چگونه اعلامیه مورد انتظار ترامپ در سال 2024 می تواند بر تحقیقات وزارت دادگستری تأثیر بگذارد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – مریک بی. گارلند، دادستان کل آمریکا مدت‌هاست که گفته است که شواهد – نه سیاست یا فشار خارجی – روند دو تحقیق وزارت دادگستری درباره دونالد جی. ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا را تعیین می‌کند، اما اعلام مورد انتظار آقای ترامپ برای ریاست‌جمهوری این محاسبات را پیچیده می‌کند.

تحقیقات درباره تصمیم آقای ترامپ برای نگهداری اسناد حساس در اقامتگاهش در فلوریدا، که سریعتر از تحقیقات همزمان درباره نقش او در حمله به ساختمان کنگره در 6 ژانویه 2021 آشکار شد، تقریباً به طور قطع توسط آقای ترامپ پیشی خواهد گرفت. جدول زمانی سیاسی

در کوتاه مدت، اعلام مورد انتظار آقای ترامپ در روز سه شنبه احتمالاً تأثیر حداقلی بر هر دو تحقیق خواهد داشت.

پنجره سیاست نانوشته وزارت مبنی بر اجتناب از فعالیت های دادستانی فعال، مانند صدور احضاریه های جدید یا احکام بازرسی 60 روز قبل از هر انتخابات، در روز انتخابات بسته شد. انتظار نمی رود دور دوم مجلس سنا در جورجیا در ماه آینده چنین اقدامی را به تعویق بیاندازد، اگرچه طبق گفته افراد مطلع از وضعیت، وزارتخانه احتمالا تا زمان تصمیم گیری در مورد انتخابات از برخورد با هر عنصری که شامل شواهد یا افراد در آن ایالت باشد اجتناب خواهد کرد. .

سخنگوی وزارت دادگستری از اظهار نظر خودداری کرد.

پیامدهای درازمدت کمتر روشن است. طی چند ماه گذشته، این وزارتخانه به مدت طولانی با تیم حقوقی آقای ترامپ بر سر اسنادی که در ماه اوت در اقامتگاه و استراحتگاه وی در فلوریدا ضبط شده بود، درگیر جنگ بوده است.

در نهایت، این دعوای است که آقای ترامپ، که از احضاریه برای بازگرداندن اسناد به آرشیو ملی در ماه مه سرپیچی کرد، آن را انتخاب کرد. آقای گارلند که هدف اصلی او از تصاحب این وزارتخانه بازگرداندن اعتماد به حاکمیت قانون پس از چهار سال پر هرج و مرج بود، گفته است که چاره ای جز پاسخ به امتناع آقای ترامپ نداشته است.

فراتر از مسائل حقوقی که وکلای او در دادگاه مطرح کرده اند، استراتژی آقای ترامپ از ابتدا این بوده است که این روند را تا حد امکان به عمق چرخه انتخابات بکشاند، بنابراین او می تواند ادعا کند که کل تلاش یک شکار جادوگر است که برای از بین بردن بازگشت سیاسی او طراحی شده است. . (یکی از مشاوران باسابقه ترامپ که نخواست نامش فاش شود، گفت که کمپین احتمالاً این تحقیقات را به عنصر اصلی تلاش های سیاسی و جمع آوری کمک های مالی او تبدیل می کند).

در مقابل، آقای گارلند و تیمش تا آنجا که می‌توانستند در تحقیقات مار-آ-لاگو به این امید که تصمیم بگیرند رئیس‌جمهور سابق را قبل از شروع انتخابات تحت پیگرد قانونی قرار دهند یا خیر، حرکت کردند.

اما آنها هرگز تحت هیچ توهمی که کاملاً ممکن بود، نبوده اند. هنگامی که از آقای گارلند در مورد این پویایی سؤال شده است، او مجدداً تأکید کرده است که دادستان‌های او تحقیقات را بدون “ترس یا لطف” دنبال خواهند کرد. علاوه بر این، بسیاری از عناصر دیگر تحقیقات، فراتر از اقدامات سیاسی آقای ترامپ، خارج از کنترل آقای گارلند هستند.

این وزارتخانه همچنان منتظر تصمیم نهایی یک داور مستقل است که برای تصمیم گیری در مورد ادعاهای امتیازی آقای ترامپ منصوب شده است و دادستان ها همچنان منتظر ارزیابی جامعه اطلاعاتی از مواد کشف شده از مار-آلاگو هستند که خسارت احتمالی وارده را مشخص خواهد کرد. در مورد امنیت ملی در حالی که به عنوان منبع شواهد حیاتی برای دادستان ها خدمت می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نکته اول: ترامپ در زمان ریاست جمهوری آمریکا وام 19.8 میلیون دلاری را فاش نکرد اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، صبح بخیر. بر اساس یک …