مالک Bluewater نسبت به رکود تحولات با کاهش ارزش ملک هشدار داد | اوراق بهادار زمین

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Landsec گفته است که ارزش املاک در حال کاهش است و پیشرفت‌های جدید به دلیل افزایش نرخ‌های بهره در حال خشک شدن هستند، زیرا برخی از خرده‌فروشان مغازه‌ها را تعطیل می‌کنند تا بر فروشگاه‌های کمتر اما بزرگ‌تر در بهترین مکان‌ها تمرکز کنند.

این شرکت که مالک مرکز خرید Trinity Leeds و Bluewater در کنت است، گفت که هزینه های ساخت و ساز بالاتر و اخیراً افزایش شدید هزینه های مالی توسعه منجر به رکود در پیشرفت های جدید در لندن می شود.

مدیر اجرایی، مارک آلن، گفت: «در دوره‌های قبلی عدم اطمینان اقتصادی، شروع‌های جدید حدود 30 تا 90 درصد کمتر از سطح مورد انتظار اولیه بودند و ما معتقدیم که این امر می‌تواند در 12 ماه آینده تکرار شود.»

او گفت که برخی از خرده‌فروشان بزرگ مانند زارا، اچ اند ام و نکست، فروشگاه‌های بزرگ‌تر خود را در بهترین مراکز خرید «با کیفیت بالا» برای ارائه طیف وسیع‌تری از کالاها و اندازه‌ها دو یا سه برابر می‌کنند و در حال بستن فروشگاه‌های کوچک‌تر هستند.

او گفت که به دلیل کاهش اجاره‌بها، «برخی از این برندها دو یا سه برابر فضا می‌گیرند، اما خیلی بیشتر از مجموع اجاره یا سایر هزینه‌های اشغالی که قبلاً پرداخت می‌کردند، نمی‌پردازند». فروش در مراکز خرید Landsec اکنون به سطح قبل از همه‌گیری نزدیک شده است، در حالی که اجاره‌ها 35 درصد پایین‌تر و ارزش ملک از سال 2017 63 درصد کاهش یافته است.

او توضیح داد: «در بازاری که در آن هزینه‌های مصرف‌کننده فشار وارد می‌شود، ما شاهد تمرکز خرده‌فروشان بیشتر بر منطقی‌سازی انتهای پرتفوی خود و تمرکز بر فروشگاه‌هایی هستیم که سودآور هستند و سودآوری این محصولات در مقیاس بزرگ. دیدن فروشگاه ها برای ما به عنوان اپراتور بسیار واضح است.»

به نظر می رسد بسته شدن بیشتر مغازه ها محتمل باشد، زیرا به گفته او یک چهارم فضای زیادی در سراسر خرده فروشی بریتانیا وجود دارد، به عنوان مثال، برخی از مراکز خرید که 40 سال پیش ساخته شده اند احتمالاً به آپارتمان تبدیل می شوند.

این شرکت در شش ماهه منتهی به 30 سپتامبر 192 میلیون پوند قبل از مالیات ضرر کرده است، در مقابل سود 275 میلیون پوندی در مدت مشابه سال گذشته.

آلن گفت که افزایش نرخ‌های بهره «تأثیر پایداری بر ارزش دارایی‌ها، خواه سهام، اوراق قرضه یا املاک و مستغلات» خواهد داشت و افزود که بازارها تمایل به بیش از حد دارند.

توسعه دهنده ارزش کل مجموعه خود را 323 میلیون پوند کاهش داد و به 10.9 میلیارد پوند رسید که 2.9 درصد کاهش داشت. دارایی های آن در مرکز لندن 4.4 درصد از ارزش خود را از دست دادند و دفاتر در سیتی بدترین ضربه را (افت 9.7 درصدی) نسبت به دفاتر وست اند (4.2 درصد) دیدند.

گلدمن ساکس پیش بینی می کند که بین ژوئن 2022 تا دسامبر 2024 قیمت املاک تجاری بریتانیا بین 15 تا 20 درصد کاهش یابد.

Landsec انتظار دارد روش‌های انعطاف‌پذیرتری برای کار برای کاهش تقاضای کلی برای فضای اداری در بریتانیا، با بدترین ضربه به فضای بزرگ از نوع HQ.

این شرکت در دو سال گذشته 2 میلیارد پوند از دفاتر و سایر دارایی های لندن را فروخته است زیرا قصد دارد بر فرصت های رشد در شهرها تمرکز کند – نیمی از 4 میلیارد پوندی که برای فروش در نظر گرفته است. بزرگترین فروش آن واگذاری 809 میلیون پوندی دفتر مرکزی دویچه بانک لندن در 21 مورفیلد در شهر در سپتامبر بود. Landsec همچنین پارک ها و هتل های خرده فروشی خود را می فروشد.

آلن گفت، مانند خرده فروشی، دفاتر یک “بازار بسیار دو سرعته” هستند. با افزایش کار هیبریدی، کارفرمایان مشتاق هستند تا جایی که ممکن است کارکنان را به دفتر جذب کنند و دفاتر را نزدیک به پیوندهای حمل و نقل خوب مانند ایستگاه های راه آهن اصلی و در مناطقی با امکانات شهری زیاد و سایر فعالیت هایی که کارکنان می توانند در خارج از خانه انجام دهند، می خواهند. ساعات کاری.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

فعالان حقوق بشر در اندونزی در حالی که پارلمان رابطه جنسی خارج از ازدواج را ممنوع می کند، دست به اعتراض زدند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، فعالان حقوق بشر در اندونزی پس …