افزایش عفونت های مقاربتی در بین افراد بالای 65 سال در انگلستان | سلامت جنسی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک گزارش نشان می‌دهد که تعداد فزاینده عفونت‌های مقاربتی در بین افراد بالای 65 سال، افزایش «شیمی‌سکس» و محبوبیت اپلیکیشن‌های دوستیابی، تقاضای بی‌سابقه‌ای برای توصیه‌های بهداشت جنسی را افزایش می‌دهد.

مشاوران متخصص سال گذشته بیش از 4 میلیون قرار ملاقات در انگلیس برای افرادی که از یک بیماری مقاربتی مانند سیفلیس رنج می برند یا برای پیشگیری از بارداری خود نیاز به کمک داشتند، ارائه کردند.

بر اساس گزارش انجمن دولت محلی، حضور در خدمات بهداشت جنسی و باروری در نتیجه تغییرات در رفتار جنسی افراد “به شدت افزایش یافته است”.

این نشان می دهد که تعداد بیماری های مقاربتی ثبت شده در بین افراد بالای 65 سال از 2280 در سال 2017 به 2748 در سال 2019 افزایش یافته است که 20 درصد افزایش یافته است. بیشترین افزایش در سوزاک و کلامیدیا بود.

گردهمایی های «شیمی جنسی»، که در آن مردان عمدتاً همجنس گرا و دوجنسه با مصرف داروهایی مانند GHB و مفدرون رابطه جنسی برقرار می کنند، خطر ابتلای افراد به HIV یا هپاتیت B یا C را افزایش می دهد.

این امر به شدت بر حجم و پیچیدگی کاری که خدمات سلامت جنسی با آن سروکار دارند، تأثیر گذاشته است. در گزارش LGA آمده است که تعاملات Chemsex افزایش یافته است… و این به طور مستقیم منجر به افزایش حضور در کلینیک های سلامت جنسی، به ویژه در شهرها/مراکز شهری شده است.

استفاده گسترده از برنامه های hook-up نیز منجر به بیماری های مقاربتی بیشتر می شود. به عنوان مثال، به گفته نویسندگان گزارش، دیوید فوترگیل، رئیس هیئت مدیره رفاه جامعه LGA و جیمز وولگار، برای مثال، در میان زنان، آنها منجر به “ریسک پذیری بیشتر و در نتیجه احتمال نیاز به درمان برای یک بیماری مقاربتی” شده اند. ، مدیر بهداشت عمومی لیورپول.

در این گزارش آمده است: «استفاده زیاد و دسترسی به گوشی‌های هوشمند و برنامه‌های دوستیابی هزینه دارد.

Fothergill گفت: “اختلاط جنسی در طول 10 سال گذشته به طور قابل توجهی تغییر کرده است، با رشد استفاده از برنامه ها و دوستیابی آنلاین.” “این، همراه با تعداد کمی از افراد بالای 65 سال که نیاز به حمایت از خدمات بهداشت جنسی دارند، به همراه فشارهای جدید و نوظهوری که مجبور به مقابله با آن هستند، این خدمات را به همراه داشته است.”

تعداد STIهای تشخیص داده شده در انگلیس در حال کاهش است. 311604 مورد در سال 2021 ثبت شد. با این حال، در آن سال حدود 2 میلیون نفر برای STI مورد آزمایش قرار گرفتند که 19 درصد بیشتر از سال 2020 بود.

LGA دریافته است که در سال‌های اخیر شاهد افزایش زیادی در افرادی بوده‌ایم که به توصیه‌های مربوط به سلامت جنسی نیاز دارند و به آن‌ها به‌جای مراجعه به کلینیک یا تلفنی به آن دسترسی دارند. اقلیتی بزرگ و به سرعت در حال رشد از خدمات 4 میلیون نفری که در سال 2021 به آنها کمک شد، به این ترتیب دیده شدند.

دکتر کلر دیوسنپ، رئیس انجمن سلامت جنسی و اچ‌آی‌وی بریتانیا، گفت که خدمات تحت فشار بی‌سابقه‌ای قرار دارند زیرا «چشم‌انداز سلامت جنسی در حال تحول گسترده‌تر» است.

او گفت: «تغییر الگوهای رفتار جنسی در میان برخی از جمعیت‌شناختی‌ها به‌عنوان مثال از طریق افزایش سطح STI در افراد بالای 65 سال منعکس می‌شود، در حالی که اقداماتی مانند سکس و استفاده از برنامه‌های دوستیابی نیز می‌تواند با رفتارهای پرخطر مرتبط باشد.» .

LGA هشدار داد که خدماتی که به جای NHS توسط شوراهای محلی تامین می شود، “در نقطه شکست” هستند، زیرا علیرغم حضور بی سابقه، بودجه آنها در نتیجه کمک هزینه بهداشت عمومی که دولت به شوراها می دهد کاهش یافته است. از سال 2015 حدود 1 میلیارد پوند کاهش یافته است. فوترگیل هشدار داد که کاهش بیشتر می تواند به تلاش ها برای کاهش بیماری های مقاربتی، دسترسی به پیشگیری از بارداری و تلاش برای محدود کردن بارداری های نوجوانان ضربه بزند.

تعداد زنانی که روش‌های پیشگیری از بارداری برگشت‌پذیر طولانی‌اثر (LARC) را به جای قرص‌ها – کویل‌ها، ایمپلنت‌ها و داروهای ضد بارداری تزریقی – انتخاب می‌کنند، به طور چشمگیری در حال افزایش است. در سال 2011، تنها 29 درصد از زنانی که در خدمات بهداشت جنسی شرکت می کردند، این کار را با روش های پیشگیری از بارداری انجام دادند. اما LGA گفت که این رقم در سال گذشته 56٪ بود.

سخنگوی وزارت بهداشت و مراقبت های اجتماعی گفت: «ما در سال جاری بیش از 3.4 میلیارد پوند به مقامات محلی در انگلیس برای تأمین مالی خدمات بهداشت عمومی، از جمله سلامت جنسی و باروری ارائه کرده ایم.

مقامات محلی مسئول ارائه خدمات سلامت جنسی و باروری با دسترسی آزاد هستند، از جمله آزمایش رایگان و محرمانه HIV و STI، کاندوم، تهیه داروی پیشگیری از HIV PrEP، واکسیناسیون و توصیه های پیشگیری از بارداری.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

حمله Ofwat به عدم سرمایه گذاری شرکت های آب برای کاهش تخلیه فاضلاب | اب

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، Ofwat از شرکت های آب …