شیوع کووید-19 در خانه کهنه سربازان منجر به تسویه حساب 58 میلیون دلاری می شود

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اسپرینگفیلد، ماساچوست — یک قاضی فدرال در یک دادخواست دسته جمعی که در پاسخ به مرگ ده ها کهنه سربازی که در یک خانه کهنه سربازان ماساچوست به بیماری کووید-19 مبتلا شده بودند، توافقی نزدیک به 58 میلیون دلار را تایید کرد.

مایکل آلئو، وکیل شاکیان روز سه شنبه، یک روز پس از تایید توافق توسط یک قاضی در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در اسپرینگفیلد، گفت: “با قلب های سنگین بود که ما به خط پایان این پرونده رسیدیم.”

شیوع ویروس کرونا در خانه سربازان در هالیوک در بهار 2020 یکی از مرگبارترین شیوع در یک مرکز مراقبت طولانی مدت در ایالات متحده بود.

وکلای شاکیان گفتند که 84 نفر از ساکنان جان خود را از دست دادند و تقریباً همین تعداد بیمار شدند. در مجموع 164 شاکی شامل جانبازانی است که آزمایش آنها مثبت بوده و جان سالم به در برده اند و همچنین خانواده های کسانی که فوت کرده اند. آلئو گفت که چندین نفر از جانبازانی که از COVID-19 جان سالم به در برده اند، از زمان طرح دعوی به دلایل دیگر جان خود را از دست داده اند.

آلئو گفت: “خانواده ها از اینکه ما توانستیم این پرونده را به نتیجه برسانیم سپاسگزارند. محاکمه این پرونده سال ها طول می کشید.”

او گفت که مبلغ اولیه تسویه حساب اعلام شده در ماه می 56 میلیون دلار بود، اما با اضافه شدن سه شاکی دیگر به حدود 58 میلیون دلار افزایش یافت.

خانواده های جانبازانی که جان خود را از دست داده اند حداقل 400000 دلار دریافت خواهند کرد، در حالی که جانبازانی که به این بیماری مبتلا شده اند و جان سالم به در برده اند حداقل 10000 دلار تحت شرایط شهرک دریافت خواهند کرد.

Aleo انتظار دارد که تسویه حساب ظرف چهار تا هشت هفته پرداخت شود.

متهمان این پرونده چهار رهبر سابق خانه دولتی و وزیر بهداشت و خدمات انسانی، آژانس دولتی که بر این مرکز نظارت دارد، بودند. با تصویب تسویه حساب که توسط دولت پرداخت می شود، دعاوی علیه هر پنج مورد منتفی شد.

تحقیقات یک دادستان فدرال سابق که توسط فرماندار چارلی بیکر استخدام شده بود، نشان داد که مدیریت خانه چندین تصمیم “کاملاً گیج کننده” گرفته است که باعث می شود ویروس تقریباً کنترل نشده گسترش یابد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

یک نماینده سابق کنگره به پولشویی بیش از 50 میلیون دلار با ونزوئلا متهم شد | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک نماینده سابق کنگره میامی …