کاخ سفید نزدیک به 48 میلیارد دلار از کنگره برای کمک به اوکراین و بیماری همه گیر درخواست کرده است.

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته مقامات دولت، کاخ سفید روز سه‌شنبه از کنگره درخواست کرد تا نزدیک به 48 میلیارد دلار برای آماده‌سازی برای افزایش احتمالی عفونت‌های ویروس کرونا در زمستان و حمایت بیشتر از اوکراین در حالی که به نبرد با تهاجم روسیه ادامه می‌دهد، تصویب کند.

این درخواست در حالی مطرح می‌شود که قانون‌گذاران در حال بررسی جزئیات بسته هزینه‌های گسترده هستند که باید قبل از 16 دسامبر به قانون تبدیل شود تا از تعطیلی دولت جلوگیری شود. در حالی که کمتر از دو ماه مانده به آغاز به کار کنگره جدید، ضرب‌الاجل تعیین شده برای قانون‌گذاران و مقامات دولتی که مشتاق هستند پروژه‌ها و آژانس‌های خود را به طور کامل تا قبل از پایان سال تامین کنند، به راه خواهد انداخت.

از آنجایی که انتظار می رود جمهوری خواهان کنترل مجلس نمایندگان را مجددا به دست گیرند – آنها به یک کرسی بیشتر نیاز دارند – و در حال حاضر متعهد شده اند که هزینه های فدرال را کاهش دهند، کاخ سفید با نبرد بسیار سخت تری برای تامین پول اضافی برای اولویت های خود روبرو خواهد شد. در حالی که دموکرات‌ها اکثریت سنا را حفظ می‌کنند، حمایت حداقل تعداد کمی از جمهوری‌خواهان برای پیشبرد قانون بیش از آستانه 60 رای ضروری است.

شالاندا یانگ، رئیس دفتر مدیریت بودجه، در نامه ای به قانونگذاران نوشت.

کاخ سفید پیشنهاد ارسال 37.7 میلیارد دلار به اوکراین، اختصاص 21.7 میلیارد دلار برای تجهیزات نظامی و جایگزینی تسلیحات پنتاگون که قبلاً به این کشور ارسال شده است را ارائه کرد. همچنین 14.5 میلیارد دلار به حمایت های بشردوستانه و بودجه ای برای اوکراین در جنگش علیه روسیه اختصاص خواهد داد.

به طور جداگانه، این درخواست از کنگره می خواهد که به رئیس جمهور بایدن این اختیار را بدهد تا مجوز ارسال تا سقف 7 میلیارد دلار تسلیحات به اوکراین را صادر کند.

کمک به اوکراین حمایت قاطع دو حزبی را در هر دو اتاق حفظ کرده است. اما کوین مک کارتی، نماینده کالیفرنیا، که روز سه‌شنبه در صورت به دست گرفتن کنترل مجلس توسط حزبش، نامزدی جمهوری‌خواهان را به دست آورد، پیشنهاد کرده است که درخواست‌های بودجه برای اوکراین با بررسی بیشتر توسط اکثریت جدید مواجه خواهد شد. برخی از جمهوری خواهان دارند از درخواست 37.7 میلیارد دلاری خودداری کردبا توجه به اینکه کنگره 54 میلیارد دلار را تصویب کرده است.

اما جمهوری‌خواهان در هر دو مجلس با این استدلال که دولت می‌تواند بودجه‌های موجود را مجدداً تخصیص دهد، از کنار گذاشتن پول بیشتر برای همه‌گیری مقاومت کرده‌اند. مذاکرات در مورد ارائه کمک های اضافی در اوایل سال جاری بدون حمایت کافی متوقف شد.

این درخواست همچنین 8.25 میلیارد دلار برای وزارت بهداشت و خدمات انسانی اختصاص می‌دهد تا برای افزایش مجدد عفونت‌های ویروس کرونا در زمستان امسال برنامه‌ریزی کند و همچنین به توسعه واکسن‌ها و درمان‌های اضافی برای افرادی که هنوز با اثرات طولانی‌مدت ویروس دست و پنجه نرم می‌کنند، ادامه دهد. این درخواست همچنین یک میلیارد دلار اضافی را برای تلاش جهانی واکسیناسیون اختصاص می دهد.

کاخ سفید گفت که مقامات همچنین برای حمایت از احیای ایالت های ویران شده توسط طوفان ها و سایر بلایای طبیعی، از جمله فلوریدا و پورتوریکو، درخواست پول بیشتری خواهند کرد. اما تا روز سه شنبه مبلغی را تهیه نکرده بودند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …