آلمان ساخت اولین پایانه LNG شناور خود را تکمیل کرد | آلمان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آلمان ساخت اولین ترمینال شناور خود را برای دریافت گاز طبیعی مایع (LNG) به پایان رسانده است، که وزیر اقتصاد این کشور گفت که برای تامین انرژی این کشور در ماه های زمستان حیاتی است.

رابرت هابک اولین پایانه از پنج پایانه شناور برنامه ریزی شده در بندر ویلهلمشاون دریای شمال را به عنوان “یک واحد ساختمانی مرکزی برای امنیت منابع انرژی ما در زمستان آینده” توصیف کرد، زیرا آلمان در حال رقابت برای یافتن جایگزین هایی برای گاز خط لوله روسیه است. سالها متکی بود تا اینکه در طول تهاجم به اوکراین تدارکات متوقف شد.

یک اسکله در Wilhelmshaven گسترش یافته است تا یک محل پهلوگیری برای یک واحد ذخیره سازی شناور و تبدیل مجدد به گاز (FSRU)، که جزء مرکزی برای انتقال LNG از طریق دریا و انتقال آن به خشکی است، ایجاد کند. تا قبل از پایان سال جاری، اولین FSRU قرار است برای گازی‌سازی مجدد LNG، با تانکرهای ویژه از سراسر جهان وارد عمل شود. انتظار می رود اولین FSRU، Esperanza، با بار کامل در حدود یک ماه دیگر وارد شود و تخلیه شود.

اولاف لیز، وزیر اقتصاد ایالت شمالی نیدرزاکسن، که ویلهلمشاون در آن واقع شده است، گفت که با ورود تانکرهای LNG بیشتر، اسپرانزا بر این اساس لنگر می‌اندازد تا منابع خود را پردازش کند.

هابک گفت که ساخت محل پهلوگیری با “سرعت بسیار زیاد” اتفاق افتاده است و آن را دلیلی بر این امر خواند که آلمان قادر است “سریع و با قاطعیت بالا پروژه های زیربنایی را پیش ببرد” و اعتبار همکاری بین دولت مرکزی و ایالت نیدرزاکسن را به حساب آورد. ، که به گفته او “با هم جمع شده است”.

دولت در حال کار بر روی معرفی پنج ترمینال شنای LNG به بنادر آلمان است که هر کدام با ظرفیت حداقل 5 میلیارد متر مکعب در سال است.

انتظار می رود پایانه ویلهلمشاون و دیگری در برونسبوتل در اوایل سال آینده به بهره برداری برسد.

سومین و چهارمین FSRU قرار است در بنادر Stade و Lubmin افتتاح شوند و انتظار می رود تا پایان سال 2023 عملیاتی شوند. پنجمین در Wilhelmshaven خواهد بود و قرار است تا سه ماهه چهارم سال آینده راه اندازی شود. .

به گفته وزارت اقتصاد، علاوه بر این، یک کشتی ویژه خصوصی برای Lubmin با ظرفیت سالانه 4.5 میلیارد متر مکعب در سال برنامه ریزی شده است که از پایان سال 2022 آماده می شود.

یک سخنگوی گفت که سالانه 25 میلیارد متر مکعب توسط FSRUهای دولتی تامین می شود و به همراه FSRU خصوصی حدود یک سوم نیاز گاز آلمان را بر اساس سطوح 2021 پوشش می دهد.

آلمان علاوه بر LNG، دارای تأسیسات ذخیره سازی گاز در سراسر کشور است که پر است. آنها قادرند حدود 28 درصد از کل گاز مورد نیاز کشور را پوشش دهند.

دولت و آژانس شبکه فدرال که مسئول برق است، امیدوار است منابع موجود، LNG، همراه با صرفه جویی هایی که صنعت و خانه های خصوصی انجام می دهند، برای گذراندن بزرگترین اقتصاد اروپا در زمستان کافی باشد.

وزیر محیط زیست نیدرزاکسن، کریستین مایر، مایل بود بر این نکته تاکید کند که LNG برای پوشش نیازهای انرژی کوتاه مدت است و هدف بلندمدت گسترش چشمگیر انرژی های تجدیدپذیر، به ویژه نیروی بادی است. برنامه‌ریزی شده است که پایانه‌های بندری جدید همچنین بتوانند به دریافت واردات آتی گازهای خنثی آب‌وهوا، مانند هیدروژن، روی آورند، زیرا این گازها به آسانی در دسترس هستند.

آلمان تقریباً یک سوم گاز طبیعی خود را از طریق خط لوله از روسیه دریافت می کرد، قبل از اینکه مسکو پس از حمله به اوکراین، در واکنشی آشکار به تحریم های اعمال شده علیه این کشور، شروع به کاهش جریان گاز طبیعی خود کرد و در اواخر ماه اوت عرضه را قطع کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شبکه ملی طرح های شروع طرح زمستانی اضطراری را لغو کرد | صنعت انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، اپراتور شبکه برق بریتانیا برنامه‌های …