استرالیا به دلیل مقاومت در برابر فشار Cop27 برای پایان دادن به یارانه های بین المللی سوخت های فسیلی مورد انتقاد قرار گرفت | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت آلبانی در مذاکرات آب و هوایی سازمان ملل در مصر به دلیل مقاومت در برابر فشار جهانی برای پایان دادن به یارانه های عمومی بین المللی برای سوخت های فسیلی مورد انتقاد داخلی قرار گرفته است و شاخه محیط زیست مردمی حزب کارگر این تصمیم را “ناامید کننده” خوانده و خواستار توضیح شده است.

استرالیا تصمیم گرفت توافقنامه ای را امضا نکند که به عنوان بیانیه حمایت عمومی بین المللی از مشارکت انتقال انرژی پاک در یک رویداد عمومی در Cop27 در شرم الشیخ در روز سه شنبه برگزار شد. این مشارکت که سال گذشته در گلاسکو ایجاد شد، توسط 36 کشور و پنج موسسه مالی دولتی که متعهد شده‌اند حمایت اعتبار صادراتی را به سمت انرژی پاک و به دور از «سوخت‌های فسیلی کاهش‌یافته» هدایت کنند، پشتیبانی می‌شود.

فلیسیتی وید، مجری ملی شبکه اقدام برای محیط کار (Lean)، گفت که با توجه به اینکه کریس بوون، وزیر تغییرات آب و هوا، از سخنرانی مهمی در این کنفرانس استفاده کرده بود، منطقی نیست که دولت به توافقنامه تامین مالی صادرات نپیوندد. کنفرانسی برای فراخوانی بانک‌های توسعه چندجانبه، به‌ویژه بانک جهانی، به دلیل انجام ندادن کافی برای انتقال انرژی پاک در کشورهای در حال توسعه.

وید گفت که پیوستن به این مشارکت “ماشین مهم تغییر” است و پیوستن به استرالیا به استرالیا اجازه می دهد تا به ایجاد اجماع در سراسر OECD در مورد تغییر منابع مالی عمومی از سوخت های فسیلی کمک کند.

او گفت: «این ناامیدکننده است که دولت استرالیا تصمیم به عدم پیوستن به مشارکت انتقال انرژی پاک گرفته است. اگرچه بسیار خوب است که کریس بوون خواستار اصلاح موسسات مالی چندجانبه برای ارائه بهتر کربن‌زدایی شده است، اما این سوال مطرح می‌شود که چرا استرالیا برای اطمینان از همسویی سرمایه‌گذاری‌های عمومی بین‌المللی ما با تغییر سوخت‌های فسیلی، ثبت نام نکرده است.

فراخوان Lean که توسط فعالان استرالیایی و بین‌المللی اقلیم حمایت می‌شود، در حالی مطرح می‌شود که دولت آلبانی سایر تعهدات جهانی را برای کاهش انتشار گاز متان و پایان دادن به نابودی جنگل‌ها امضا کرده است. بوون روز سه‌شنبه اعلام کرد که استرالیا نیز به اتحاد جهانی بادی فراساحلی پیوسته است که هدف آن ساخت 380 گیگاوات ظرفیت بادی فراساحلی تا سال 2030 است.

امضای مشارکت انرژی پاک احتمالاً به دولت نیاز دارد تا قوانینی را که بر اداره امور مالی صادرات استرالیا حاکم است، بازنویسی کند، که حمایت عمومی از تحولات خارج از کشور را فراهم می کند. این سازمان در سپتامبر تغییرات اولیه را در آژانس ایجاد کرد، زمانی که قانون تغییر آب و هوا را تصویب کرد که الزامی را برای در نظر گرفتن هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ملی – کاهش 43 درصدی تا سال 2030 در مقایسه با سال 2005 – در تصمیمات سرمایه گذاری ارائه کرد.

استرالیا بازیگر اصلی در حمایت اعتبار صادراتی برای سوخت های فسیلی نیست و سالانه 78 میلیون دلار ارائه می کند که سومین پایین ترین میزان در گروه G20 است. اما فعالان مبارزات انتخاباتی می‌گویند که اگر کشور به عضویت این کشور بپیوندد، شتابی برای تغییر در OECD ایجاد می‌کند و سطح حمایت در سازمان را به بیش از 50 درصد از اعضا افزایش می‌دهد.

لوری ون دربورگ، یکی از مدیران کمپین مالی عمومی جهانی در Oil Change International، گفت که او درک کرده است که پیام استرالیا “لزوما نه، بلکه “الان نه” بوده است.

او گفت: «بدیهی است که آنها در این رویداد امضا نکردند، بسیار ناامیدکننده است. ما واقعاً امیدواریم که استرالیا همچنان در طول Cop به آن ملحق شود، اما این به وضوح یک فرصت از دست رفته است.

وان دربورگ گفت: امضای این توافقنامه علاوه بر هدایت به سمت انرژی های تجدیدپذیر، فرصتی برای دولت جدید استرالیا برای تقویت دیپلماسی تغییرات آب و هوایی خود خواهد بود، زیرا این کشور برای میزبانی کنفرانس آب و هوا با کشورهای اقیانوس آرام در سال 2026 لابی می کند. بزرگان اقیانوس آرام صدای، گروهی از رهبران سابق اقیانوس آرام، از استرالیا و سایر کشورها خواسته است تا در Cop27 متعهد شوند. برای پایان دادن به یارانه سوخت های فسیلی.

بوون مستقیماً نگفت که چرا استرالیا به این شراکت امضا نکرده است، یا اینکه آیا ممکن است در آینده این مشارکت را امضا کند، اما گفت: «مفتخر است که جاه‌طلبی‌های خود را برای تغییر اقلیم و انرژی افزایش داده است و به گرمی از سوی سایر کشورها در Cop27 برای انجام این کار مورد استقبال قرار گرفته است. بنابراین”.

او گفت: “استرالیا همچنین مفتخر است که از چندین تعهد بین المللی اضافی در جایی که از منافع ملی و بین المللی ما حمایت می کند، اعلام کرده است.”

اگر امضاکنندگان کنونی، از جمله بریتانیا، ایالات متحده، آلمان، کانادا، فرانسه و بانک توسعه آفریقای شرقی، تعهدات مالی فراساحلی خود را دنبال کنند، فعالان تخمین می‌زنند که سالانه 28 میلیارد دلار از پروژه‌های سوخت‌های فسیلی و انرژی پاک خارج می‌شود. این تعهد فقط برای تامین مالی فراساحلی و نه یارانه های فسیلی داخلی اعمال می شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

تظاهرات بیشتر ضد کووید در چین با آتش‌سوزی مرگبار آغاز شد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، تایپه، تایوان — به نظر می …