنجه فیزیکی در امان هستند.»

محمد به آبان نیوز گفت که طرفداران همجنسگرای خارجی در قطر در مسابقات فینال جام جهانی تحت آزار و اذیت قرار نخواهند گرفت. با این حال، او هشدار داد که حامیان محلی LGBTQ+ با واقعیت بسیار متفاوتی روبرو هستند. «قطری بودن LGBT چگونه است؟ شما در ترس زندگی می کنید، در سایه زندگی می کنید، شما به طور فعال تحت آزار و اذیت هستید. شما مورد آزار جسمی و روحی تحت حمایت دولت قرار می گیرید. در قطر دگرباش جنسی بودن خطرناک است.»

ماه گذشته دیده‌بان حقوق بشر گزارش داد که نیروهای اداره امنیت پیشگیرانه قطر به‌طور خودسرانه افراد لزبین، همجنس‌گرا، دوجنس‌گرا و ترنس‌جندر را دستگیر کرده و در بازداشت با آنها بدرفتاری کرده‌اند. HRW همچنین شش مورد ضرب و شتم شدید و مکرر و پنج مورد آزار و اذیت جنسی در بازداشتگاه پلیس را بین سال‌های 2019 تا 2022 ثبت کرده است.

راشا یونس، محقق ارشد HRW، به آبان نیوز گفت که برخی از موارد بیشتر از موارد دیگر قابل توجه بودند. او گفت: “یک داستان از یک زن تراجنسیتی وجود داشت که به مدت دو ماه در سلول انفرادی زیرزمینی بازداشت شد، در نتیجه بازداشت شغل خود را از دست داد و نتوانست به کارفرمای خود اطلاع دهد که رفته است.” آنها موهای بلند 17 اینچی او را در بازداشت تراشیدند، او را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند تا اینکه خونریزی کرد و از مراقبت های پزشکی او خودداری کردند.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

از بازخورد شما متشکرم.

دیده‌بان حقوق بشر از مقامات قطری می‌خواهد که ماده 285 و کلیه قوانین دیگری را که روابط جنسی توافقی خارج از ازدواج را جرم انگاری می‌کند، لغو کنند و قوانینی را معرفی کنند که از تبعیض بر اساس گرایش جنسی و هویت جنسی، آنلاین و آفلاین محافظت می‌کند. همچنین می خواهد آزادی بیان و عدم تبعیض بر اساس گرایش جنسی و هویت جنسیتی برای همه ساکنان قطر تضمین شود.

یونس همچنین از فیفا انتقاد کرد که نتوانست بیشتر از این کار کند. او گفت: «ما سال‌ها با فیفا با سایر سازمان‌های ورزشی و فعالان حقوق دگرباشان جنسی در ارتباط بوده‌ایم و آن‌ها توجهی نکرده‌اند. «آنها اصلاً پاسخگو نبوده اند یا به حساب هایی که ما به اشتراک گذاشته ایم گوش نمی دهند. اکنون که همه این شواهد را در اختیار داریم، واقعاً زمان آن رسیده که فیفا دیگر انگشتانش را در گوشش نگذارد و در واقع گوش کند.»

فیفا اعلام کرد که به فراگیر بودن متعهد است و “اطمینان دارد که تمام اقدامات لازم برای طرفداران و متحدان LGBTIQ+ در جهت لذت بردن از مسابقات در محیطی امن و امن، درست مانند سایرین” انجام خواهد شد.

کمیته عالی تحویل و میراث قطر در بیانیه ای وعده داد که جام جهانی عاری از هرگونه تبعیض خواهد بود. در این بیانیه آمده است: «SC متعهد به ارائه یک تجربه فراگیر و عاری از تبعیض در جام جهانی فیفا است که برای همه شرکت‌کنندگان، شرکت‌کنندگان و جوامع در قطر و سراسر جهان قابل استقبال، ایمن و قابل دسترس باشد.»

در قطر از همه استقبال می‌شود، اما ما کشوری محافظه‌کار هستیم و هرگونه ابراز محبت عمومی، صرف‌نظر از جهت‌گیری، مورد بی‌اعتنایی قرار می‌گیرد. ما فقط از مردم می خواهیم که به فرهنگ ما احترام بگذارند.

بیش از 600 رویداد ورزشی بین‌المللی و منطقه‌ای در قطر از زمانی که حق میزبانی مسابقات به ما اعطا شد برگزار شده است و از هزاران هوادار از هر گوشه‌ای از جهان استقبال می‌کنند. در حالی که این تورنمنت بزرگترین رویداد تاکنون است، هرگز مشکلی وجود نداشته است و همه رویدادها با خیال راحت ارائه شده است.

از دولت قطر نیز دعوت شده است تا درباره ادعاهای محمد و HRW اظهار نظر کند. یک مقام قطری پیشتر گفته بود که ادعاهای دیده بان حقوق بشر “حاوی اطلاعاتی است که به طور قطع و صریح نادرست است”، بدون اینکه مشخص کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ترس برای تمام نیروگاه های هسته ای اوکراین پس از تعطیلی اضطراری | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، در پی تعطیلی اضطراری بی …