شهردار اتریشی از وین سرپیچی می کند و دستور می دهد چادرهای مهاجران را برچیده کنند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

شهردار یک روستای کوچک در اتریش در اعتراض به افزایش تعداد پناهجویان در این کشور اروپای مرکزی، دولت فدرال را سرپیچی کرده و دستور داد چادرهای پناهجویان را برچیده کنند.

پس از یک درگیری چند هفته ای، شهردار سنت جورجن، فردیناند آگنر، بیش از دوازده چادر را که ماه گذشته در روستای او برپا شده بود، برداشت.

پس از اینکه شهردار اعلام کرد 17 چادر سفید ناامن، “غیر انسانی” هستند و از طوفان بعدی جان سالم به در نخواهند برد، کارگران شروع به پایین کشیدن 17 چادر سفید کردند.

ایگنر گفت: «بسیار واضح است، این روش فقط چادر زدن — من هنوز هم متقاعد شده ام که احمقانه ترین راه حل است — نصب این چادرها در شهرداری هایی که در حال حاضر به اندازه کافی انجام می دهند، من این اجازه را نمی دهم.

او ادعا کرد که برخی از ساکنان از حضور پناهجویان که بسیاری از آنها مردان جوان هستند احساس خطر می کنند.

دولت اتریش بارها از مقاومت این روستا در قبال اسکان پناهجویان در چادر انتقاد کرده و گفته است که اکثر مناطق اتریش، از جمله ایالت اتریش علیا که در آن سنت جورجن مستقر است، سهمیه های لازم برای پذیرش پناهجویان را برآورده نکرده اند.

در سراسر اروپا، از زمانی که بیش از یک میلیون نفر در هفت سال پیش به این قاره پناهنده شدند، تعداد افرادی که برای حمایت بین‌المللی درخواست می‌کنند به بالاترین حد خود رسیده است. این امر بر سیستم های ملی پناهندگی فشار وارد کرده است، به ویژه در مورد مسکن.

در آلمان، مقامات در برلین فرودگاه سابق را به پناهگاه موقت پناهندگان تبدیل کرده اند برای بیش از 3600 مهاجر به عنوان سرپناه های معمولی شلوغ شدند.

در اتریش، حتی آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد نیز درگیر شد و از دولت فدرال و سنت جورجن خواست تا مصالحه ای بیابند تا مهاجران در سرمای زمستان بی خانمان نشوند.

با وجود تمام چالش‌هایی که اتریش در حال حاضر به دلیل تعداد بالای درخواست‌های پناهندگی با آن مواجه است، اگر مردم، که بسیاری از آنها مجبور به فرار از جنگ و تروریسم بودند، در خیابان‌ها بیایند، یک امتیاز شکست برای اتریش خواهد بود. کریستف پینتر، رئیس UNHCR اتریش.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل خاطرنشان کرد که بسیاری از جوامع در اتریش قبلاً افرادی را که به دنبال حفاظت هستند پذیرفته اند و تنها حدود 5000 مکان دیگر مورد نیاز است.

پینتر گفت: “اگر هر شهرداری دل کند و چند مکان ایجاد کند، مشکل به سرعت حل می شود.”

با این حال، Aigner آن را اینگونه نمی بیند.

او با اشاره به تعداد پناهجویانی که روستایش قرار است در آن پناه بگیرد، گفت: «این خیلی زیاد است.

گرهارد کارنر، وزیر کشور اتریش، گفت که چادرها پناهجویان جوان را کمتر تهدید می کند، نه بیشتر.

به گزارش روزنامه اتریشی Der، کارنر گفت: «وظیفه ما این است که از نشستن مردان جوانی که عملاً هیچ شانسی برای پناهندگی ندارند، جلوی مدارس، جلوی مهدکودک ها، در میدان های اصلی ما، در میادین روستاها، در ایستگاه های قطار جلوگیری کنیم. استاندارد.

هنوز مشخص نیست که دولت فدرال اتریش چه واکنشی نسبت به برچیدن چادرها خواهد داشت، اما تا اواخر روز دوشنبه، وزارت کشور درخواست تجدید نظر در دادگاه برای حفظ چادرها در محل خود ارائه نکرده بود. بیش از 100 پناهجوی ساکن در چادرها در دیگر پناهگاه ها توزیع شدند.

بیش از 70000 نفر از ژانویه تا سپتامبر در اتریش درخواست پناهندگی داده اند. در مقایسه، تنها حدود 40000 نفر در تمام سال 2021 درخواست پناهندگی دادند.

اتریش همچنین میزبان بیش از 85000 پناهجوی اوکراینی است که از جنگ وحشیانه روسیه گریخته اند.

بسیاری از پناهجویان اخیر از کشورهایی مانند هند، سوریه، افغانستان یا شمال آفریقا آمده‌اند، اما بیشتر آنها قصد اقامت در اتریش را ندارند.

اغلب این مهاجران که مسیر بالکان را طی کرده‌اند، هزاران یورو (دلار) به قاچاقچیان انسان می‌پردازند که سعی می‌کنند به کشورهایی مانند آلمان، اسپانیا یا ایتالیا برسند به امید یافتن کار.

از آنجایی که آنها از نظر قانونی اجازه عبور از اتریش را ندارند، در صورت بازداشت برای جلوگیری از اخراج فوری درخواست پناهندگی می کنند. اغلب آنها پس از چند روز در سیستم پناهندگی اتریش به سفر خود به غرب ادامه می دهند و به دنبال رسیدن به مقصد مورد نظر خود هستند.

به گفته کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، این بدان معناست که علیرغم افزایش تعداد پناهجویان، تعداد واقعی متقاضیان پناهندگی در اتریش “تنها در حد سال گذشته است.”

یک پناهجوی جوان از سومالی که روز دوشنبه در سنت جورجن مصاحبه شد، گفت که به طور فزاینده ای از وضعیت خود ناامید می شود.

بشیر حسن جبارت 27 ساله گفت: “من نمی دانم چگونه می توانم در اروپا زندگی کنم.” “هرجا می روی، تو را برمی گردانند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اتحادیه اروپا باید از قدرت اقلیمی خود استفاده کند | چشم انداز

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، نظرات بیان شده در این مقاله …