“زندگی در معرض خطر جدی قرار می گیرد”: گزارش Four Corners جرقه درخواست های جدیدی برای بازنگری عدالت جوانان را می دهد | استرالیای غربی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته کمیسیونرهای حقوق بشر این کشور، دولت های استرالیا باید به بحران بازداشت جوانان رسیدگی کنند و هشدار دادند که زندگی جوانان در معرض خطر جدی قرار گرفته است.

این تماس پس از آن صورت گرفت که برنامه چهار گوشه شبکه ABC در روز دوشنبه تصاویری از کودکان زندانی را نشان داد که به زور در بازداشتگاه بنکسیا هیل پرث با استفاده از محدودیت‌های به اصطلاح چهار نقطه‌ای و نگرانی‌های گسترده‌تر در مورد سیستم عدالت جوانان، از جمله استفاده از قرنطینه‌های طولانی‌مدت، انفرادی بازداشت می‌شوند. حبس و خودآزاری و اقدام به خودکشی.

مارک دریفوس، دادستان کل فدرال، این برنامه را “عمیقاً نگران کننده، اما به طرز ناامیدکننده ای بسیار آشنا” توصیف کرد.

او گفت: «در مورد رفتار با کودکان و جوانان در بازداشت باید بهتر عمل کنیم.

کمیسیون حقوق بشر استرالیا در بیانیه‌ای مشترک گفت: «رویکرد فعلی قوانین سخت‌تر مجازات و وثیقه، شرایط تنبیهی، ساختن زندان‌های بیشتر کودکان برای افزایش تعداد و حبس کردن کودکان زیر 10 سال واضح است که برای حفظ این زندان مؤثر نیست. جامعه امن».

کمیسران جون اسکار، آن هالندز، چین تان و لورین فینلی گفتند که حقوق کودکان به طور معمول نقض می شود.

حقوق بشر کودکان در بازداشت همچنان به طور معمول نقض می شود و زندگی آنها در خطر جدی قرار می گیرد. در این بیانیه آمده است که برنامه شب گذشته Four Corners نمونه هایی از سوء استفاده جدی، شکست های سیستمی، نژادپرستی نهادی و بی توجهی را نشان داد.

46 شکایت از زور بیش از حد علیه کارکنان بازداشتگاه جوانان در Banskia Hill در دوره 12 ماهه تا 30 سپتامبر 2022 مورد بررسی قرار گرفت.

بر اساس ارقام ارائه شده توسط دفتر وزیر اصلاحات WA، 10 کارمند به دلیل شکایات استفاده بیش از حد از زور تحت بررسی قرار گرفتند که دو مورد از شکایات تکمیل شده “مداوم” بود.

با وزارت دادگستری تماس گرفته شده است تا مشخص شود که آیا “پایدار” بودن دو شکایت به معنای انجام اقدامات بعدی است یا خیر.

در پاسخ به سؤالات آبان نیوز استرالیا، سخنگوی وزیر خدمات اصلاحی استرالیای غربی، بیل جانستون، گفت که استفاده از محدودیت ها “آخرین راه حل” است و نگهبانان برای مهار ایمن جوانان آموزش دیده اند.

در بیانیه آمده است: «آنها همچنین آموزش دیده اند تا تشخیص دهند و اطمینان حاصل کنند که روش مهار تنفس فرد را مهار نمی کند.

بازرس زندانهای WA، ایمون رایان، قرار است با نخست وزیر، مارک مک گوان، وزیر اصلاحات و کمیسر کودکان WA، ژاکلین مک گاوان-جونز، برای بحث در مورد عدالت جوانان در بحبوحه گزارش های مداوم از خودآزاری، اقدام به خودکشی و مناسب بودن آنها ملاقات کند. انتقال اخیر برخی از کودکان از تپه بنکسیا به یک جناح جداگانه در زندان مردان کاسورینا، یک مرکز امنیتی حداکثر.

تاریخ برگزاری این دیدار هنوز مشخص نشده است.

رایان به آبان نیوز استرالیا گفت که بنکسیا هیل شکست خورده است.

“همه از [the reports] همان چیزی را می گویند: قرنطینه های بیش از حد، حوادث بحرانی، خودآزاری، کارکنان، حمله، کمبود کارکنان، همه به بحران منجر می شود.

من بسیار نگران و مضطرب هستم که وضعیت ممکن است به حدی بدتر شود که یکی از این تلاش‌های صدمه‌ای به خود منجر به یک نتیجه غم‌انگیز شود.»

رایان گفت که اتهامات مربوط به بدرفتاری یا استفاده بیش از حد از زور باید از طریق فرآیندهای بازبینی و شکایت به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد.

“یک شکایت یا ادعا، یکی بیش از حد است.”

دورین کارول، یک زن آرنت و عضو گروه مادربزرگ‌های قوی در مرکز استرالیا، گفت که قسمت چهار گوشه، که به مشکلات جاری در مرکز دان دیل منطقه شمالی نیز می‌پردازد، با تماشای آن مواجه و آسیب‌زا بود.

او گفت: «برای مدت طولانی، حداقل 11 سال در مورد آن صحبت شده است.

“تداوم این وضعیت و بدرفتاری با کودکان در آن موسسه بسیار ناراحت کننده است… من می توانم درد آنها را احساس کنم، آنها فقط کودک هستند.”

یک شکایت دسته جمعی علیه دولت ایالتی توسط صدها نفر از بازداشت شدگان سابق و فعلی بانکسیا هیل در حال آماده سازی است و انتظار می رود که طی چند ماه آینده دادگاهی برای آن اقدام شود.

دولت ایالت WA گفت که بازداشت جوانان آخرین راه حل است و اکثر افراد 10 تا 17 ساله به دستورات جامعه عمل می کنند.

یک سخنگوی گفت: «در جامعه 1278 جوان در حال اجرای دستور بودند، در حالی که 92 نفر در بازداشت بودند.

وزارت دادگستری گفت که همه شکایات به طور کامل توسط یک فرآیند بررسی داخلی بررسی شده است.

«به تمام شکایات مربوط به کارمندان ارجاع داده می شود [the] بخش مردم، فرهنگ و استانداردها در وزارت دادگستری که بر اساس مفاد قانون مدیریت بخش عمومی 1994 ارزیابی و در صورت نیاز تحقیقات بیشتری را انجام می دهد.

“در حال حاضر، تعدادی از شکایات در مورد جوانان در بازداشتگاه Banksia Hill دریافت شده است. در مواردی که اتهامات مربوط به جنایت باشد، آنها به پلیس WA ارجاع داده می شوند.

این وزارتخانه گفت که ادعاهایی مبنی بر استفاده کارمندان از توهین نژادپرستانه به جوانان دریافت کرده است اما “در حال حاضر هیچ ادعایی ثابت نشده است”.

دولت WA به سؤالات مربوط به آینده بنکسیا هیل پاسخی نداد، اما گفت که به روز رسانی این مرکز با واحد جوانان در زندان Casuarina که انتظار می رود تا پایان ژوئن 2023 بسته شود، در حال انجام است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استرالیا کسری 21 امتیازی خود را جبران کرد و بازگشت وحشیانه خود را در برابر ولز کامل کرد | سری ملل پاییز

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، به نظر می رسید که ولز …