اکنون بخرید، طرح های بعدی را پرداخت کنید که به طور فزاینده ای راهی برای سوء استفاده مالی است، گزارش یافته است | اکنون بخرید، بعدا پرداخت کنید

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فیبی* می گوید، با Afterpay شروع شد.

در طی چهار سال، شریک سابقش او را مجبور کرد تا 12 حساب بخرد و بعداً با ارائه دهندگان مختلف بپردازد، که از آنها برای جمع آوری بیش از 5000 دلار بدهی به نام او استفاده کرد.

او گفت که سعی کرد با او در مورد بدهی مقابله کند، اما به دلیل خشونت در رابطه مجبور شد با احتیاط قدم بگذارد.

او گفت: “لحظه ای که من چیزی بگویم او پرخاشگر می شود.”

بر اساس گزارش Good Shepherd، یک موسسه خیریه که از زنان و دخترانی که در معرض سوء استفاده و آسیب قرار می‌گیرند، حمایت می‌کند، طرح‌های «اکنون بخر، دیرتر بپرداز» (BNPL) به دلیل آسان بودن افتتاح حساب، به طور فزاینده‌ای به راهی برای سوء استفاده مالی تبدیل شده‌اند.

یک چهارم از 30 مشاور مالی مورد بررسی گفتند که حداقل نیمی از زنانی که به دنبال کمک بودند مجبور به دریافت بدهی های BNPL شده اند. و بیش از نیمی از آنها گفتند که نسبت به یک سال پیش رایج تر شده است.

ما داستان هایی را از خدمات مشتری می شنویم که آنها می خواهند [the partner] دکتر راس راسل، از Good Shepherd، می‌گوید که می‌توان جلوی آن را گرفت، که امکان باز کردن یکی پس از دیگری وجود نداشت، که کسی نه بگوید.

فیبی، مادر دو فرزند، گفت که در زمان آزار و اذیت، با پرداخت های حمایت از درآمد حدود 1100 دلار در هر دو هفته زندگی می کرد.

او گفت که پس از اینکه شریک زندگی‌اش در جوانی او را مجبور به گرفتن کارت اعتباری کرد، سابقه اعتباری ضعیفی داشت.

“فکر نمی‌کنم سابقه اعتباری تمیزی داشته باشم، اما هنوز برای هر یک از این خریدها تایید شده‌ام، بعدا پرداخت کنید [services]فیبی گفت.

او گفت که ارائه دهنده BNPL Zip پس از اینکه شریک زندگی او را مجبور به درخواست کرد، سقف اعتبار او را از 1000 دلار به 2500 دلار افزایش داد.

او گفت که شریک زندگی اش از این طرح ها برای کالاهای روزمره مانند بنزین، مواد غذایی و سیگار استفاده می کند.

از آنجایی که پول زیادی از حسابش برای بازپرداخت آنچه به نام او قرض گرفته بود بیرون می آمد، او مجبور شد از این طرح ها برای تهیه اقلام ضروری استفاده کند.

او گفت: “من از Afterpay برای دریافت کوپن های هدیه Coles و Woolworths استفاده کردم تا بتوانم به خرید مواد غذایی خود بروم زیرا در بدهی های زیادی غرق شده بودم.”

این گزارش نشان می‌دهد که 84 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی می‌گویند مشتریان دارای بدهی BNPL سعی کرده‌اند با افتتاح حساب‌های BNPL بیشتر، بدهی خود را مدیریت کنند. تقریباً سه چهارم گفتند که مشتریان پرداخت‌های ضروری را از دست داده‌اند یا برای بازپرداخت بدهی‌های BNPL از اقلام ضروری خود صرف نظر کرده‌اند.

پس از اینکه فیبی برای حمایت از بدهی خود به Good Shepherd مراجعه کرد، او به شرکت ها نامه نوشت و وضعیت خود را توضیح داد. همه به جز یک نفر اکنون از بدهی او چشم پوشی کرده اند.

او گفت: “ما در واقع نخواستیم که پاک شود، اما آنها انجام دادند.”

در این گزارش آمده است که طرح‌های BNPL از آسیب‌پذیری مالی سوء استفاده می‌کنند، اما با تکمیل مزایای کم، شکاف‌های موجود در تأمین رفاه را نیز پر می‌کنند.

چندین دریافت کننده رفاه به آبان نیوز استرالیا گفتند که از خدمات BNPL برای تهیه مواد غذایی، دارو و لباس استفاده کرده اند. این امر با افزایش هزینه های زندگی رایج تر شده بود.

این گزارش افزایش پرداخت های حمایت از درآمد و پرداخت های فرار از خشونت خانوادگی و همچنین مقررات سختگیرانه تر خدمات BNPL را توصیه می کند.

سخنگوی Zip گفت که بررسی اعتبار و شناسه همه متقاضیان را انجام داده است، همچنین بانکی که اگر مشتری بدهی با سایر ارائه دهندگان BNPL داشته باشد، این پرچم ها را به هم مرتبط می کند. این شرکت همچنین با Good Shepherd برای تقویت خط مشی حمایتی خانواده و داخلی خود و آموزش کارکنان برای شناسایی هرگونه مشکل همکاری کرد.

یکی از سخنگویان گفت: «با توجه به بررسی‌هایی که ما انجام می‌دهیم، یا در برخی موارد قوی‌تر از سایر اشکال اعتبار هستند، ما شاهد افزایش نرخ‌های حساب‌هایی نیستیم که به عنوان شواهدی مبنی بر سوء استفاده مالی باز می‌شوند.»

سخنگوی Afterpay گفت که هیچ گونه سوء استفاده مالی را نمی پذیرد و برای محدود کردن قرار گرفتن مشتریان در معرض آسیب پذیری مالی بالقوه اقداماتی انجام داده است.

افترپری چک اعتبار انجام نمی دهد، اما سیاست مسدود کردن حساب مشتری را به محض از دست دادن پرداخت دارد، و ارزیابی تقلب و توانایی مشتری برای بازپرداخت با هر خرید را انجام می دهد. یک سخنگوی گفت که این استانداردها فراتر از محصولات اعتباری سنتی است.

مهم است که توجه داشته باشید که BNPL می تواند به عنوان یک اصطلاح چتر برای بسیاری از ارائه دهندگان با پیشنهادات بسیار متفاوت استفاده شود. مدل Afterpay در آن گروه بسیار منحصر به فرد و متمایز است.

Zip و Afterpay کد عمل داوطلبانه Buy Now Pay Later را اتخاذ کرده‌اند که استانداردی از حمایت از مصرف‌کننده را ارائه می‌کند، اما تعدادی از خدمات BNPL امضا نشده‌اند.

* نام به دلایل قانونی تغییر کرده است

در استرالیا، خدمات ملی مشاوره خشونت خانواده به شماره 1800 737 732 است. در بریتانیا، با خط ملی کمک به آزار خانگی به شماره 0808 2000 247 تماس بگیرید یا به زنان کمک مراجعه کنید. در ایالات متحده، خط تلفن خشونت خانگی 1-800-799-SAFE (7233) است. سایر خطوط کمک بین المللی را می توانید از طریق www.befrienders.org پیدا کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

با کمک های فدرال روی میز، شرکت های آب و برق به سمت اهداف اقلیمی می روند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، آقای بایدن با اشاره به آتش‌سوزی‌های جنگلی …