لاتین تبارهای ایالات متحده دیوانه فوتبال هستند. چرا این موضوع در ترکیب جام جهانی منعکس نمی شود؟ | ایالات متحده آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

طرفداران فوتبال اسپانیایی زبان در یک سن خاص با گوش دادن به سخنان پخش کننده هایی که از تیم ملی مردان ایالات متحده به عنوان “el equipo de todos” یاد می کنند بزرگ شده اند – تیم همه افراد، نشان دهنده پیشینه های فرهنگی متنوعی است که آمریکا را تشکیل می دهد. اما تیم 26 بازیکن ایالات متحده برای جام جهانی امسال، که در 20 نوامبر آغاز می شود، فقط سه بازیکن به نمایندگی از لاتین و لاتین تبارها دارد که سهم قابل توجهی از طرفداران بازی در ایالات متحده را تشکیل می دهند.

خسوس فریرا در 10 سالگی از کلمبیا به تگزاس نقل مکان کرد، والدین کریستین رولدان هافبک اهل السالوادور و هندوراس هستند و پدربزرگ جیو رینا نیز آرژانتینی است. لوکا د لا توره، که پدرش اسپانیایی است، حضور اسپانیایی دیگری را فراهم می کند، اما او لاتین تبار نیست. و باید تعریف لاتین تبار را گسترش داد تا کلین آکوستا را که ناپدری پدری او مکزیکی است به حساب آورد. ریکاردو پپی، مهاجم مکزیکی آمریکایی که با انتخاب آمریکا به جای کشور مادری خانواده‌اش، نبردی داغ را بر سر خدماتش حل کرد، کنار گذاشته شد.

اگر تیمش از گروهی با انگلیس، ولز و ایران خارج شود، انتخاب‌های سرمربی گرگ برهالتر با بررسی کمی روبرو خواهد شد. اما، در حال حاضر، انتخاب های او بحثی را در مورد اینکه آیا فهرست منعکس کننده بیش از 62 میلیون آمریکایی لاتین تبار است، که اکثر آنها به عنوان هوادار فوتبال شناخته می شوند و باعث افزایش 52 درصدی علاقه به این ورزش در سال های اخیر شده است بحثی را برانگیخته است. به سفارش Telemundo.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز در مورد مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین مسابقه بروند جمع‌آوری شده است.

از بازخورد شما متشکرم.

برخی از مشهورترین کارشناسان فوتبال آمریکای شمالی در این مرحله تمایل دارند به برهالتر از شک و تردید بهره مند شوند.

از این گذشته، برهالتر به سختی در نحوه عملکرد فوتبال در ایالات متحده مقصر است. هزینه های مربوط به شرکت در فوتبال جوانان ایالات متحده اغلب باعث می شود که کودکان سفیدپوست و مرفه رشد کنند. بهترین این بازیکنان همچنین اغلب دارای سوابق اروپایی – و پاسپورت اتحادیه اروپا – هستند که به آنها اجازه می‌دهد در لیگ‌های با کالیبر بالا اروپا بدون نیاز به باشگاه‌ها برای دادن یکی از تعداد محدودی از مکان‌ها برای بازیکنانی که از خارج از قاره می‌آیند، به دنبال فرصت باشند.

در هر صورت، این فقط مربیان نیستند که تصمیم می گیرند چه کسی نماینده آمریکا باشد. مارتین واسکوئز، که برای ایالات متحده و مکزیک و همچنین به عنوان دستیار مربی برای USMNT بازی می‌کرد، می‌گوید که بازیکنان دوتابعیتی اغلب انتخاب می‌کنند که ال تری را به جای ستاره‌ها و راه راه‌ها به نمایندگی از ال تری انتخاب کنند (او می‌توانست برای هر دو کشور به عنوان بازی‌هایش بازی کند. مکزیک مورد تحریم فیفا قرار نگرفت).

واسکز به آبان نیوز می گوید: «این تصمیمات فردی است و نه اینکه به بازیکنان فرصت داده شود.

حداقل سه بازیکنی که شانس حضور در تیم ملی آمریکا برای جام جهانی امسال را داشتند، به جای آن نماینده مکزیک بودند: دروازه بان دیوید اوچوا، هافبک افرین آلوارز و مدافع جولیان آرائوخو. همانطور که اتفاق می افتد، هیچ یک از این سه نفر به فهرست نهایی مکزیک که روز دوشنبه اعلام شد، نرسیدند

نبردهای استخدام بر سر پپی، اوچوا، آلوارز و آرائوخو نه تنها گسترش رقابت شدید در میدان بین ایالات متحده و مکزیک است. آنها همچنین نمادی از پویایی پیچیده ای هستند که نه تنها برای ریشه یابی، بلکه در برخی موارد، زمانی که بازیکنان با هر دو کشور ارتباط دارند، برای چه کسی بازی کنند.

واسکز مکزیکی الاصل، مربی لیگ یو اس ال، مرکزی دره فوئگو اف سی، آرائوخو، اوچوا و آلوارز را شناخت و سعی کرد آنها را برای ایالات متحده به خدمت بگیرد. او وضعیت اسفناک آنها را به خوبی درک می کند، زیرا در آن زندگی کرده است و – در دورانی که دستیار یورگن کلینزمن USMNT بود – با دیگرانی که آن را نیز تجربه کرده بودند کار کرده است، از جمله عمر گونزالس، هرکولز گومز و خوزه تورس، که همگی ریشه های مکزیکی داشتند.

همه آنها رویای نمایندگی از ایالات متحده یا مکزیک را داشتند و واسکز می گوید: رفتن به جام جهانی. «چه چیزی روی من تأثیر گذاشت [to switch sides] شانس بهتری برای بردن به جام جهانی بود – به عبارت دیگر، فرصت داخل زمین.”

و این اتفاقی است که در ماه های منتهی به جام جهانی در زمین رخ داده است که به شانس برخی از بازیکنان لاتین تبار USMNT لطمه زده است. پپی یک نمونه بارز است. پس از اینکه این نوجوان 13 گل برای اف سی دالاس در سال 2021 به ثمر رساند (و همچنین سه گل دیگر برای ایالات متحده)، در ژانویه 2022 با مبلغی بالغ بر 20 میلیون دلار به تیم بوندس لیگا آگزبورگ رفت – و در 16 بازی یک بار گلزنی نکرد. او به صورت قرضی در تیم هلندی گرونینگن موفقیت بیشتری کسب کرده است – با هفت گل در 10 بازی – اما برهالتر تصریح کرده است که تحت تاثیر کیفیت لیگ هلند نیست. در عوض، جاش سارجنت از نوریچ سیتی را انتخاب کرد، که تجربه او در مسابقات قهرمانی انگلیس می‌تواند در بازی با انگلیس و ولز در آینده ارزشمند باشد.

روزنامه نگار جان آرنولد، که خبرنامه Getting Concacaf’ed را منتشر می کند، می گوید که برخی از نامزدهای لاتین تبار عملکرد خوبی نداشتند. من مطمئن نیستم که تعداد بازیکنان زیادی وجود داشته باشد که … واقعاً در ترکیب هستند.

این موضعی است که توسط لوئیس عمر تاپیا، مفسر ارشد پخش کننده اسپانیایی زبان TUDN تکرار شده است. تاپیا معتقد است که انتقال پپی 19 ساله از لیگ برتر فوتبال به بوندسلیگا زودهنگام بود و کاهش زمان بازی – و همچنین دوره قرضی – در واقع به رویاهای قطری او پایان داد.

تاپیا می گوید: «پپی در زمانی که نباید می رفت. “و این همه چیز را تحت تاثیر قرار داده است.”

اما شاید به هر حال قطر هدف نباشد. آرنولد و تاپیا خاطرنشان می‌کنند که پپی 23 ساله خواهد شد و زمانی که ایالات متحده میزبان مشترک جام جهانی 2026 در کنار کانادا و به اندازه کافی مکزیک باشد، به دوران اوج خود نزدیک می‌شود. دیگر بازیکنان USMNT تا آن زمان در اوج خود خواهند بود، از جمله کریستین پولیسیچ، رینا، سرجینو دست و وستون مک‌کینی، که حضوری عمیق در این مسابقات را واقع‌بینانه می‌سازند، چیزی که می‌تواند استعدادهای دوتابعیتی را از مکزیک و ایالات متحده دور کند.

آرنولد معتقد است بازیکنی مانند آلخاندرو زندخاس از باشگاه آمریکای مکزیک، که پس از نمایندگی ال تری در سطح جوانان، نبردی شبیه به پپی را آغاز کرده است، می تواند در مسابقات آتی USMNT نقش داشته باشد. و تاپیا می‌گوید که اطلاعاتی دارد مبنی بر اینکه براندون واسکز، مهاجم اف سی سینسیناتی، USMNT را به مکزیک ترجیح می‌دهد، علیرغم اینکه واجد شرایط هر دوی آنها است.

در حال حاضر، آملیا لوپز از آژانس مشاوره و مدیریت ورزشی Marketing Jersey می‌گوید که معتقد نیست که جذب طرفداران لاتین و لاتین به USMNT صرفاً به انتخاب بازیکنان اسپانیایی بیشتر باشد. سوابق – فوتبال یا غیر آن – معدود لاتین تبارهای حاضر در این جام جهانی نمی تواند متنوع تر از این باشد و این واقعیت را نشان می دهد که اسپانیایی تبارهای آمریکا یکپارچه نیستند. به عنوان مثال، چرا یک هوادار هندوراسی-آمریکایی به طور خاص برای یک آمریکایی آرژانتینی-آمریکایی مانند رینا تشویق می کند، در حالی که ریشه آنها در کشورهایی است که هزاران مایل از هم فاصله دارند؟

لوپز که به دلیل عشق پدرش به ال تری از مکزیک در ایالات متحده حمایت می کند، می گوید: “تلاش برای برقراری ارتباط صحیح با یک بخش از جامعه اغلب به این معنی است که شما به بخش دیگر بی اعتنا هستید.” فکر می‌کنم اینجاست که فوتبال ایالات متحده باید تصمیم بگیرد که آیا فقدان نماینده یک پیامد ضروری است یا مشکلی که ارزش اصلاح دارد.»

با این حال تاپیا و واسکز هیچ مشکلی با وضعیت اوضاع ندارند. واسکوئز امیدوار است که هر دو کشورش در قطر پیشرفت کنند. در مورد تاپیا، شیلی، جایی که او متولد شد، واجد شرایط حضور در قطر نشد، بنابراین او همه با USMNT همکاری می کند و می گوید که صعود این تیم به یک چهارم نهایی تعجب آور نخواهد بود.

تاپیا می گوید که “segundo equipo” – یا تیم دوم او – مدت هاست که ایالات متحده بوده است. او می‌گوید: «دو دخترم اینجا به دنیا آمدند، چهار نوه‌ام اینجا به دنیا آمدند، من در ۱۴ سالگی به اینجا نقل مکان کردم و تمام حرفه‌ام اینجا بوده است. من همیشه می‌خواهم آمریکا برنده شود و فکر می‌کنم این تیم می‌تواند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …