بررسی مدیریت فوتبال توسط هواداران پس از 12 ماه هنوز در انتظار افزایش است | سیاست فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در اتاق کمیته 3a مجلس اعیان روز سه‌شنبه، گردهمایی برای بزرگداشت اولین سالگرد بازبینی حاکمیت فوتبال توسط هواداران برگزار شد. این یک ماجرای خفه‌کننده بود، به این معنا که احتمالاً کسی باید پنجره‌ای را باز می‌کرد، و یک اتاق بدون هوا ممکن است به خلق و خوی کمک می‌کرد که تا حدودی کمتر از جشن متوقف شد.

دوازده ماه پس از اینکه تریسی کراچ این بررسی را با استقبال گسترده ای راه اندازی کرد، وضعیت آن همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد. سندی که اتحادیه هواداران فوتبال گفته بود «فرصتی بی‌سابقه» برای اصلاح بازی ارائه می‌کند و ریچارد مسترز، مدیر اجرایی لیگ برتر، آن را «جامع، گسترده، جسور و رادیکال» می‌خواند، همچنان در انتظار پایان دادن به بازی است. پد

دلایل متعددی وجود دارد و برای اکثر افراد حاضر در اتاق کمیته – تقریباً همه بالای 45 سال – بسیار آشنا هستند. بیشتر آن سیاست است، و اولاً سیاست وست مینستر، جایی که دولت محافظه‌کار هنوز اعمالش را با کلمات حمایتی مطابقت نداده است. دولت می‌گوید که توصیه مرکزی این بازبینی را می‌پذیرد که ایجاد یک تنظیم‌کننده مستقل برای فوتبال است. با این حال هنوز مقاله سفیدی منتشر نکرده است که توضیح دهد چگونه چنین تنظیم‌کننده‌ای ممکن است در قانون کار کند. قرار بود در تابستان، و سپس در پاییز، و حالا، علیرغم اطمینان به اتاق از سوی استوارت اندرو، وزیر ورزش، هنوز تاریخی برای ورود آن وجود ندارد.

سقوط دو نخست وزیر در این چند ماه به این روند کمکی نکرده است. به نظر می رسید که تعهد به بررسی تحت مدیریت کوتاه لیز تراس کاملاً ناپدید شده است. اندرو از زمان انتصابش در ماه گذشته، اعصاب زیادی را آرام کرده است، اما زبان – زبان کارمندان دولتی که “با سرعت کار می کنند” – مانند 9 ماه پیش باقی مانده است.

زمان آن فرا رسیده است که دولت ارائه کند، اما ظاهراً نشان می دهد که کراچ نسبت به تاخیر نسبتاً آرام است. او می‌گوید که معتقد است هر اتفاقی که بیفتد ظرف پنج سال آینده یک تنظیم‌کننده وجود خواهد داشت و به این نکته اشاره می‌کند که این بررسی از حمایت فراحزبی برخوردار است. کد برای “اگر این دولت با آن ادامه ندهد، یک دولت کارگر مطمئنا به جای آن انجام خواهد داد”. به نظر می رسد که مبارزه سیاسی که مانع بزرگتری برای تغییر است، در خود فوتبال است.

کروچ در پیش گفتار خود برای یک نشریه FSA که به بررسی یک سال بعد می پردازد، فقط یک بار به لیگ برتر اشاره می کند و آن هم برای تصدیق منچسترسیتی به عنوان قهرمان. در حالی که اتحادیه فوتبال “باید تشویق شود: به دلیل اصلاحات داخلی اخیر و نهادهای کنترل مالی جدید EFL تایید شده است”، حتی هیچ اقدام یا دستاوردی از بزرگترین دلال قدرتمند بازی ذکر نشده است. در اتاق، کراوچ به خاطر شکست در لیگ برتر عذرخواهی کرد، اما انجام این کار را انکار نکرد.

قلب مشکل این است که علیرغم اینکه این یکی از توصیه های اولیه بررسی است، لیگ برتر هنوز با لیگ فوتبال انگلیس درباره توزیع مجدد مالی مذاکره نکرده است. نشریه FSA خاطرنشان می کند: «در حالی که EFL مدت هاست موضع روشنی داشته است، لیگ برتر هنوز درگیر بحثی نشده است».

ماهیت این بن بست ساده است اما نمادی از تفاوت های بین لیگ برتر و EFL است که در نهایت عمیق است. EFL می گوید که به عنوان بخشی از بازسازی بازی، 25 درصد از درآمد پخش لیگ برتر را برای حمایت از هرمی که فوتبال انگلیس به آن وابسته است می خواهد. لیگ برتر می‌گوید که قبل از تعهد به هر گونه افزایشی، تضمین می‌خواهد (در حال حاضر 16 درصد از پول تلویزیون را به اشتراک می‌گذارد، اگرچه بیشتر در پرداخت چتر نجات است). به طور خاص می‌خواهد بداند که هر پولی به سادگی به انجام کارهایی که اغلب در گذشته داشته است، ختم نمی‌شود. دامن زدن به تورم دستمزدها در حالی که باشگاه ها به دنبال جایگاهی در موفق ترین لیگ داخلی جهان هستند.

این فقط سیاست ها نیستند که یکدیگر را به هم می زنند. وضعیت در بازی نیز وجود دارد. لیگ برتر زمانی که لیگ‌های پایین‌تر پیش‌شرط‌هایی را تعیین کرده‌اند، انتظار می‌رود صحبت کنند. EFL احساس می کند که تعامل سازنده ای از سطح بالا وجود نداشته است. هر دو طرف می‌دانند که تهدیدهای ضمنی در بررسی – که اگر لیگ‌ها خودشان به توافق نرسند، ناظر توافقی برای آنها بنویسد – بعید است در کوتاه‌مدت اجرا شوند.

برای کسانی که به اندازه کافی در اطراف بوده اند، همه اینها حلقه ای از آشنایی دارند. یک طلوع جدید روشن که در غروب غرق می شود بدون اینکه چیزی تغییر کند. با این حال، پاسخ به ناامیدی این است که چنین تفسیری کاملاً صحیح نیست. حتی لیگ برتر هم اکنون ایده مقررات مستقل را می پذیرد. یک سال پیش اینطور نبود.

اتحادیه فوتبال انگلیس، از طریق انتصاب یک رئیس جدید و مدیران غیر اجرایی، راه طولانی را برای نشان دادن درک چالش های پیش روی حاکمیت در بازی طی کرده است. در همین حال، FSA هم در داخل و هم در سرتاسر قاره در حال ساختن پل‌هایی بوده است، به این معنی که بسیاری از هواداران در حال حاضر در باشگاه‌های خود نماینده بهتری نسبت به هر زمان دیگری در خاطرات زنده دارند و لیورپول و منچستریونایتد – دو توطئه‌گر سوپرلیگ – در میان آن‌هایی هستند که پیشرو هستند.

سوء ظن و بی اعتمادی در اوج بازی انگلیس همچنان باقی است و به نظر می رسد بدون فشار خارجی، ممکن است بحث ها به جایی نرسد که توافق جدیدی برای فوتبال انجام شود. در همان زمان، لیگ برتر بالاخره یک پیشنهاد متقابل به EFL را امضا کرد و شاید این ترتیبی باشد که ممکن است رویدادها در آن اتفاق بیفتند که می تواند کلیدی باشد.

“قانون قبل از توزیع مجدد” عبارت جدید است، دنباله ای که مناسب لیگ برتر است و ایده ای که کراچ می تواند پشت سر بگذارد. پس از دادن چوب به لیگ برتر در این هفته، او به کسانی که در اتاق کمیته بودند یک شاخه زیتون پیشنهاد داد. او گفت، اگر لیگ برتر توزیع مجدد را افزایش دهد، «نباید به مالکان بد پول بدهد». “این مانند باز کردن پنجره ها و روشن نگه داشتن گرمایش است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: اروپا باید در زمستان امسال صد هزار پناهنده اوکراینی را آماده کند.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس شورای پناهندگان نروژ (NRC) در …