گزارش می گوید که کوئینزلند بیش از هر ایالت دیگری در بازداشتگاه دارد | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در میان درخواست‌های ملی برای افزایش سن مسئولیت کیفری، کوئینزلند بیش از هر جای دیگری در این کشور کودکان پشت میله‌های زندان دارد.

بر اساس گزارش منتشر شده از ابتکار اصلاح عدالت، تقریباً از هر 10 کودک در بازداشت در ایالت، 9 نفر هنوز محکوم نشده اند، در حالی که تعداد جوانان زیر 17 سال در بازداشت از سال 15-2014 از 172 به 219 افزایش یافته است. در روز سه شنبه

جمعیت زندانیان بزرگسال این ایالت نیز در دهه گذشته 68 درصد افزایش یافته است – سریع ترین سرعت رشد در کشور.

مردم بومی و جزیره نشین تنگه تورس به طور قابل توجهی بیش از حد در این ارقام حضور دارند و 35 درصد از جمعیت بزرگسال زندانیان و نزدیک به 63 درصد از جوانان در بازداشت را تشکیل می دهند.

میزان زندانی شدن کودکان بومی و جزیره‌ای تنگه تورس 33 برابر کودکان غیربومی است.

بر اساس این گزارش، مدل «در گردان» برای مالیات دهندگان کوئینزلند 716.9 میلیون دلار هزینه عملیاتی زندان هزینه دارد و قرار است با افزایش نرخ زندانی شدن بیشتر شود.

در این گزارش آمده است که رشد حبس “به دلیل انتخاب های سیاسی، سیاستی و قانونی” انجام شده است.

دکتر میندی سوتیری، مدیر اجرایی ابتکار اصلاح عدالت، گفت که ساخت زندان‌های بیشتر، همانطور که دولت کوئینزلند در نظر داشت با پیشنهاد 500 میلیون دلاری خود برای گسترش زندان‌های جوانان انجام دهد، مانع جرم و جنایت و بازپروری مجرمان نمی‌شود.

سوتیری گفت: «این یک سیاست کوته بینانه و معکوس است که این احتمال را افزایش می دهد که کودکان آسیب پذیر مرتکب جرایم بیشتر شوند و در درب گردان زندان که به ویژگی ویرانگر سیستم قضایی کوئینزلند تبدیل شده است، گرفتار شوند.

او گفت که نگهداری کودکان در بازداشت نمی تواند به رانندگان اصلی حبس رسیدگی کند.

سوتیری گفت که مالیات دهندگان با سرمایه گذاری در مداخله زودهنگام، انحراف و جایگزین های مبتنی بر شواهد در خارج از سیستم قضایی جوانان به مراتب بهتر خواهند بود.

کمیسر ملی کودکان، آن هالوندز، پس از افشای تازه‌ای مبنی بر رفتار خشن با نوجوانان در زندان پرت، خواستار تشکیل کارگروهی برای رسیدگی به مشکلات تکراری در بازداشت جوانان شده است.

گروهی از سازمان‌ها، از جمله عفو بین‌الملل، گروه‌های پزشکان و شورای حقوقی استرالیا نیز برای افزایش سن مسئولیت کیفری به ۱۴ سال در همه ایالت‌ها و قلمروها تلاش کرده‌اند.

یک کمیته پارلمانی کوئینزلند در اوایل سال جاری پیشنهاد افزایش سن مسئولیت کیفری از 10 به 14 را رد کرد و در عوض از یک فشار ملی برای تعیین حداقل سن 12 سال دفاع کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استرالیا کسری 21 امتیازی خود را جبران کرد و بازگشت وحشیانه خود را در برابر ولز کامل کرد | سری ملل پاییز

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، به نظر می رسید که ولز …