نواک جوکوویچ ستاره تنیس برای بازی در اوپن استرالیا روادید دریافت کرد | جوکوویچ نواک

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نواک جوکوویچ ستاره تنیس از سوی دولت استرالیا ویزا داده خواهد شد و به او اجازه می دهد در مسابقات آزاد استرالیا ۲۰۲۳ بازی کند.

آبان نیوز استرالیا می‌داند که اندرو گیلز، وزیر مهاجرت، به جوکوویچ روادید می‌دهد و ممنوعیت سه ساله‌ای را که با تصمیم دولت قبلی برای لغو ویزای وی در آستانه افتتاحیه سال 2022 همراه بود، لغو می‌کند.

در ژانویه 2022، دولت ائتلاف وقت، ویزای جوکوویچ را به این دلیل که تشخیص اخیر کووید، معافیت از الزام استرالیا برای واکسینه شدن بازدیدکنندگان را توجیه نمی کرد، لغو کرد.

اگرچه جوکوویچ در دادگاه فدرال یک مهلت موقت به دست آورد، اما الکس هاوک، وزیر مهاجرت وقت، تصمیم به لغو روادید گرفت، زیرا حضور جوکوویچ در استرالیا ممکن است خطر “ناآرامی مدنی” را به همراه داشته باشد، زیرا او “از نظر برخی به عنوان طلسم یک جامعه تلقی می شود.” احساسات ضد واکسن».

جوکوویچ در دومین پرونده دادگاه فدرال شکست خورد و در نتیجه او را چند روز قبل از شرکت در مسابقات اخراج کرد و به دنبال دهمین قهرمانی خود در اوپن استرالیا در جستجوی رکورد بیست و یکمین عنوان گرند اسلم بود.

استرالیا از آن زمان الزام خود را برای واکسینه شدن بازدیدکنندگان لغو کرده است. برای لغو این ممنوعیت سه ساله، وزیر باید متقاعد شود که شرایط قانع‌کننده‌ای وجود دارد که اجازه می‌دهد شخصی که قبلاً ویزای خود را لغو کرده است، بازگردد.

جوکوویچ دوشنبه شب پس از پیروزی در بازی افتتاحیه خود در فینال ATP در تورین به خبرنگاران گفت که “هنوز هیچ چیز رسمی” از دولت استرالیا نشنیده است.

“ما منتظر هستیم. آنها در حال ارتباط با دولت استرالیا هستند. این تمام چیزی است که فعلاً می توانم به شما بگویم.»

اوایل روز سه‌شنبه کریگ تایلی، مدیر مسابقات آزاد استرالیا ابراز خوش‌بینی کرد که ستاره تنیس صرب اجازه ورود به استرالیا برای رقابت را داشته باشد.

تیلی گفت: «یک روند عادی درخواست روادید وجود دارد که همه در حال حاضر آن را طی می‌کنند و همه زمان‌بندی مناسب را طی خواهند کرد.

من فکر نمی‌کنم هیچ رفتار ترجیحی برای کسی وجود داشته باشد.

اما من کاملاً انتظار دارم که تا زمانی که باید پروازهای خود را رزرو کنند و وارد شوند، پاسخی برای همه از جمله نواک داشته باشم.

“این کاملا به دولت استرالیا بستگی دارد. من می دانم که نواک می خواهد بیاید و بازی کند و به مسابقات برگردد.

او استرالیا را دوست دارد و این جایی است که بهترین موفقیت را کسب کرده است [on any announcement] به شخص دیگری بستگی دارد و ما فقط آن را با گوش بازی می کنیم.

او شرایط و همه چیز را درک می کند، اما باید با دولت فدرال کار کند. من مطمئن هستم که آنها به توافقی دست خواهند یافت و امیدوارم مثبت باشد.»

بیشتر در راه است

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …