بازار کار بریتانیا در حال تغییر است زیرا تورم حقوق واقعی را کاهش می دهد | اقتصاد

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جرمی هانت در پاسخ به آخرین آمار رسمی در مورد وضعیت بازار کار بریتانیا صریح بود. صدراعظم گفت که تورم بالا ارزش چک های حقوقی را از بین می برد. دستمزد مردم آنطور که باید بالا نمی رفت.

هانت به دنبال این بود که مقصر افزایش هزینه های زندگی را به گردن ولادیمیر پوتین بیاندازد، اما در حالی که تهاجم روسیه به اوکراین مطمئناً از اوایل امسال تورم را افزایش داده است، تصویر پیچیده تر از آن است.

در دهه پس از پایان بحران مالی جهانی 09-2007، درصد جمعیت شاغل به طور پیوسته افزایش یافت و درصد افراد غیرفعال اقتصادی کاهش یافت. کارفرمایان مشکلی برای پر کردن جای خالی نداشتند و بنابراین در مذاکرات دستمزد مزیت داشتند. رشد درآمد سالیانه حتی با کاهش بیکاری به سطوحی که از اواسط دهه 1970 مشاهده نشده بود، کم بود.

سپس همه گیری فرا رسید. عدم تحرک دوباره شروع به افزایش کرد و در حالی که هنوز نسبت به یک دهه قبل کمتر بود، در دوره قبل از ظهور کووید-19 در بریتانیا در اوایل سال 2020، 1.4 درصد افزایش یافته است. نرخ اشتغال برعکس حرکت کرده است. جهت، کاهش 1.1 امتیاز.

به نظر می رسد افزایش تعداد افراد بیمار طولانی مدت دلیل اصلی کاهش عرضه نیروی کار باشد. در گذشته، این روند در میان کارگران بالای 50 سال مشهود بود، اما دفتر آمار ملی گفت که گروه‌های سنی جوان‌تر عمدتاً مسئول افزایش 0.2 درصدی عدم تحرک در سه ماه منتهی به سپتامبر بودند. صدراعظم سایه، ریچل ریوز، می‌گوید فهرست‌های انتظار طولانی‌تر NHS – بیش از 7 میلیون نفر – تا حدی مقصر هستند.

کاهش نیروی کار به این معنی بود که شرکت‌ها برای پر کردن جای خالی که با برداشته شدن محدودیت‌های قرنطینه در دسترس بودند، تلاش می‌کردند. اتحادیه ها به دلیل افزایش قدرت چانه زنی آنها می توانستند در مورد دستمزد بالاتر مذاکره کنند. اما اگرچه رشد کل دستمزد – که شامل پاداش‌ها نیز می‌شود – با نرخ سالانه 6 درصد افزایش می‌یابد، دستمزدها همچنان با قیمت‌ها سازگاری ندارند. این امر به ویژه در بخش دولتی صدق می کند، جایی که دستمزد سالانه فقط 2 درصد افزایش می یابد.

کارگران و کارفرمایان به طرق مختلف به وضعیت بازار کار واکنش نشان داده اند. کاهش حقوق واقعی منجر به افزایش اختلافات صنعتی شده است و تعداد روزهای از دست رفته در اعتصاب به بالاترین حد خود در بیش از یک دهه گذشته رسیده است. در همین حال، گروه های کارفرمایی از دولت خواسته اند تا قوانین مهاجرت را برای افزایش عرضه نیروی کار کاهش دهد.

زمان آن ممکن است بگذرد زیرا آخرین داده های ONS نشان می دهد که بازار کار در حال چرخش است. جای خالی، اگرچه از نظر تاریخی هنوز بالاست، برای چهارمین سه ماهه متوالی کاهش یافته است. اشتغال بیش از 50000 نفر در سه ماه منتهی به سپتامبر کاهش یافت. و نرخ بیکاری اندکی افزایش یافت. این روندها احتمالاً در زمستان ادامه می‌یابد، زیرا سیاست‌های سخت‌گیرانه توسط بانک انگلستان و خزانه‌داری با افزایش صورت‌حساب‌های انرژی و کاهش درآمدهای واقعی ترکیب می‌شود تا اقتصاد را به طور قابل توجهی کند کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناسان می گویند استراتژی EV کارگر فوراً مشکلات عرضه استرالیا را برطرف نمی کند | وسایل نقلیه الکتریکی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، به گفته کارشناسان صنعت، علیرغم …