برتری پنریث در صحنه جهانی قبل از فینال جام جهانی سنگین پانترز احساس شد | لیگ جهانی راگبی 2021

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دبلیووقتی استرالیا و ساموآ در این آخر هفته به زمین اولدترافورد راه می‌روند و هم جام پل باریر و هم قهرمانی لیگ راگبی در خط است، بعید است که کادری مغرورتر از پنریث پنترز وجود داشته باشد.

پس از ادعای قهرمانی پشت سر هم در NRL و فرستادن رکورد 19 بازیکن به جام جهانی، یک سال باشکوه برای پانترز به پایان خواهد رسید که هشت بازیکن آنها احتمالاً در تصمیم گیری قرار خواهند گرفت. در میان این هشت نفر، پنج نفر قابل توجه از خط دفاعی پنریث هستند که پاراماتا را در فینال بزرگ NRL شکست دادند – بدون احتساب دیلن ادواردز برنده مدال کلایو چرچیل.

حضور هشت بازیکن از یک باشگاه در فینال جام جهانی فوق العاده است. تنها تیم بزرگ ویگان در سال 1992 در 40 سال گذشته به همین تعداد بوده است و هر هشت تیم برای تیم بازنده بریتانیای کبیر بازی کردند. رکورد فعلی بیشترین بازیکن از یک باشگاه با حداقل یک بازیکن در هر تیم در فینال مشترکاً متعلق به ملبورن استورم بود که در فینال 2008 چهار بازیکن استرالیایی و دو نیوزلندی داشت و بالمین در سال 1988 که پنج بازیکن داشت. سبز و طلایی پوشیده و یکی سیاه و سفید پوشیده است. هیچ تیمی در دوران حرفه ای حداقل سه بازیکن در هر تیم در فینال جام جهانی نداشته است، اما احتمالاً با مشخص شدن تیم های آخر هفته این وضعیت تغییر می کند.

هنگامی که State of Origin به وجود آمد، به عنوان دولت در برابر دولت، همسر در برابر همسر نامگذاری شد. این فینال جام جهانی بسیار به ضرب و شتم مشابهی رسید و تیم پانترز که با هم از سیستم نوجوانان پنریث عبور کردند، در مهمترین بازی لیگ بین المللی راگبی به مصاف یکدیگر رفتند.

تیم استرالیایی ناتان کلیری را در پست هافبک خواهد داشت و ایزا یئو و لیام مارتین در خط دفاعی بازی را آغاز می کنند. ساموآ دارای مدافعانی چون Jarome Luai، Stephen Crichton، Brian To’o و Taylan May و همچنین اسپنسر لنیو، مهاجم نیمکت نشین خواهد بود.

قانع‌کننده‌ترین درگیری‌های انفرادی مانند درگیری‌های بین نیمه‌های پلنگ‌ها است که کلیری و لوای را جفت می‌کنند. این دو محور اصلی دو دوره اخیر برتر بوده اند و برنده و باخت سریال Origin برای نیو ساوت ولز بوده اند. آنها اکنون در موقعیت نادری قرار دارند که نه تنها بدون شریک معمول خود در زمین مسابقه، بلکه در مقابل آنها قرار دارند.

این تنها نبرد بین دو هم تیمی و دو دوست بزرگ نیست، بلکه دو بازیکنی است که سبک بسیار متفاوتی دارند. کلیری، کمال گرا رباتیک، محصول زندگی در لیگ راگبی، کتاب درسی برای تی. لوای، ​​خوش زبان و پرانرژی، خرگوشی با غریزه قاتل، یک سیم زنده واقعی. آنها بعد از کایران فوران و دالی چری ایوانز در سال 2013 دومین نیمه باشگاهی هستند که در فینال جام جهانی به مصاف هم می روند.

ناتان کلیری و جاروم لوای پس از پیروزی در فینال بزرگ NRL 2021.
ناتان کلیری و جاروم لوای پس از پیروزی در فینال بزرگ NRL 2021. عکس: بردلی کاناریس/گتی ایماژ

کلیری در طول دوران حرفه ای این زوج مورد تحسین قرار گرفته است، اما شکی نیست که لوآی از جام جهانی بهتری لذت برده است. لوآی در سه برد از چهار برد ساموآ، افتخارات بهترین بازیکن مسابقه را کسب کرده است. او مسابقات را در پاس‌های تلاشی رهبری می‌کند و در رده چهارم برای آفلود قرار می‌گیرد. در همین حال، کلیری در نبردی با چری-ایوانز برای جایگاه نیمه بک ابتدایی قفل شده است و تقریباً در هر نمایش برای رسیدن به هر گونه هماهنگی با چیزی که یک خط پشتی نامطلوب بوده است، تلاش کرده است.

همانطور که انتظار می رفت، لوآی از بازی با کلیری ابایی نخواهد کرد و گفت: «هیچ دوستی در زمین وجود ندارد» زیرا این دو برای اولین بار از زمان رویارویی با یکدیگر به عنوان بازیکنان سنت مری و برادرز در مسابقات محلی نوجوانان پنریث آماده می شوند.

در طول دهه گذشته، پنریث نمونه خوبی از ساختمان سازی از درون ساخته است که هر باشگاهی می تواند امیدوار باشد. دو قهرمانی و هشت بازیکن در فینال جام جهانی گواهی بر برنامه و اجرای آن است. سهم آنها در بازی های بین المللی و ظهور لیگ راگبی در ساموآ می تواند و باید بخشی از تحسین های باشگاه باشد.

ساموآ به نقل از مربی آنها مت پریش، “نقطه ای در اقیانوس آرام” است، کشوری که از نظر جمعیت در رتبه 189 قرار دارد و کد ترجیحی راگبی آن بازی 13 نفره نیست. این کشور در تئوری نباید در فینال جام جهانی لیگ راگبی شرکت کند. در میان کشورهای دیاسپورا، لیگ راگبی فوق العاده محبوب است – همانطور که در افزایش مشارکت Pasifika در تمام سطوح بازی در استرالیا و نیوزیلند مشهود است.

با این حال، کاری که هیچ باشگاهی قبل از پنریث به دنبال انجام آن نبوده، پذیرش کامل راه پاسیفیکا است، که اغلب سعی می‌کند گیره‌های مربعی را به سوراخ‌های گرد در برنامه‌هایی که معمولاً در تیم‌های NRL بسیار سفت و سخت بوده است، وارد کند. در مقابل، پنریث کاملاً برای اطمینان از اینکه بازیکنان با تبار پسیفیکا می توانند سبک بازی کنند و با نگرشی که نه تنها با آن احساس راحتی می کنند، بلکه در آغوش هم می گیرند، سرمایه گذاری کرده است.

این جریان توسعه هویت فرهنگی لیگ راگبی برای ساموآ و همچنین مجموعه ای از بازیکنان باکیفیت بوده است که از موفق ترین تیم در NRL آمده اند و می خواهند این موفقیت را به صحنه بین المللی و کشور اجداد خود منتقل کنند.

در فینال جام جهانی، میت در مقابل مات بازی می کند. اما برخلاف State of Origin که باشگاه‌ها با ترس بازی را تماشا می‌کنند، پاوربروک‌های Penrith باید بتوانند عقب بنشینند و ببینند چقدر برای بازی انجام داده‌اند و تصمیم‌هایشان چقدر بوده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …