تشبیه طلسم بازی های المپیک و پارالمپیک پاریس به “کلیتوریس در مربیان” | بازی های المپیک پاریس 2024

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

طلسم های فرانسه برای بازی های المپیک 2024 به یک کلیتوریس غول پیکر در مربیان تشبیه شده است و روزنامه فرانسوی لیبراسیون از آن به عنوان یک انحراف انقلابی از نماد سنتی فالیک برج ایفل استقبال کرد.

هنگامی که دو طلسم قرمز مثلثی، Phryges، هفته گذشته برای بازی‌های المپیک و پارالمپیک رونمایی شد، آنها به شکل کلاه‌های فریجی، کلاه‌های فلاپی و مخروطی شکل مرتبط با انقلاب فرانسه معرفی شدند.

کمیته سازماندهی پاریس گفت که این فرصتی است برای “تجسم روح فرانسوی با ارائه چیزهای جدید” در فاصله ای از شخصیت سنتی حیوانات که اغلب برای المپیک انتخاب می شود.

اما فیگورهای قرمز کوچک به سرعت به کلیتوریس با چهره های خندان تشبیه شده اند. آنها شباهت قابل توجهی به کلیتوریس بادی و قرمز غول پیکر دارند که در روز جهانی زن سال گذشته در مقابل برج ایفل توسط یک گروه فمینیستی که برای آموزش بیشتر و تحقیقات علمی در مورد اندامی که تنها عملکرد آن ارگاسم زنانه است، کمپین می کنند.

اعضای Gang du Clito با حمل کلیتوریس بادی به ارتفاع 5 متر به مناسبت روز جهانی زن در Human Rights Plaza در 8 مارس 2021.
اعضای گنگ دو کلیتو حمل کلیتوریس بادی به ارتفاع 5 متر به مناسبت روز جهانی زن در پلازای حقوق بشر در 8 مارس 2021. عکس: استفانو رلندینی/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

کوئنتین ژیرار، روزنامه‌نگار در مقاله‌ای در لیبراسیون، این واقعیت را جشن گرفت که نوک کلاه طلسم‌ها در واقع به‌عنوان یک چشم کلیتوریس دیده می‌شود.

او گفت «از نقطه نظر آناتومیک» داشتن کلیتوریس به عنوان طلسم المپیک فرانسوی «خبر بسیار خوبی» بود و به این معنی بود که پس از سال‌ها تابو و عدم آموزش، این کشور در مجموع «بالاخره فهمیده‌اند که چگونه به نظر می‌رسد». .

و او افزود: «از دیدگاه سیاسی، بد نیست که پاریس برج ایفل فالیک ابدی خود را به نفع یک کلیتوریس رها کند، یک نمایش جدید از پایتخت فرانسه که «انقلابی و فمینیستی» است.

اما در بحث اجتناب‌ناپذیر شبکه‌های اجتماعی پیرامون طلسم‌های کلیتوریس شکل، یکی از معلمان دبیرستان گفت که طراحی ساده مثلثی آن‌ها می‌تواند تصور مبهم جامعه از بخش مورد بحث آناتومی زنان را تقویت کند و پیشنهاد می‌کند معلمان زیست‌شناسی برای طراحی مجدد آن‌ها وارد شوند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گزارش می‌گوید اگر کوئینزلند به سرعت به انرژی‌های تجدیدپذیر تغییر نکند، با کاهش رفاه “قابل توجه” روبرو خواهد شد | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک گزارش به سفارش دولت …