رئیس فیفا مدعی شد که جام جهانی “سکوی منحصر به فردی” برای پیگیری صلح اوکراین ارائه می دهد | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، روز سه‌شنبه درخواستی برای آتش‌بس در جنگ اوکراین برای مدت زمان جام جهانی صادر کرد و از همه طرف‌ها خواست تا از این مسابقات به عنوان یک “محرک مثبت” برای تلاش برای حل و فصل استفاده کنند. .

جیانی اینفانتینو، در یک ناهار با رهبران اقتصادهای بزرگ G20 در جزیره بالی اندونزی، گفت که جام جهانی یک ماهه که از یکشنبه در قطر آغاز می شود، بستری منحصر به فرد برای صلح ارائه می دهد.

خواهش من از همه شماست که به آتش بس موقت یک ماهه در طول جام جهانی فکر کنید، یا حداقل اجرای برخی کریدورهای بشردوستانه یا هر چیزی که می تواند به از سرگیری گفت وگوها به عنوان اولین گام برای صلح منجر شود. رئیس فیفا گفت.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز در مورد مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین مسابقه بروند جمع‌آوری شده است.

از بازخورد شما متشکرم.

شما رهبران جهان هستید، توانایی تأثیرگذاری بر روند تاریخ را دارید. فوتبال و جام جهانی به شما و جهان بستری منحصر به فرد از اتحاد و صلح در سراسر جهان ارائه می دهد.

روسیه در آخرین جام جهانی 2018 که میزبان آن بود به مرحله یک چهارم نهایی رسید اما به دلیل حمله به اوکراین از حضور در این مسابقات محروم شد. اوکراین به راهیابی به قطر نزدیک بود اما در ماه ژوئن در پلی آف تعیین کننده مغلوب ولز شد.

اینفانتینو خاطرنشان کرد که روسیه میزبان نسخه 2018 بود و اوکراین برای برگزاری مسابقه 2030 پیشنهاد داده شده است و انتظار می‌رود حدود 5.5 میلیارد نفر این رویداد را تماشا کنند که می‌تواند پیامی امیدوارکننده باشد. او گفت: «شاید جام جهانی فعلی که پنج روز دیگر آغاز می‌شود، بتواند محرک مثبت باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

من یک سرشناس هستم به مت هنکاک در معرض قرار گرفتن دیگر نمایندگان مجلس فقط می توانند رویای آن را ببینند | مت هنکاک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک ماه در سیاست زمان …