کیتی هابز رقیب راست افراطی را می بیند تا فرماندار آریزونا شود | انتخابات میان دوره ای آمریکا 2022

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کتی هابز، نامزد دموکرات‌ها برای فرمانداری آریزونا، رقیب راست افراطی خود را که مورد حمایت ترامپ است، شکست داده و از تهدید بزرگی برای حق رای در این ایالت جلوگیری کرده است.

هابز که وزیر امور خارجه مستعفی آریزونا است، کاری لیک، مجری سابق تلویزیون را که نتایج انتخابات 2020 را تکذیب می کند، شکست داد. آسوشیتدپرس شامگاه سه شنبه با بیش از 95 درصد آرا، هابز را برنده پیش بینی کرد.

این دو نامزد عملاً در نظرسنجی‌ها برابر بودند و امتناع هابز از مناظره با لیک و عملکرد ولرم او در برنامه‌های تلویزیونی، هواداران را در هفته‌های پیش از انتخابات نگران کرده بود.

هابز به عنوان بالاترین مقام انتخاباتی آریزونا، حمایت و شناسایی ملی به دست آورد و از نتایج این ایالت در برابر جنون اطلاعات نادرست و تلاش های مکرر جمهوری خواهان برای به چالش کشیدن و تضعیف پیروزی جو بایدن در سال 2020، حتی زمانی که او هدف تهدیدهای مرگ قرار گرفت، دفاع کرد.

مدافعان حقوق رای نفس راحتی می کشند، زیرا هابز از آسیب بیشتر به سیستم های انتخاباتی آریزونا جلوگیری می کند. قانونگذاران جمهوری خواه در این ایالت حداقل 81 لایحه را برای محدود کردن دسترسی به رای در سال های 2021 و 2022 ارائه کردند.

در صورت پیروزی، لیک متعهد شده بود که هنجارهای رای گیری در ایالت را بیشتر از بین ببرد، با این استدلال که برندگان باید در شب انتخابات اعلام شوند – یک اتفاق نادر در آریزونا، جایی که شمارش آرای ارسالی پستی ممکن است روزها طول بکشد – در حالی که از ماشین های شمارش آرا به نفع خود چشم پوشی کرد. شمارش دست‌های کندتر و کمتر دقیق

و در ماه های اخیر، فعالان جناح راست به شدت در ایالت فعالیت کرده بودند. هابز چندین شکایت در مورد ارعاب رای دهندگان را به مجریان قانون و وزارت دادگستری ایالات متحده ارجاع داد. و اعضای گروه تئوری توطئه Clean Elections USA در خارج از مقر انتخاباتی شهرستان ماریکوپا در فینیکس از کارگران و رای دهندگان انتخاباتی عکاسی و ارعاب می کردند.

به نظر می رسد پیروزی هابز نشانه دیگری باشد مبنی بر اینکه دولت مس، که زمانی یک سنگر محافظه کار بود، به میدان جنگ سیاسی تبدیل شده است. تغییرات جمعیتی و یک دهه فعالیت مردمی و گروه‌های مترقی به تقویت صدای رای‌دهندگان جوان و لاتین تبار کمک کرده است که به کسب پیروزی‌های کلیدی برای نامزدهای دموکرات کمک کرده‌اند.

پیروزی او همچنین نشان‌دهنده کودتای میان‌دوره‌ای برای حزب دموکرات است که انتظارات «موج قرمز» برای حفظ اکثریت سنا را به چالش کشید، اگرچه جمهوری‌خواهان برای به دست آوردن اکثریت در مجلس نمایندگان آمریکا موافق هستند.

حقوق سقط جنین نیز ممکن است انگیزه ای برای بسیاری از رای دهندگان باشد. در یک نظرسنجی اخیر، بیش از 90 درصد از رای دهندگان آریزونا با ممنوعیت کامل سقط جنین مخالف بودند. پس از احیای ممنوعیت سقط جنین در آریزونا، هابز این موضوع را در کانون مبارزات انتخاباتی خود قرار داد و به زبان شخصی در مورد تأثیر چنین ممنوعیتی بر زنان و خانواده ها صحبت کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“بسیار احساسی”: هواداران برزیل پس از پیروزی 4-1 مقابل کره جنوبی به طرز وحشیانه ای جشن گرفتند – ویدئو | فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، طرفداران برزیلی در دیداری که به …