سوناک می گوید: در مصرف انرژی مراقب باشید، اما حمایت ادامه خواهد داشت قبوض انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ریشی سوناک به خانوارها گفته است که برای کمک به کاهش قبوض در مصرف انرژی خود مراقب باشند، اما گفت که دولت در زمستان سخت به حمایت از مردم ادامه خواهد داد.

نخست وزیر که در اجلاس سران گروه 20 در اندونزی شرکت می کند، گفت در حالی که هر کس «تصمیم خود را می گیرد»، مصرف انرژی کمتر «محصول جانبی اضافی افزایش امنیت انرژی ما» را به همراه خواهد داشت.

آبان نیوز هفته گذشته فاش کرد که وزارت خزانه داری در حال بررسی افزایش سقف انرژی از سطح کنونی 2500 پوندی خود از آوریل آینده است و بحث در مورد اینکه آیا جرمی هانت باید در بیانیه پاییز پنجشنبه اعلام کند یا خیر، در حال انجام است.

سوناک در طی مصاحبه با پخش کنندگان در G20 همچنین از مدیران شهری خواست تا با نشان دادن “محدودیت پرداخت” بیشتر، پاداش های مارپیچ بانکداران را کاهش دهند و ادعا کرد که این خواسته او کاهش تعداد پرستاران وابسته به بانک های مواد غذایی است.

او از شرکت ها خواست برای جلوگیری از “مارپیچ قیمت دستمزد” به مدیران ارشد افزایش دستمزد را افزایش ندهند و هشدار داد که در غیر این صورت این مشکلات حداقل یک سال ادامه خواهد داشت.

با توجه به خطر افزایش قبض انرژی، سوناک به GB News گفت: “من فکر می کنم که مردم تصمیمات خود را خواهند گرفت. در نهایت، چیزی که مردم در حال حاضر بیشتر با آن دست و پنجه نرم می کنند چیست، قبض های بالا است، درست است؟

“بنابراین اگر کارهایی وجود دارد که همه ما می توانیم برای بهبود بازده مصرف انرژی انجام دهیم، تا مراقب آن باشیم، مطمئن هستم که این همان کاری است که مردم در همه جا انجام می دهند، زیرا این برای کاهش صورتحساب ها نیز مفید است. این محصول جانبی اضافی افزایش امنیت انرژی ما را دارد، اما اولویت من این است که مطمئن شوم از افرادی که در زمستان به کمک ما در قبوض نیاز دارند، حمایت کنیم. این کاری است که ما انجام می دهیم. این کاری است که دولت به انجام آن ادامه خواهد داد.»

با توجه به اینکه برخی از تراست‌های NHS مجبور به راه‌اندازی بانک‌های مواد غذایی برای کارکنان بودند، از سوناک پرسیده شد که آیا این تمایل شدید او کاهش اتکای آنها به پشتیبانی اضطراری است یا خیر. او به ITV News گفت: «من قبلاً گفته بودم که اینطور است. “من فکر می کنم واضح است که این یک تراژدی است که مردم باید از بانک های مواد غذایی استفاده کنند. هیچ کس نمی خواهد بانک های مواد غذایی را در جامعه ما ببیند.

اما در حالی که مردم از آنها استفاده می کنند، من از افرادی که آنها را در حوزه انتخابیه من و همچنین جاهای دیگر ارائه می دهند، تحسین و قدردانی می کنم. اما مطمئناً می‌خواهم به موقعیتی برسم که نیازی به استفاده از بانک مواد غذایی نباشد.»

پس از اینکه پرستاران برای اولین بار در دهه‌ها به اقدامات صنعتی رای دادند، دولت برای اعتصاب‌های گسترده در سراسر خدمات بهداشتی آماده شد. سوناک افزایش 17 درصدی دستمزد درخواستی را “غیرقابل قبول” توصیف کرد.

نخست وزیر هشدار داد که تورم همچنان «دشمنی است که باید با آن مقابله کنیم».

چند روز قبل از بیانیه پاییزی صدراعظم جرمی هانت که انتظار می‌رود افزایش مالیات برای همه و کاهش هزینه‌های عمومی برای پر کردن حدود 60 میلیارد پوند «سیاهچاله» رونمایی شود، سوناک گفت که کاهش تورم از سطوح حدود 10 درصد اولویت اصلی است.

“[The statement] مالیه عمومی ما را در مسیری پایدار قرار می‌دهد که به ما در کنترل تورم کمک می‌کند.» “این به ما کمک می کند تا افزایش نرخ وام مسکن را محدود کنیم و به همین دلیل است که ما باید کاری را که قرار است انجام دهیم انجام دهیم، اما این بحثی است که ما در G20 داریم.

این یک گفتگوی بین‌المللی است که در اینجا نیز اتفاق می‌افتد، بنابراین ما در مواجهه با این چالش تنها نیستیم.»

پس از گزارش‌هایی مبنی بر اینکه پاداش‌های سیتی در سال جاری به طور متوسط ​​20000 پوند است – 5000 پوند بیشتر از سال گذشته – سوناک گفت که مدیران باید در چنین زمانی “محدودیت دستمزد را بپذیرند” و مطمئن شوند که “مراقب همه کارگران خود هستند”.

وی افزود: “اگر ما در نهایت به مارپیچ قیمت دستمزدها بپردازیم، افرادی که بیشترین آسیب را خواهند دید، افرادی هستند که کمترین درآمد را دارند، و ما همچنان در یک سال آینده این گفتگو را انجام خواهیم داد.”

سوناک در پاسخ به این سوال که آیا او خدمات بهداشتی خصوصی دارد یا خیر، از پاسخ دادن خودداری کرد و تنها گفت که “مناسب” نیست که “در مورد مراقبت های بهداشتی خانواده خود” صحبت کنیم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لایحه ایمنی آنلاین: بریتانیا پس از انتقاد از آزادی بیان محدودیت های اینترنت را کاهش می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، پس از انتقاد شدید فعالان و …