کوین مک کارتی نامزد حزب جمهوری خواه برای رئیس مجلس نمایندگان شد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کوین مک کارتی، نماینده کالیفرنیا روز سه‌شنبه به‌طور قاطع نامزدی جمهوری‌خواهان را برای رئیس‌جمهور به دست آورد، اما چالشی که از جناح راست او انجام شد که بیش از دوجین تن از جداشدگان را به خود جلب کرد، نشان‌دهنده ضعف او در تسلط بر حزبش بود، که نشان‌دهنده یک مبارزه سخت بالقوه در پیش‌روی او برای تضمین این شغل است. در آغاز کنگره جدید

این رای گیری، که در حالی برگزار شد که حزب او همچنان در حال چنگ زدن به چیزی بود که به نظر می رسید از نظر تاریخی اکثریت ضعیفی داشته باشد، اولین نمایش موفقیت آمیزی برای آقای مک کارتی، نماینده پنج دوره کنگره از کالیفرنیا، در تلاش برای برنده شدن رئیس مجلس بود. خروس او تنها نیاز داشت حمایت اکثریت کنفرانس خود – از جمله مدیران فعلی، اعضای تازه انتخاب شده و نامزدهای رقابت‌های نامعلوم – را در رای‌گیری مخفی که پشت درهای بسته در کاپیتول برگزار شد، جلب کند.

در رای 188-31، آقای مک کارتی به راحتی چالشی را که در سمت راست خود از سوی اندی بیگز نماینده آریزونا، رئیس سابق حزب آزادی فوق العاده محافظه کار که به عنوان یک نامزد معترض شرکت کرده بود، شکست داد.

آقای مک کارتی با ورود به جلسه پشت درهای بسته قبل از رای‌گیری، به خبرنگاران گفت که نسبت به جایگاه خود احساس «عالی» دارد، و سؤالات مربوط به چالش پیش روی رهبری‌اش را که می‌تواند کار او را در سال آینده غیرممکن کند در صورتی که بتواند امنیت خود را حفظ کند، از بین می‌برد. آی تی.

او گفت: «هدف زمانی که من چهار سال پیش رهبر شدم، کسب اکثریت بود. او گفت که جمهوری خواهان در مسیر انجام این کار هستند.

اما نامزدی آقای مک کارتی تنها اقدامی افتتاحیه در مسیری طولانی و دردناک به سمت سخنرانی بود و اختلافات تلخ درون حزب را با جناح راست تندرو کنفرانس آقای مک کارتی – که بسیاری از آنها تشکیل می دادند، آشکار کرد. سال‌ها به دنبال تضعیف او بوده‌اند – که به تازگی پس از نمایش ناامیدکننده حزب در انتخابات میان‌دوره‌ای جسور شده‌اند و مشتاق هستند که او را برای گرفتن امتیاز تحت فشار قرار دهند.

این نشان داد که آقای مک کارتی هنوز از حمایت 218 قانونگذار که باید نقش خود را به عنوان رهبر در رای گیری کل مجلس در ژانویه تثبیت کند، ندارد. آقای مک کارتی با اکثریتی بسیار ضعیف و انتظار می رود همه دموکرات ها با او مخالفت کنند، فقط می تواند چند جمهوری خواه را از دست بدهد.

این واقعیت ریاضی دست قانونگذاران دست راستی را تقویت کرده است که به آقای مک کارتی فشار می‌آورند تا تغییراتی را اعمال کند که قدرت آنها را به حداکثر می‌رساند و او را تضعیف می‌کند، از جمله به هر جمهوری‌خواه اجازه می‌دهد هر لحظه برای کنار گذاشتن سخنران، پایان دادن به نیابتی دوران همه‌گیری. رای گیری و مذاکره مستقیم با سخنران برای وظایف کمیته.

آقای بیگز گفت: “منظور من برای نامزد شدن برای سخنران در مورد تغییر پارادایم و وضعیت موجود است.” «مک کارتی، رهبر اقلیت، آرای لازم برای انتخاب رئیس بعدی مجلس را ندارد و ریاست او نباید قطعی باشد.»

و او اشاره کرد که آقای مک کارتی مقصر عملکرد ضعیف تاریخی حزب در انتخابات هفته گذشته است و گفت: “من مشتاقانه منتظر هستم که به ملت بزرگمان خدمت کنم و کشورمان را در مسیر بهتری پس از انتخابات میان دوره ای فاجعه بار هدایت کنم.”

متحدان آقای مک کارتی او را به عنوان یک متحد کننده آزمایش شده در نبرد معرفی کردند که آنها را به اکثریت مجلس نمایندگان رساند، هر چند باریک. نماینده کلی آرمسترانگ از داکوتای شمالی در نشست پشت درهای بسته که قبل از رای گیری برگزار شد به حمایت از رهبر اقلیت ایستاد و خواستار اتحاد شد و گفت که جمهوری خواهان به رهبری نیاز دارند که بفهمد “وقتی ما بین خود می جنگیم، دموکرات ها پیروز می شوند.” افرادی که با این اظهارات آشنا هستند و به شرط ناشناس ماندن آنها را توصیف کردند.

محافظه کاران مجلس سابقه طولانی در تحریف رهبران خود و فرو بردن انتخابات رهبری در هرج و مرج دارند. جان بونر در سال 2015 از سمت سخنران اخراج شد و به جای مواجهه با یک دعوای بالقوه تحقیرآمیز که توسط جناح راست حزبش هدایت می شد، استعفا داد. و خود آقای مک کارتی پس از اینکه برای جانشینی آقای بونر تلاش کرد، توسط گروهی از تندروها ناکام ماند.

اما وظیفه آقای مک کارتی در حال حاضر از برخی جهات بسیار دشوار است، با اکثریتی بسیار ضعیف و گروهی از قانونگذاران راست افراطی سختگیرتر از پیشینیان خود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …