رافائل وارناک از گرجستان به دلیل محدودیت های زودهنگام رای گیری برای دور دوم شکایت کرد | انتخابات میان دوره ای آمریکا 2022

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کمپین رافائل وارناک روز سه‌شنبه از جورجیا شکایت کرد، زیرا این ایالت اعلام کرد که رأی‌گیری زودهنگام روز شنبه را برای دور دوم انتخاباتی که وارناک به دنبال انتخاب مجدد در سنای ایالات متحده است، ارائه نمی‌کند.

این شکایت تفسیر ایالتی از قانونی را به چالش می کشد که رأی گیری زودهنگام در روز شنبه پس از روز شکرگزاری را ممنوع می کند. روز بعد از روز شکرگزاری نیز یک تعطیلات دولتی در جورجیا است، که در اصل به یاد رابرت ای لی، ژنرال جنگ داخلی کنفدراسیون است. در سال 2015، مقامات ایالتی نام لی را کنار گذاشتند و شروع به شناسایی این روز به سادگی به عنوان “تعطیلات ایالتی” کردند.

وکلای مبارزات انتخاباتی Warnock استدلال کردند که ممنوعیت رای دادن فقط در مورد انتخابات اولیه و عمومی اعمال می شود، نه دور دوم که دوره رای گیری بسیار کوتاه تری دارد. سال گذشته، جمهوری خواهان جورجیا قانونی را تصویب کردند که دوره دور دوم را از 9 هفته به چهار هفته کاهش داد. اما دوره دوم دور دوم کوتاه شده در تضاد با قانون ایالتی است که رأی گیری زودهنگام در روزهای تعطیل را ممنوع می کند.

وکلای مبارزات انتخاباتی وارناک در شکایتی نوشتند که ایالت مقررات قانون را که در دور دوم اجرا نمی شود، “بدخوانی” و “گیلاس انتخاب” می کند، که حزب دموکرات جورجیا و کمیته مبارزات انتخاباتی سناتورهای دموکرات به آن پیوستند. اصرار وزیر مبنی بر اینکه شهرستان‌ها نمی‌توانند در 26 نوامبر رای‌گیری قبلی برگزار کنند، در قانون حمایتی ندارد و در تعارض با [the statute’s] لازم است که شهرستان ها هر چه زودتر رای گیری قبلی برای دور دوم 6 دسامبر را آغاز کنند.

این شکایت از یک قاضی می‌خواهد تا اعلام کند که قانون ایالتی، شهرستان‌ها را از ارائه رای‌گیری زودهنگام در روز شنبه پس از شکرگزاری منع نمی‌کند و به ایالت دستور می‌دهد که هیچ اقدامی برای جلوگیری از انجام این کار انجام ندهد.

قانون جورجیا می‌گوید که شهرستان‌ها می‌توانند «در اسرع وقت» رای‌گیری زودهنگام را پس از تأیید نتایج انتخابات عمومی توسط ایالت، با دوره اجباری از 28 نوامبر تا 2 دسامبر آغاز کنند. قانون ایالتی همچنین رأی گیری زودهنگام شنبه در روز شنبه قبل از دور دوم، 3 دسامبر را ممنوع می کند.

براد رافنسپرگر، وزیر امور خارجه جورجیا، در ابتدا گفت که معتقد است برخی از شهرستان‌ها پیش از تغییر مسیر دفتر وی، رأی‌گیری زودهنگام را در روز شنبه ارائه خواهند کرد و گفت که این رای گیری ممنوع است.

“این انتخاب ما نیست. گابریل استرلینگ، معاون موقت وزیر امور خارجه، به آتلانتا ژورنال Constitution گفت: این به معنای واقعی کلمه در قانون حروف سیاه است که شنبه بعد از تعطیلات ایالتی را نمی توان برای رأی گیری زودهنگام استفاده کرد. همه ما فکر می‌کردیم که روز شنبه رای‌گیری خواهد شد تا اینکه قانون را واقعاً از نزدیک بررسی کردیم.

جرالد گریگز، رئیس NAACP جورجیا، گفت که تعطیلات کنفدراسیون نباید مانع از رای گیری شود.

ائتلافی از گروه‌های حقوق مدنی به طور جداگانه نامه‌ای به ۱۵۹ شهرستان گرجستان ارسال کرد و از آن‌ها خواست که حداقل سه روز دیگر رای‌گیری زودهنگام از ساعت ۷ صبح تا ۷ بعد از ظهر ارائه دهند، که طبق قانون گرجستان به صلاحدید این شهرستان‌ها مجاز است. ائتلاف از شهرستان‌ها خواست تا در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه قبل از روز شکرگزاری و همچنین یکشنبه پس از تعطیلات، رأی‌گیری کنند.

وکلای حقوقدانان می‌گوید: «اگر فقط در پنج روز مقرر در قانون (که همانطور که در بالا ذکر شد، به روزهای هفته محدود می‌شود) رای‌دهی پیش‌رو ارائه دهید، خطر قابل‌توجهی وجود دارد که بسیاری از رأی‌دهندگان به دلیل تعهدات در طول روز کاری نتوانند شرکت کنند. صندوق دفاع قانونی NAACP، مرکز حقوقی فقر جنوبی و ACLU گرجستان در این نامه نوشتند. “فقدان گزینه های رای گیری آخر هفته یا عصر به ویژه برای رای دهندگان رنگین پوست نگران کننده است، که ممکن است کمتر بتوانند از محل کار برای رای دادن مرخصی بگیرند.”

هیلاری هالی، مدیر اجرایی Care in Action، بازوی سیاسی اتحاد ملی کارگران خانگی، روز سه شنبه توییت کرد آن شهرستان فولتون، محل آتلانتا و پرجمعیت‌ترین شهرستان ایالت، موافقت کرده بود که رای‌گیری زودهنگام در یکشنبه پس از روز شکرگزاری آغاز شود. او همچنین گفت که شهرستان گوینت، یکی از بزرگترین و متنوع ترین شهرستان ها در ایالت، نیز موافقت کرده است که رای گیری زودهنگام را از روز یکشنبه آغاز کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس بانک مرکزی اروپا ادعا می کند که فروش صد به پیشنهاد «چند میلیاردی» نیاز دارد صد

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، ریچارد تامپسون فاش کرد که پیشنهادی …