میان دوره ای ایالات متحده: ضربه ای دیگر برای ترامپ در حالی که دموکرات ها بر منکر انتخابات، کری لیک در آریزونا غلبه کردند.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس پیش بینی ها، پس از شکست یکی دیگر از نامزدهای مورد حمایت او در انتخابات میان دوره ای آمریکا در آریزونا، دونالد ترامپ ضربه بیشتری را متحمل شد.

جمهوری خواه کاری لیک در رقابت برای فرمانداری ایالت جنوب غربی توسط کیتی هابز شکست خورد – اولین باری که یک دموکرات از سال 2006 به رهبری این ایالت انتخاب می شود.

کری لیک یکی از برجسته‌ترین نامزدهای جمهوری‌خواه در رأی‌گیری روز سه‌شنبه گذشته بود و مدام ادعاهای دروغین ترامپ مبنی بر تقلب در رأی‌دهی در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 را در طول مبارزات انتخاباتی تکرار کرد.

رئیس جمهور سابق به دلیل عملکرد ضعیف جمهوری خواهان در انتخابات میان دوره ای، از جمله شکست آنها در کنترل سنای آمریکا، مقصر شناخته شده است.

انتظار می‌رود این حزب همچنان مجلس نمایندگان را از دموکرات‌ها پس بگیرد، اما با اختلاف بسیار کمتر از پیش‌بینی‌ها.

هابز که وزیر امور خارجه آریزونا است، به عنوان یک مدافع سرسخت مشروعیت انتخابات 2020 به شهرت رسید و هشدار داد که رقیب جمهوریخواه او عامل هرج و مرج خواهد بود.

هابز در بیانیه ای با اعلام پیروزی گفت: «این فقط مربوط به یک انتخابات نبود، بلکه در مورد پیشبرد این ایالت و رویارویی با چالش های نسل ما بود.

لیک پس از تماس در توییتی نوشت: «اهالی آریزونا وقتی BS را می بینند، آن را می شناسند. در طول مبارزات انتخاباتی، مجری سابق تلویزیون از گفتن اینکه نتایج مسابقه امسال خود را می پذیرد خودداری کرد.

شمارش آرا پس از انتخابات روز سه‌شنبه برای روزها ادامه داشت، زیرا مقامات همچنان به شمارش مقادیر انبوهی از آراء دیررس ادامه می‌دادند.

زمانی که نامزد جمهوری خواه پرجمعیت ترین شهرستان ایالت را متهم کرد که شمارش آرا را به کندی انجام می دهد تا نتایج انتخابات زودهنگام را تغییر دهد، یک مقام محلی پاسخ داد.

بیل گیتس، رئیس جمهوری خواه هیئت ناظران شهرستان ماریکوپا گفت: «کاملاً رک و پوست کنده، برای دریاچه کاری توهین آمیز است که بگوییم این افراد پشت سر من وقتی 14 تا 18 ساعت کار می کنند هر روز به آرامی این کار را انجام می دهند».

آریزونا که زمانی پایگاه جمهوری‌خواهان بود و دموکرات‌ها در دوره ترامپ به موفقیت‌هایی دست یافتند، در تلاش‌های ترامپ و متحدانش برای ایجاد تردید در مورد پیروزی جو بایدن در ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ با ادعاهای بی‌اساس تقلب، نقش اساسی داشت.

خود ترامپ قرار بود بعداً روز سه‌شنبه آنچه را که به‌عنوان یک اعلامیه بزرگ مورد کنایه قرار می‌دهد اعلام کند – که به طور گسترده انتظار می‌رود آغاز رسمی کمپین ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ باشد.

اما سیاستمداران و رای دهندگان جمهوری خواه به نظر می رسد که دچار اختلاف نظر شده اند — و برخی اکنون از فرماندار فلوریدا ران دیسانتیس حمایت می کنند.

فقط یک رئیس جمهور دیگر ایالات متحده برای دو دوره غیر متوالی انتخاب شده است – گروور کلیولند در سال های 1884 و 1892.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اشاره به شورش محافظه‌کاران در ممنوعیت مزرعه بادی خشکی که منجر به دور برگشتی می‌شود | قدرت باد

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، وزیران در روزهای آینده در …