سازمان ملل متحد می‌گوید بریتانیا باید بر سر فقر، مسکن و حقوق برابر اقدام کند فقر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شورای حقوق بشر سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد که بریتانیا باید با فقر فزاینده مقابله کند.

در میان بدتر شدن چشم انداز مالی برای میلیون ها نفر، کشورهای عضو سازمان ملل متحد همچنین خواستار اقدام در مورد مسکن برای جلوگیری از بی خانمانی، امنیت غذایی بهتر برای کودکان خردسال و حقوق برابر برای افراد دارای معلولیت شدند.

پس از بررسی چهار ساله، این نهاد سازمان ملل 302 توصیه را در یک سند مکتوب در روز دوشنبه صادر کرد. در حالی که برخی از خواسته ها از سوی کشورهایی مانند کره شمالی، روسیه و بلاروس ارائه شده است که احتمالا به راحتی توسط وزرا رد می شوند، سایرین خواستار تغییر شامل نیوزلند، سوئیس و کانادا بودند.

این گزارش در حالی منتشر شد که ارقام جدید نشان می‌دهد که 4 میلیون کودک در خانوارهای دارای اعتبار جهانی در صورت عدم افزایش مزایا مطابق با تورم در بودجه پاییز پنج‌شنبه، با کاهش شدید درآمد مواجه می‌شوند و نسبت مصرف‌کنندگانی که توانایی پرداخت غذای سالم و متعادل را ندارند. رژیم غذایی در ماه گذشته به 36 درصد افزایش یافت.

ده‌ها سازمان در بریتانیا، از آکسفام گرفته تا اتحادیه صنفی مراقبت‌های بهداشتی، گفتند که بریتانیا «به تعهدات حقوقی بین‌المللی خود عمل نمی‌کند».

بیش از 80 گروه به وزارت دادگستری نامه نوشته اند و از وزارت دادگستری خواسته اند که به خواسته های سازمان ملل متحد توجه کند و طرح های آن را برای جایگزینی قانون حقوق بشر با منشور حقوقی که منتقدان آن را “لایحه حذف حقوق” نامیده اند، لغو کند.

امضاکنندگان عبارتند از دیده بان حقوق بشر و Just Fair که برای حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی که به عنوان «حقوق زندگی روزمره» توصیف می شود، کمپین می کنند.

اوایل ماه جاری، گزارشگر سازمان ملل در مورد فقر شدید، اولیویه دو شوتر، به ریشی سوناک گفت که راه انداختن موج جدیدی از ریاضت اقتصادی می تواند تعهدات حقوق بشر بین المللی بریتانیا را نقض کند و گرسنگی و سوء تغذیه را افزایش دهد.

درخواست‌های این هفته شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد شامل درخواست رومانی از دولت بریتانیا برای «اجرای یک استراتژی فقر اضطراری است که به تأثیر افزایش هزینه‌ها بر اهداف فقر کودکان و دسترسی به مسکن اجتماعی مقرون‌به‌صرفه، قابل دسترس و فرهنگی می‌پردازد». برزیل گفت که بریتانیا باید “امنیت غذایی، به ویژه برای کودکان خردسال، نوجوانان و افراد دارای معلولیت” را بهبود بخشد.

سوئیس در مورد قانونی بودن طرح اعزام پناهجویان به رواندا هشدار داد و نیوزلند گفت که دولت بریتانیا باید «سیاست‌ها و اقداماتی را برای از بین بردن تبعیض علیه اقلیت‌ها» ارائه کند.

روز سه‌شنبه، بنیاد جوزف راونتری گفت که یک سوم مصرف‌کنندگانی که در ماه اکتبر توسط آژانس استانداردهای غذایی مورد بررسی قرار گرفتند، محصولاتی را مصرف کرده‌اند که تاریخ مصرف آن‌ها گذشته است، زیرا توانایی خرید مواد غذایی بیشتر را نداشتند و یک‌چهارم از مصرف‌کنندگان غذای سرد مصرف می‌کردند، زیرا توانایی مالی نداشتند. آشپزی کردن.

گروه اقدام برای فقر کودکان (CPAG) محاسبه کرد که اگر مزایا در بودجه روز پنجشنبه به جای تورم (10.2 درصد) در بودجه روز پنجشنبه افزایش یابد، در سال 2023-2024، زوج های شاغل با اعتبار جهانی با دو فرزند، 752 پوند بدتر خواهند بود. . کار والدین تنها با دو فرزند 654 پوند بدتر خواهد بود.

مدیر اجرایی CPAG، آلیسون گارنهام، گفت: «کودکان گرسنه می‌شوند، زیرا بودجه‌های خانواده در نقطه پایانی قرار دارند. این مشکل مدت‌هاست در حال شکل‌گیری است و در بحران کنونی، کاهش واقعی دیگر غیرقابل دفاع است.»

سخنگوی دولت گفت: «اولویت ما همیشه حمایت از آسیب پذیرترین افراد خواهد بود و می دانیم که مردم با افزایش قیمت ها دست و پنجه نرم می کنند، به همین دلیل است که با حداقل 1200 پوند پرداخت مستقیم از میلیون ها نیازمند حمایت می کنیم و همه را تأمین می کنیم. خانواده هایی با 400 پوند برای هزینه های انرژی.

این دولت در دهه های اخیر بیش از هر کشور دیگری دسترسی به غذای رایگان مدرسه را گسترش داده است، به طوری که در حال حاضر 1.9 میلیون دانش آموز از طریق معیارهای مربوط به مزایا، یک وعده غذایی رایگان و مغذی دریافت می کنند، و خانواده های آسیب پذیر در انگلیس تحت حمایت قرار می گیرند. توسط خانوار دولت پشتیبانی صندوقی به ارزش بیش از یک میلیارد پوند برای کمک به پرداخت هزینه های ضروری. علاوه بر این، ما ۲ میلیارد پوند در طول سه سال سرمایه‌گذاری می‌کنیم تا بتوانیم به خواب‌های سخت پایان دهیم و از بی خانمانی جلوگیری کنیم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …