ترامپ در مقابل دیسانتیس: جمهوری خواهان در انتخابات سال 2024 دودستگی کردند و “خون روی زمین” را پیش بینی کردند | انتخابات میان دوره ای آمریکا 2022

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیاری برل یکی از اعضای اولیه زنان برای ترامپ بود. او به عنوان رئیس شاخه محلی حزب جمهوری خواه خود در شمال ویسکانسین، دو بار به شدت برای انتخاب او در ایالت نوسانی کلیدی مبارزه کرد. زمانی که ترامپ قدرت را ترک کرد، برل او را بزرگترین رئیس جمهور پس از رونالد ریگان معرفی کرد. شاید حتی بهتر.

اما حالا برل به اندازه کافی غذا خورده است.

او به چشم انداز اعلام نامزدی مجدد ترامپ برای ریاست جمهوری – همانطور که انتظار می رود در غروب سه شنبه در فلوریدا انجام دهد – با ترس می نگرد. برل پیش‌بینی می‌کند که در صورت مبارزه با ران دیسانتیس، فرماندار راست فلوریدا برای نامزدی جمهوری‌خواهان، «خون زیادی روی زمین» و اگر رئیس‌جمهور سابق آمریکا نامزد شود، در انتخابات 2024 شکست بخورد.

من از هر کسی که جمهوریخواهان برای نامزدی در سال 2024 انتخاب کنند، حمایت خواهم کرد. اما من از آنها می خواهم که از مرحله مقدماتی عبور کنند و امیدوارم ترامپ نباشد. او اکنون بار زیادی دارد. ما به خون جدیدی نیاز داریم زیرا بدیهی است که او اکنون نمی تواند بدون انجام کارهایی که مردم را عصبانی می کند وارد تجارت شود. رفتار او تغییر نکرده است.

برل، یک معلم جایگزین، تنها نیست.

شکست جمهوری‌خواهان در اجرای «موج قرمز» وعده داده شده در میان دوره‌ای، ضربه مهمی به ادعای ترامپ مبنی بر اینکه صدای رأی دهندگان حزبش است، به ویژه به دلیل شکست نامزدهای کلیدی مورد تأیید او بود. اما حمایت از ریشه‌های مردمی، که سال‌ها به او کنترل محکمی بر جمهوری‌خواهان داد و رهبری متخاصم آن را دور نگه داشت، برای ماه‌ها در حال فرسایش بوده است.

روسای جمهوری خواه استان و فعالان می گویند که حمایت رئیس جمهور سابق به دلیل ادامه دادن تئوری های توطئه انتخاباتی، تحقیقات در مورد کسب و کار و اقدامات سیاسی او و حملات او به تهدید کننده ترین رقیب خود، دیسانتیس، کاهش یافته است. مهم‌تر از همه، این ترس عمیق‌تر وجود دارد که ترامپ اکنون حتی بیشتر از دو سال پیش که آرای مردمی را به جو بایدن با بیش از ۷ میلیون رای از دست داد، تفرقه‌انگیزتر است و بنابراین غیرقابل انتخاب است.

اما رهبران محلی جمهوری‌خواه همچنین می‌گویند که ترامپ پیروانی قابل توجه و وفادار در درون حزب دارد که تا آخرین لحظه مبارزه خواهند کرد و همچنان می‌توانند در انتخابات مقدماتی تصمیم بگیرند.

رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در روز انتخابات در پالم بیچ فلوریدا از مهمانان در مار-آ-لاگو استقبال می کند.
رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در روز انتخابات در پالم بیچ فلوریدا از مهمانان در مار-آ-لاگو استقبال می کند. عکس: اندرو هارنیک/AP

در روستایی آیووا، نیل شفر، رئیس حزب جمهوری خواه شهرستان هاوارد، گفت که ترجیح می دهد دیسانتیس را به عنوان نامزد حزب خود در دو سال آینده ببیند، اما اعضای شاخه او تقسیم شده است.

«راستش را بخواهید، ترامپ چمدان‌های زیادی دارد، خودش را به جان هم انداخته است. اگر او این فقدان را با ظرافت دریافت می کرد و زبانش را حفظ می کرد و این تئوری های توطئه را پیش نمی برد، احتمالاً با یک دوره موقت بایدن دوباره رئیس جمهور می شد.

«افرادی که به گروه ترامپ آمدند، افراد مستقل زیادی، تعداد زیادی رای دهنده برای اولین بار، تعداد زیادی از مردم عادی وجود داشتند. آنها برخی از مسائل را نادیده گرفتند. از آن زمان، بسیاری از افرادی که من با آنها صحبت کردم و برای اولین بار رای دهندگان جمهوری خواه بودند، این بار به دلیل اینکه چگونه او با ظرافت از ترامپ خارج نشد، بسیار سخت خواهند بود که به همان اندازه مشتاق ترامپ باشند. او سرمایه سیاسی زیادی را بین نوامبر 2020 و 6 ژانویه و به طور غیر ضروری از دست داد. همه خودآزاری.»

شفر گفت که به سیستم انتخاباتی ایمان دارد و بایدن به طور قانونی در انتخابات پیروز شد.

شفر نیز مانند برل می‌خواهد سایر نامزدها را برای نامزدی جمهوری‌خواهان به چالش بکشد.

من صادقانه از طرفداران بزرگ فرماندار DeSantis هستم و چندین ماه است که این آخرین کمپین را دنبال می کنم. صورت تازه. او گفت که همان دستور کار ترامپ را بدون همه چمدان دارد.

اما شفر تردید دارد که بتوان ترامپ را شکست داد.

اگر ترامپ نامزد شود، 99 درصد مطمئن هستم که او نامزدی خواهد شد. من می دانم که جلسات حزبی و مقدماتی چگونه کار می کنند. لازم نیست تعداد زیادی از مردم حاضر شوند و او طرفداران بسیار وفادار و فداکاری دارد.» شفر گفت.

برل چندان مطمئن نیست که ترامپ در انتخابات مقدماتی پیروز خواهد شد، اما پیش‌بینی می‌کند که یک مبارزه تلخ به حزب جمهوری‌خواه آسیب برساند.

“اگر این دو نفر همانهایی باشند که رفتند و برگشتند، فکر می کنم بی رحمانه خواهد بود. خون زیادی روی زمین خواهد ریخت.» او گفت.

نظرسنجی YouGov در روزهای بلافاصله پس از انتخابات میان‌دوره‌ای باعث شد دسانتیس در میان رای‌دهندگان اولیه جمهوری‌خواه، از جمله مستقل‌ها، هفت امتیاز از ترامپ پیشی بگیرد. این یک تغییر نسبت به یک ماه قبل از انتخابات است که ترامپ 10 امتیاز برتری داشت. با این حال، در میان «جمهوری خواهان قوی»، ترامپ پیشتاز محدودی را حفظ می کند.

ران دیسانتیس، فرماندار جمهوری خواه فلوریدا، در جشن شبانه انتخابات میان دوره ای 2022 خود در تامپا، فلوریدا، روی صحنه جشن می گیرد.
ران دیسانتیس، فرماندار جمهوری خواه فلوریدا، در جشن شبانه انتخابات میان دوره ای 2022 خود در تامپا، فلوریدا، روی صحنه جشن می گیرد. عکس: مارکو بلو/ رویترز

برل یک گروه خصوصی فیس بوک به نام American Patriots را مدیریت می کند. او از اعضای آن نظرسنجی کرد و متوجه شد که ترامپ در حمایت از آن برتری جزئی دارد. در دیگر انجمن‌های رسانه‌های اجتماعی، برخی از حامیان او می‌گویند که او یک «جنگنده اثبات‌شده» است که می‌تواند به شیوه‌هایی با مردم ارتباط برقرار کند که هیچ سیاستمدار دیگری نمی‌تواند. برخی دیگر می گویند زمان “ترامپ” فرا رسیده است.

من عاشق کاری هستم که DJT برای آمریکا انجام داد. اما … آیا او حتی قابل انتخاب است؟ یکی از حامیانش پرسید.

پس از اینکه او از نامزدهای ضعیف در انتخابات میان دوره ای حمایت کرد، دیگران قضاوت او را زیر سوال بردند، تنها به این دلیل که آنها به ادعای او مبنی بر دزدیده شدن انتخابات ریاست جمهوری گذشته وفادار بودند.

تمسخر ترامپ از رقیب خود در فلوریدا به عنوان ران «دیسانکتیمونیوس» چند روز قبل از انتخابات میان دوره ای، برای برخی از آنها آخرین تنگی بود. سپس به فاکس نیوز رفت و به دیسانتیس از نامزدی برای ریاست جمهوری هشدار داد و گفت: “او می تواند به شدت به خودش صدمه بزند” و تهدید کرد که “چیزهایی در مورد او به شما خواهد گفت که چندان چاپلوس کننده نخواهد بود”.

“من فکر می کنم او اشتباه می کند. من فکر می کنم پایگاه آن را دوست ندارد. من فکر نمی کنم این برای حزب خوب باشد.»

برل گفت که از حمله رئیس جمهور سابق به دیسانتیس “شکه شده است”.

ترامپ شروع کرد به نام بردن از او و این واقعاً من را ناامید کرد. و سپس او گفت که اگر دسانتیس بخواهد علیه او بدرقه کند، مقداری خاک روی دیسانتیس زده است که او آن را مطرح خواهد کرد. این راهی برای انجام کارها نیست.

برل گفت که برخی از جمهوری‌خواهان نگران این هستند که در حالی که ترامپ را مرد خودش می‌دانستند، دیسانتیس بیش از حد یک سیاستمدار ماهر بود که تصمیماتش بر اساس آنچه که او فکر می‌کند با رای‌دهندگان بازی خوبی خواهد داشت محاسبه می‌شود.

«بعضی از مردم می گویند که به دسانتیس اعتماد ندارند زیرا فکر می کنند که او وارد سمت تشکیلات خواهد شد. من تاسیس نیستم من کاندیداهای تاسیس را دوست ندارم. من افرادی مانند ترامپ را دوست دارم.»

اما با وجود اینکه برخی از مردم ممکن است در حال حاضر به دسانتیس به‌عنوان یک نهاد حاکم نگاه کنند، من فکر می‌کنم که او به‌عنوان نوع جمهوری‌خواه خودش ظاهر می‌شود و واقعاً نمی‌خواهد با همه جمهوری‌خواهان مستقر در ارتباط باشد و به آنچه آنها می‌گویند عمل کند.»

شفر نگران آسیب‌هایی است که ترامپ به حزب جمهوری‌خواه و نامزد ریاست‌جمهوری آن وارد می‌کند، اگر شکست بخورد و از جنگ خارج شود.

ترامپ چگونه نامزد انتخاباتی می شود و نامزدهای دیگر را لکه دار نمی کند؟ او گفت.

و اگر ترامپ نامزد شود؟ شفر گفت که او همچنان برای رئیس جمهور سابق مبارزات انتخاباتی خواهد کرد، اما از این دورنما خوشش نمی آید.

اگر ترامپ نامزدی شود، این بار برای او بسیار دشوارتر از سال 2020 خواهد بود. ما باید خیلی سخت کار کنیم، بسیار سخت تر از سال 2016 یا دو سال. [ago]،” او گفت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …