هیئت بررسی مرگ و میر خرچنگ و خرچنگ در سواحل شمال شرقی انگلستان | زندگی دریایی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت انگلیس قرار است یک هیئت متخصص مستقل را برای بررسی علت مرگ و میر دسته جمعی خرچنگ ها و خرچنگ ها در سواحل شمال شرقی تشکیل دهد.

اداره محیط زیست، غذا و امور روستایی (دفرا) گفت، این هیئت تأثیر لایروبی در اطراف توسعه بندر آزاد در Teesside و وجود پیریدین، یک آلاینده شیمیایی، از جمله دیگر علل بالقوه را در نظر خواهد گرفت.

مارک اسپنسر، وزیر شیلات، روز سه‌شنبه گفت: «من تشخیص می‌دهم که جوامع ماهیگیری در شمال شرق می‌خواهند تا حد امکان یک ارزیابی کامل از مرگ و میر خرچنگ و خرچنگ در سال گذشته انجام دهند.

تحقیقات Defra به این نتیجه رسید که محتمل‌ترین علت شکوفایی جلبک است، اما ما همیشه تشخیص داده‌ایم که این حوزه پیچیده‌ای از علم است و برای تحقیقات بیشتر باز مانده‌ایم.»

این اطلاعیه پس از آن صورت می گیرد که رئیس کمیته منتخب محیط زیست مجلس عوام در اوایل ماه جاری خواستار تحقیقات فوری در مورد اینکه آیا لایروبی باعث مرگ و میر شده است یا خیر.

اما دفرا از تماس سر رابرت گودویل برای به حداقل رساندن لایروبی در حین انجام تحقیقات صرف نظر کرد. اسپنسر در نامه ای به Goodwill گفت: «نظرات هیئت متخصص، بررسی اقدامات بعدی را هدایت خواهد کرد.

تحقیقات چند سازمانی که توسط Defra در فوریه 2022 هماهنگ شد، شکوفه‌های جلبکی طبیعی را مقصر مرگ‌آف‌ها دانست و نگرانی‌ها را در مورد اینکه رسوبات سمی لایروبی شده از رودخانه Tees و ریخته‌شده در اقیانوس ممکن است مقصر باشند، رد کرد. اما یک کارشناس مستقل، به سفارش مجموعه ماهیگیری شمال شرق، شواهدی پیدا کرد که مرگ و میر را به پیریدین مرتبط می کند.

ماهیگیران و ساکنان جوامع ساحلی نزدیک به تی برای اولین بار در پاییز سال گذشته بر مرگ و میرها تاکید کردند. در ماه فوریه، ماهیگیران از هارتلپول تا اسکاربرو گزارش کردند که صید آنها یک دهم چیزی است که معمولاً انتظار داشتند.

سالی بانس، نجات‌دهنده پستانداران دریایی که بخشی از گروه Reclaim Our Seas است، گفت: «مهمترین چیز برای من و همه ماهیگیران این است که لایروبی فعلی متوقف شده است. راه اندازی یک پنل ممکن است یک سال طول بکشد. فقط هفته گذشته با ماهیگیران اهل ویتبی ملاقات داشتم و آنها به من گفتند که از 200 گلدان فقط 18 خرچنگ آورده اند و خرچنگ نداشتند. ماهیگیران در هارتلپول هنوز چیزی صید نمی کنند.

اسپنسر گفت گیدئون هندرسون، مشاور ارشد علمی دفرا، با سر پاتریک والانس، مشاور ارشد علمی دولت برای راه اندازی این پنل ارتباط برقرار خواهد کرد. او گفت که یافته های تحقیقات قبلی دفرا و همچنین تحقیقات محققان دانشگاه و در ادبیات علمی گسترده تر را در نظر می گیرد.

هندرسون گفت: «مرگ تعداد زیادی از سخت پوستان در سال گذشته در شمال شرق انگلستان غیرعادی بود. علل با طیف وسیعی از اندازه‌گیری‌ها توسط سازمان‌های دولتی و محققان دانشگاه ارزیابی شده‌اند و بیش از یک توضیح برای توضیح این مرگ‌ها ارائه شده است.»

انتظار می رود توسعه بندر در بزرگترین سایت برون فیلد اروپا، 18000 شغل جدید را در این منطقه ایجاد کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

من یک سرشناس هستم به مت هنکاک در معرض قرار گرفتن دیگر نمایندگان مجلس فقط می توانند رویای آن را ببینند | مت هنکاک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک ماه در سیاست زمان …