توافق بریتانیا و فرانسه در مورد مهاجرت با موشکافی افراد حاضر در محل مواجه شد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از فرانسه و انگلیس به توافق رسید برای تشدید کنترل‌های مرزی و گشت‌زنی در امتداد کانال انگلیسی، این توافق با انتقاداتی مواجه شده است.

توافق روز دوشنبه بدین معناست که بریتانیا اکنون باید 72 میلیون یورو به فرانسه بپردازد – ده میلیون یورو اضافی از قرارداد قبلی – به منظور افزایش تعداد پلیس و ژاندارم ها در سواحل فرانسه از 800 به 900 نفر.

این اعلامیه پس از دیدار سوئلا براورمن، وزیر کشور بریتانیا و جرالد دارونین، وزیر کشور فرانسه اعلام شد.

اما برای کسانی که در شمال فرانسه با مهاجران کار می کنند، این خبر راه حل مشخصی ندارد. برای پیر روکز، هماهنگ کننده انجمن Auberge des Migrants، پلیس بیشتر گذرگاه های مهاجران را کاهش نمی دهد.

در هر صورت، پلیس بیشتر چشم انداز سفر با وسایل غیرقانونی را وسوسه انگیزتر می کند.

بنابراین، ما نیروی پلیس را 40 درصد افزایش می دهیم. چه اتفاقی خواهد افتاد؟ همه اینها شبکه های عبور (قاچاق انسان) را تقویت می کند، شبکه های عبور را ضروری می کند.

این موضوع برای سال‌ها به روش تجربی مشاهده شده است: هر چه تعداد افسران پلیس بیشتری را در سواحل قرار دهید، شبکه‌های غیرقانونی را بیشتر تشویق می‌کنید. این مار است که دم خود را گاز می گیرد.»

فضایی برای بهره برداری بیشتر

این نگرانی وجود دارد که قاچاقچیان ابزارهای جایگزینی برای قاچاق مهاجران در این کانال بیابند.

مقامات کاله می گویند که خط ساحلی بین مرز بلژیک تا بای دو سام در فرانسه 150 کیلومتر طول دارد و برای بهره برداری باز است.

همچنین مشکل قایق های بادی که توسط مهاجران برای عبور از تگرگ مانش از آلمان استفاده می شود وجود دارد. بازرسان می گویند که قایق ها و جلیقه های نجات از آلمان توسط قاچاقچیانی که مهاجران را از طریق بلژیک و فرانسه به بریتانیا قاچاق می کنند، استفاده می شود.

فیلیپ مینیونه، معاون شهردار این شهر می‌گوید: «گفته می‌شود بسیاری از قایق‌های کوچکی که به ساحل آورده می‌شوند از آلمان می‌آیند. شاید سرویس‌های اطلاعاتی آلمان، بلژیک و هلند نیز باید درگیر شوند، در واقع کل اروپا». کاله.

بر اساس گزارش سازمان بین المللی مهاجرت، از سال 2014 تاکنون بیش از 200 نفر در دریا یا خشکی جان خود را از دست داده و یا ناپدید شده اند و تلاش می کنند از فرانسه خود را به انگلیس برسانند.

اعلام روز دوشنبه در حالی است که تعداد مهاجرانی که امسال از کانال مانش عبور کرده اند روز یکشنبه از مرز 40000 عبور کرد، به گفته دولت بریتانیا یک رکورد است.

گزارش یورونیوز را در پخش کننده بالا ببینید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس بانک مرکزی اروپا ادعا می کند که فروش صد به پیشنهاد «چند میلیاردی» نیاز دارد صد

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، ریچارد تامپسون فاش کرد که پیشنهادی …