آخرین زنجیره داروخانه والمارت برای پیشنهاد تسویه حساب مواد افیونی

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

غول خرده‌فروشی والمارت روز سه‌شنبه به آخرین بازیگر اصلی صنعت دارو تبدیل شد که طرحی را برای حل و فصل دعوای حقوقی دولت‌های ایالتی و محلی بر سر تلفات مواد افیونی نسخه‌ای قدرتمند فروخته شده در داروخانه‌هایش با دولت‌های ایالتی و محلی در سراسر ایالات متحده اعلام کرد.

این پیشنهاد 3.1 میلیارد دلاری به دنبال اعلامیه های مشابه در 2 نوامبر از سوی دو بزرگترین داروخانه زنجیره ای ایالات متحده، CVS Health و Walgreen Co.، که هر کدام گفتند حدود 5 میلیارد دلار پرداخت خواهند کرد، انجام می شود.

این معاملات محصول مذاکره با گروهی از دادستان های کل کشور است، اما نهایی نیستند. قراردادهای CVS و Walgreens باید ابتدا توسط توده مهمی از دولت های ایالتی و محلی قبل از تکمیل آنها پذیرفته شود. طرح والمارت باید توسط 43 ایالت تایید شود. روند رسمی هنوز آغاز نشده است.

داروخانه‌های ملی به برخی از بزرگ‌ترین داروسازان و توزیع‌کنندگان دارو می‌پیوندند تا پرونده‌های حقوقی پیچیده‌ای را درباره نقش ادعایی آنها در اپیدمی مصرف بیش از حد مواد افیونی که با بیش از 500000 مرگ و میر در ایالات متحده طی دو دهه گذشته مرتبط است، حل و فصل کنند.

تعداد تسویه حساب های پیشنهادی و نهایی در سال های اخیر بیش از 50 میلیارد دلار است که بیشتر آن توسط دولت ها برای مبارزه با بحران استفاده می شود.

در دهه 2000، بیشتر مصرف بیش از حد مواد مخدر کشنده شامل داروهای تجویزی مانند OxyContin و ژنریک oxycodone بود. پس از اینکه دولت‌ها، پزشکان و شرکت‌ها اقداماتی را برای سخت‌تر کردن آنها انجام دادند، افراد معتاد به مواد مخدر به طور فزاینده‌ای به هروئین روی آوردند که مرگبارتر بود.

در سال های اخیر، میزان مرگ و میر ناشی از مواد افیونی به حدود 80000 نفر در سال افزایش یافته است. بیشتر این مرگ و میرها مربوط به نسخه تولید غیرقانونی داروی قوی فنتانیل ساخته شده در آزمایشگاه است که در سراسر عرضه داروهای غیرقانونی ایالات متحده ظاهر می شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: اروپا باید در زمستان امسال صد هزار پناهنده اوکراینی را آماده کند.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس شورای پناهندگان نروژ (NRC) در …