بینی چیدن و مبلمان خانگی: دو تابلوی نقاشی جدید وارهول به فروش می رسد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

برادرزاده اندی وارهول، جیمز وارهولا، در حال فروش دو اثر اولیه است که توسط هنرمند مشهور پاپ در سال 1948 نقاشی شده بود.

پرتره Nosepicker 1: Why Pick on Me and Living Room تا به حال هرگز به بازار نرفته اند و انتظار می رود مجموعا بین 528000 تا 913000 یورو به فروش برسد که در مقایسه با پرتره مرلین مونرو شات سیج، قطره ای در اقیانوس است. Blue Marilyn که در ماه می به قیمت 187 میلیون یورو فروخته شد.

نگهبان آثار این هنرمند پاپ، وارهولا، گفت که این نقاشی ها 70 سال در خانواده بوده است، اما اکنون زمان فروش آنها فرا رسیده است تا “در سود” بین هفت وارث وارهول “به اشتراک گذاشته شود”.

وارهولا گفت که نقاشی‌های اکسپرسیونیستی که از نظر سبک با نقاشی‌های معروف این هنرمند متفاوت است، «کاملاً منحصربه‌فرد» هستند.

زمانی که وارهول تنها 20 سال داشت نقاشی شده بود، پرتره‌اش که انگشتش را در بینی‌اش فرو می‌کرد، حس جوانی از تجربه و طنز را منتقل می‌کند. چندین بار در سراسر جهان همراه با نقاشی وارهول از اتاق نشیمن خود در پیتسبورگ به نمایش درآمده است.

یک بار با دزدیده شدن ماشین خانوادگی با نقاشی های داخل، این آثار تقریباً گم شدند. در یک پیچ سرنوشت، ماشین در نهایت پیدا شد و نقاشی ها آسیبی ندیدند.

این قطعات عصر سه شنبه در خانه فیلیپس در نیویورک به حراج گذاشته می شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

‘مزدوران’: رهبر ایران معترضان ضد دولتی را محکوم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، روز …