جرمی هانت “درصد مالیات بادآورده جدید 40 درصدی بر ژنراتورهای برق” | صنعت انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

طبق گزارش‌ها، جرمی هانت در حال آماده شدن برای ضربه زدن به شرکت‌های تولید برق با مالیات 40 درصدی بر «بازده مازاد» آنها است، زیرا تلاش می‌کند تا اقداماتی را برای کاهش هزینه‌های زندگی تامین کند.

صدراعظم در حال بررسی مالیات بر سود اضافی تولید شده توسط ژنراتورها بالاتر از قیمت معین در هر مگاوات ساعت است که هنوز در مورد آن تصمیم گیری نشده است.

هانت همچنین قصد دارد مالیات بادآورده موجود بر اپراتورهای نفت و گاز دریای شمال را تشدید کند و این مالیات را از 25 درصد به 35 درصد افزایش دهد و آن را دو سال تا سال 2028 تمدید کند.

طبق گزارش فایننشال تایمز، انتظار می‌رود این دو مالیات بادآورده، 45 میلیارد پوند در طول 6 سال بسته به تغییرات قیمت انرژی تولید کنند. پیش‌بینی شده بود که مالیات بر درآمد دریای شمال در طول چهار سال حدود 28 میلیارد پوند افزایش یابد.

اقدام برای محدود کردن سود تولیدکنندگان برق نشان‌دهنده انحراف از برنامه نخست‌وزیر سابق لیز تراس برای محدود کردن درآمد تولیدکنندگان انرژی‌های تجدیدپذیر و هسته‌ای از سال آینده، مطابق با سقف درآمد اتحادیه اروپا است.

مقامات بیش از شش ماه را صرف بررسی روش‌های اخذ مالیات از ژنراتورهای برق کرده‌اند که به دلیل افزایش قیمت برق – که به قیمت عمده‌فروشی گاز طبیعی مرتبط است – از سود زیادی برخوردار شده‌اند، در حالی که هزینه‌های آنها تا حد زیادی ثابت مانده است.

دولت روی طرح‌هایی کار کرده است تا شرکت‌ها را به‌صورت داوطلبانه به قراردادهای مابه‌التفاوت سوق دهد، که درآمد آنها را محدود می‌کند اما درآمد بلندمدت آنها را تضمین می‌کند.

با این حال، صنعت تولید بر اساس طرح مورد علاقه آنها تقسیم شده است. منابع صنعتی گفتند که ژنراتورها به طور فزاینده ای نشان داده اند که یک بار مالیات بادآورده ترجیح داده می شود تا عدم قطعیت گزینه های مرتبط با قیمت های بی ثبات انرژی.

یکی از مدیران انرژی گفت: «پیشنهاد این بود که گزینه‌ها خیلی پیچیده هستند و یک مالیات بادآورده مستقیم اطمینان بیشتری نسبت به آینده برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند.

این نگرانی وجود دارد که مالیات بر شرکت های تجدیدپذیر می تواند سرمایه گذاران را از حمایت از پروژه های انرژی سبز در مقیاس بزرگ باز دارد.

تولیدکننده انرژی SSE گفته است که مالیات بادآورده می تواند به پیشرفت بریتانیا در ایجاد منابع داخلی برق آسیب برساند.

انتظار می‌رود که هانت در بیانیه پاییزی خود در روز پنج‌شنبه مالیات‌های بادآورده سخت‌تر را ارائه کند. او همچنین احتمالاً تغییراتی را در ضمانت قیمت انرژی اعلام خواهد کرد که برای یک قبض معمولی خانگی 2500 پوند تعیین می کند.

هانت در یکی از اولین اقدامات خود به عنوان صدراعظم، سیاست دو ساله تراس برای کاهش قبض انرژی را به شش ماه کاهش داد. انتظار می رود که او حفاظت از میلیون ها خانوار و مستمری بگیران کم درآمد را حفظ کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خانواده هری دان که به راننده آمریکایی “وحشت زده” گفته شد به دادگاه نروید | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خانواده هری دان گفته اند …